Mogucnost trudnoce?

Megica93

Poštovani doktore! Jako sam zabrinuta zbog zadnjeg nezaštićenog odnosa s dečkom. Menstrualni ciklusi mi traju od 28-30 dana i redovni su. Ovaj mjesec sam menstruaciju dobila 2.1, a odnos sam imala sedmog dana ciklusa, odnosno 8.1. Kalendar mi pokazuje da su to bili neplodni dani, ali ja nisam sigurna pa Vas zelim to pitati? Imali smo dva odnosa u razmaku od sat ili dva vremena, oba s metodom prekinutog snošaja i između ta dva snošaja on je mokrio i dobro se obrisao nakon prvog odnosa. Postoji li ikakva mogućnost trudnoće ukoliko nije bilo ejakulacije u rodnici?
Lijep pozdrav!

Sadwww

Postovanje! Imam jedno pitanje naime...
Naime prošli mesec imao sam
Odnos bez zaštite sa devojkom gđe ja nisam završio u njoj ali nisam bio siguran pa je uzela tabletu za dan posle... ona je trebala da dobije 25.12. Ali je dobila 18.12 tog. Imali smo pre 5-6 dana odnos bez zaštite opet gđe
Ja nisam završio u nju pa me zanima ima li razloga za brigu jer smo bas uspaničeni zasto joj kasni ili je to samo zbog tablete za kontracepciju. Hvala vam unapred na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Magica, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Sadwww, vjerojatno je to nuspojava tablete. Ako se želite uvjeriti, neka uradi test na trudnoću.

Candy345

Hvala Vam doktore. Ipak sam dobila pravu menstruaciju prije dva dana i napravila sam danad za svaki slucaj test koji je bio negativan.happy

Ivo Balenović, dr. med.

Nema na čemu.

mimi29

Postovani, 15 i 18 dana nakon odnosa napravljen test na trudnoca digitalni clearblue,oba negativna uz to menstruacija dosla na vrijeme(bila je normalna). Mogu li uklonit mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

Cvita2

Postovani,

Imam 19 godina i neredovite cikluse. Variraju od 31-54 dana.(zadnjih par mjeseci: 45,36,34,39 dana). Imala sam odnos sa deckom 18. dan ciklusa uz puknuce kondoma. Iako je decko ejakulirao izvan mene, popila sam ellaone tabletu isti dan. Danas mi je 47 dan ciklusa i nemam nikakvih simptoma. Takoder bi napomenula da sam prije par mjeseci vadila krv i kolicina testosterona je bila malo povecana. Postoji li mogucnost trudnoce, tj. trebam li raditi test ili da pricekam jos malo?
Unaprijed Vam se zahvaljujem i lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, kod Vas je problem u neredovitim ciklusima, što može biti uzrokovano povišenom razinom testosterona. Prama navedenom šansa za trudnoću je samo teoretska. Ukoliko se želite uvjeriti, uradite test.

butterfly956

Poštovani,
7.5.( dan poslije ovulacije) sam imala petting s deckom te me on zadovoljavao. Naime, zanima me kolika je vjerojatnost da, ukoliko je dodirnuo svoje spolovilo, i na njemu je bilo nesto predejakulata (nije došlo do ejakulacije), a nakon toga isao mene zadovoljavati, dode do trudnoce?
Za svaki slucaj sam sljedeci dan uzela tabletu za dan poslije.

Hvala najljepsa!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

janjuska

Poštovani,
Ciklusi su 21-28 dana bili do sada. Sexualni odnos gde je korišten kondom sam imala 15. dana ciklusa, što spada u plodne dane, jer imam simptome kao što su bol u jajniku i sluzav sekret. To sam tek posle shvatila i uhvatila me je panika. Da li postoji mogućnost trudnoće jer su bili visoki polodni dani? Moram da napomenem da je kondom korišten tokom celog odnosa i momak je ejakulirao, u kondom, 2-3 sekunde nakon što je "izašao". Ono što me je zabrinulo jeste da je nakon odnosa bilo sve vlažno.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

janjuska

Poštovani, oprostite opet na smetnji. Čak i ako je možda taj dan bila ovulacija, ne postoji mogućnost trudnoće?
Jer, sigurna sam da je ejakulirao nakon penetracije u kondom.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće i ako je taj dan bila ovulacija.

Ivana0002

Decko i ja smo imali "odnos" 23.5., a menstruaciju sam trebala dobiti 24.5., ali ona sada vec kasni dva dana, a vec mjesecima dolazi na dan kada bi i trebala. Imali smo petting odnosno zadovoljavali smo jedno drugo ali nije bilo penetracije ni ejakulacije. Kasnije smo bili zajedno u tusu i dodirivao me po trupu sa svojim spolovilom a ja sam u strahu kako je mozda bilo sperme na njemu i je li moguce da se to slijalo sa vodom dolje na mene. Imam simptome kao sto su bolne grudi, povremeni grcevi i bol u ledima, ali jos uvijek nema menstruacije. Pitanje je, je li moguca trudnoca ako smo imali samo petting i zasto bi menstruacija mogla kasniti te moram li cekati sljedeću menstruaciju kako bih znala jesam li u riziku od trudnoce ili mogu trudnocu iskljuciti ako dobijem menstruaciju koja trenutno kasni? Znam da vecina ovog mozda nema smisla ali u velikom sam strahu i treba mi potvrda od strucne osobe da bih se osjecala smirenije. Hvala Vam unaprijed.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. Pričekajte menstruaciju, doći će.

Ivana0002

Trebam li cekati sljedecu menstruaciju kako bih znala da nema rizika od trudnoće ili ce ova menstruacija koja dolazi potvrditi da nema rizika

k6elp6ie

Poštovani,
radimo na bebi. Imali smo ciljene odnose 12 i 13 dan ciklusa kad su bile pozitivne LH trakice, računam da je 14 dan ciklusa bila ovulacija kad je LH trakica bila negativna. Da li je navedeno u redu ukoliko radimo na bebi? Kakve su šanse u normalnom ciklusu za začeće, ukoliko smo zdravi, bez problema?