Mogucnost trudnoce?

Ana_mrvica

Poštovani doktore, razumijem da se vam zamješalo malo, ipak odgovarate na mnogo poruka dnevno.

Da li možete reći zbog čega dolazi do ovulacijskog krvarenja jer to mi se ne događa baš često, a prošli mjesec smo tek počeli na djetetu da radimo pa se osjećam skroz čudno.

I zanima me ,ukoliko je ovulacijsko krvarenje i nije ništa strašno, mogu li početi radit na bebi ili je još rano ? Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Ovulacijsko krvarenje nastaje zbog blagog pada hormona estrogena u to vrijeme. Ono se ne javlja uvijek, i nije patološko - to je normalna fiziološka pojava. Ono ne predstavlja nikakvu smetnju oplodnji i trudnoći. Na bebi možete početi raditi

janjuska

Poštovani, šesti dan ciklusa imala sam zaštićeni sexualni odnos. Međutim, ono što me brine jeste to, što je partner prilikom stavljanja kondoma isti prvo okrenuo naopako pa ga potom skinuo i stavio kako treba. Zanima me da li je tako moglo na kondomu da ostane predejakulacijske tečnosti i da se na taj način unese u vaginu?
I pre toga dodirivali smo se p.organima, bez kondoma. Da li na ove
načine može da dodje do trudnoće? Ciklusi su 21-28 dana.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na te načine ne može doći do oplodnje. Osim toga, bili su neplodni dani.

tea_0507

Poštovani,

Imam možda malo glupo pitanje ali ne znam koga pitati.
Naime, muž i ja radimi na bebi par mjeseci no još nismo uspjeli,
Sada smo trenutno u izolaciji, kolega mu je pozitivan na Covid-19, on ide sutra na testiranje, nema nikakvih simptoma osim što je izgubio miris i okus. No mene sad zanima, dali znate dali je pametnije da ovaj ciklus preskocimo raditi na bebi, jer meni su upravo plodni dani i stvarno jako želimo dijete. Dakle zanima može li loše utjecati na plod ako je on pozitivan, moze li doci do kakvih deformacija dijeteta ako dođe do oplodnje?

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, virus Covida nema nikakvog utjecaja na plod niti u jednoj fazi trudnoće. Slobodno možete raditi na trudnoći.

Tastatura

Postovani,

Pre odnosa sa devojkom imao sam ejakulaciju 2 sata pre odnosa. Nakon toga, imali smo odnos sa kondomom, međutim prilikom vadjenja penisa, kondom je ispao sa mog penisa i sa njene vagine. Uopšte nisam ejakulirao niti bio blizu tokom ejakulacije, nego sam primetio veliku vlaznost na mom polnom organu. Da li postoji mogućnost trudnoće ukoliko je prilikom izlaska moj dodirnuo njenu vaginu i da li je potrebnu uzeti pilulu za dan posle?

Zahvaljujem unapred,

Milg Bg

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, na opisani način ne postoji mogućnost trudnoće. Nije potrebna postkoitalna kontracepcija.

Radoznalac

Dobar dan, poštovani

Imao sam sa devojkom odnos, ejakulirao sam van vagine, obrisao maramicom spermu da bi nakon 45 min imali ponovo sex. Interesantan sam znati, moze li u takvoj situaciji ostati trudna!?. Hvala, najlepse.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Spermatozoidi izvan genitalnog trakta gube sposobnost oplodnje nakon nekoliko minuta.

Sunasce123

Postovani,
Decko i ja smo imali nas prvi spolni odnos, no zbog boli penetracija se dogodila samo nekoliko puta. Ujutro mozda dva puta i isto to popodne mozda 15ak sekundi nakon cega smo stali. Decko nije bio niti blizu ekakulacije. Postoji li ikakva mogucnost izlaska bilo cega slicnog spremi bez ekakulacije i potpune erekcije te na taj nacin i mpgucnosti trudnoce? Zadnja ejakulacija bila je dan ranije. Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema opisanom ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

