Mogucnost trudnoce?

pomoc12

Postovani, bio sam vam piso međutim cura mi nije dobila menstruaciju a prošla joj je bila prošli mjesec 4.

mrkvica2609

Pošovani, možete li mi odgovoriti na dva pitanja, kolika je mogućnost trudnoće ukoliko muškarac ne svrši ni vani ni unutra? Odnosno ukoliko se radi od svega par penetracija? Ne znam pratiti plodne dane, ali nije bilo neke prevelike sluzi kod mene koji bi ukazivali na plodne taj dan. I kolika je općenito mogućnost trudnoće od muških zaostalih spermija od mastrubacije najmanje 2h prije odnosa?
Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, neka uradi test na trudnoću.

pomoc12

Postovani, nebi radili test jer se plasimo.. Koja bi bila slucajnost da je trudna makar nije bilo penetracije i ejakulacije.. Međutim nije dobila i to nas plaša.. A nije imala nikakvih simptoma trudnoće ni ništa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana mrkvica, bez ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Zaostali spermiji nakon 2 sata nisu u mogućnosti oploditi jajnu stanicu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani pomoc12, u tom slučaju ne postoji mogućnost trudnoće, a u to se možete uvjeriti testom.

mrkvica2609

Postovani, puno hvala na ovom i svim odgovorima do sada. Imam jos samo jedno i necu Vam vise smetati na ovu temu happy Teoretski bez unutranje ejakulacije nema ni trudnoce no ipak smo svjedoci da se trudnoce "događaju" i to najcesce zbog koristenja metode prekinutog snosaja. Smatrate li vi da do trudnoće na taj nacin dolazi zbog nepaznje i lose samokontrole kod muskarca ili mozda predejakulata? I ako mozete reci u postotku mogucnost da se trudnoca bas dogodi bez ejakulacije ni vani ni unutra, odnosno ako se radi od svega par penetracija? (To mi se cini nemoguce i znam da se ponavljam, ali bitno mi je vase misljenje)
Zahvaljujem unaprijed!!

Ivo Balenović, dr. med.

Ponekad može doći do nevoljnog izlaska male količine ejakulata prije same ejakulacije i tada može doći do oplodnje.

anonimnosepredstavljam

Dobar dan doktore, izvinite na smetnji, menstruaciju sam trebala dobiti 5.7., a danas je 12.7. i jos nisam dobila. prethodna je trajala od 6.6. pa do 12.6., spolne odnose nisam imala, nevina sam. Jedino sto je bilo jest peting preko odjece i zadovoljavanje prstima od strane decka 18.6.. U cemu je problem? Grudi su me bolile prethodna 4 dana jako, a i stomak pomalo.

mrkvica2609

Znaci u tom slucaju to se dogada neposredno prije ejakulacije, odnosno trebalo bi doci pa i makar do vanjske ejakulacije? Ako ne dode do ejakulacije uopce (ako se radi o svega par penetracija) nebi trebalo doci ni do trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, anonimnosepredstavljam, ne postoji mogućnost trudnoće. U pitanju je hormonski disbalans. Savjetujem analizu. hormona.

Ivo Balenović, dr. med.

Mrkvica, ne bi trebao doći, ali sve je to teoretizuranja. U životu je svašta moguće

mrkvica2609

Hvala puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

Postovani, imao sam odnos s jednom djevojkom po noci na plazi bez zastite nisam svrsio u nju vec vani ali nisam siguran da li je oslo po vagini zatim san je jos stomulirao pa nisan siguran dali je ista otislo u nju i postoji li mogucnosti trudnoce (ona je u neolodnim danima ) molim vas da mi pomognete po tom pitanju hvala.

Lelam67

Postovani,
zabrinuta sam veoma. Imala sam nazivan „petting“ sa momkom, doslo je do ejakulacije, bili smo napolju. Ejakulirao je na moju pozadinu, ali sam osetila da je preslo malo na vaginu. Dali je moguca trudnoca, naprimer ako je sperma na moju vaginu stigla? Citala sam da ako je vagina vlazna i sperma stigne tu, moguca je trudnoca. Imala sam mensturaciju 02.-06.10., ciklus mi traje 34 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani 12345, ako je u neplodnim danima, ne postoji mogućnost trudnoće.

Sunasce123

Pozdrav,
Nevina sam a decko i ja smo se jucer prvi put dirali "na golo" tj. Trljali spolnim organima. U jednom momentu je usao u mene 2 3 cm. Do ejakulacije nije doslo u nijednom trenutnku. Mene zanima je li moguce prenijeti spermu ikakvim drugim tjelesnim izlucevinama(sluzi koju je on izlucivao) a pogotovo u ovom mom slucaju samog dodirivanja organa?
Hvala i lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na način koji ste opisali ne postoji nikakva mogućnost da dođe do trudnoće.

Lelam67

Postovani doktore,

Bila bih vam zahvalna da i meni odgovorite na predhodnom pitanju. Hvala unapred, jako sam zabrinuta.