lena98

Zdravo, izvinjavam se na ovakvom pristupu, ali delujete mi kao prilika za efikasnu pomoc. Naime, imala sam odnos sa deckom sa zastitom, gde se snosaj desio u meni. Proverili smo kondom i sve je bilo u redu, zatim smo se obukli i lezali nekih 10min i onda smo opet imali odnos. Naravno, stavio je novi kondom i krenuli smo, trajalo je dosta krace, svega 5-6min kada je video da je kondom pukao i to da je skoro “ceo” njegov polni organ izasao kroz rupu. Odmah smo prekinuli i snosaja nije bilo! Zanima me samo da li trebam ds popijem tabletu za dan posle s obzirom da je on pre tog odnosa (gde je kondom pukao) imao vec jedan snosaj i posle toga se obukao ali nije bas obrisao obrisao maramicom.. Hvala unapred! Da napomenem, meni je to bio 2. Dan nakon zavrsetka menstruacije, a na aplikaciji mi je pisalo da mi je ovulacija za 6 dana. Inace mi ciklus traje uglavnom 26/7 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Životni vijek spermatozoida je oko 72 sata, tako da nema potrebe za pilulom.

lena98

Hvala puno. Mi smo 99% sigurni da semene tecnosti nije ostalo od prvog puta jer se on i obukao i bio obucen tih nekih 10ak minuta a i to mu se uglavnom ne desava da ostane bas toga.. i proverili smo taj puknut kondom i nista nije bilo osim one klasicne tecnosti sto se nalazi u kondomu (uporedili smo sa proslim). Nego sam se ja uplasila jer sta ako on mozda nije osetio a da je malo iscurelo ili tako nesto ili ona tecnost sto muskarci imaju mada koliko sam procitala danas ceo dan po Vasem sajtu, ona nema spermatozoide. I bunilo me je sto mi je danas poslednji neplodni dan, ili ja to ne umem racunati ali valjda od 6.1. mi pocinju plodni. Poslednja menstruacija mi je bila 30.12-3.1. a pre nje 2.12.-6.12. Uglavnom mi je ciklus 26 dana po mojim racunicama.

lena98

Sad mi je palo na pamet da mi izrazavanje mozda nije dobro. Kada sam rekla snosaj mislila sam ejakulacija. Posto sam sada proveravala i kao snosaj se objasnjava seksualni odnos kao celina.. Nadam se da ste dobro razumeli pri prvom citanju. Znaci u drugom odnosu nije bilo svrsavanja, ali smo se uplasili jer kondom pukao i njegov polni organ je direknto kroz rupu ulazio u moju vaginu, a pre pocetka tog drugog odnosa nekih 10min je ejakulirao u kondomu drugom naravno.

Ivo Balenović, dr. med.

Mogućnost trudnoće na taj način je samo teorija, ali ako želite biti mirni možete popiti tabletu 'za dan poslije'.

lena98

Ne razumem tacno informaciju da spermatozoidi zive 72h. Iskreno cisto sumnjam da je uopste bilo semene tecnosti ali ako jeste plasi me jer mi na aplikaciji pise da su sanse za trudnocom bile, a po mojim racunicama su to neplodni dani. Hvala unapred na pomoci, i jos jedno pitanje, mogu li se 100% osloniti na sigurnost ako kazete da je nemoguce doci do trudnoce? ❤️

lena98

Hvala jos jednom. Pre ne bih pila pilulu jer kazu da je ona hormonska bomba i da dosta moze poremetiti, a. Iskreno licno mislim da nema potrebe i samo mi je trebala potvrda strucnog lica da me ostavi mirnu. Inace nemam nezasticene odnose i + mi je bio drugi dan posle menstruacije, pa negde uvece oko 22,22h, i 6 dana do ovulacije. Znaci Vas predlog je da ne pijem pilulu tacnije da trudnoca skoro pa sigurno nije moguca?

Kani5

Poštovani, zanima me koja je najbolja osjetljivost LH trakica za koristenje?
LH trakice visoke osjetljivosti – 20 mIU/ml
LH trakice srednje osjetljivosti – 30 mIU/ml
LH trakice niske osjetljivosti – 40 mIU/ml

Unaprijed hvala na odgovoru!