Mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana sanja nikako ne postoji šansa.
Preporuka kao i ostalima na tu temu je da se educirate.
Naše stranice služe tome.

sanjaaaaaaaa4

Hvala puno na odgovoru i samo me jos zanima zbog cega mi je bilo tragova krvi sledeci dan ? i da li bi postojala mogucnost za trudnocu sve i da je svrsio ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krv je od ozljede himenalnog prstena vjerovatno. Ni da je svršio ne bi došli do trudnoće.

M1sA

Postovani doktore, zeleo bih malo vise da se educiram po pitanju ginekologija, izvinite ako sam dosadan..

Koliko su spermatozoidi aktivni u sobnoj temperaturi, tj koliko zive u sobnoj temperaturi ? Srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani nekoliko sati.

sanjaaaaaaaa4

Poštovani doktore možete li mi dati savjet o tome kako se zastititi od nezeljene trudnoce? Jos uvijek nisam imala pravi spolni odnos i namjeravam da stupim u njega imam 17 godina i nisam bas sigurna koju zastitu je najbolje koristiti ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom da tek planirate krenuti s odnosuma, te s obzirom na vašu dob svakako prezervativ.
Kasnije se možete zaštiti i na druge načine.

M1sA

Hvala vam doktore, dakle devojka nikako nemoze zatrudneti bez intimnog odnosa, tj bez penetracije polnog organa, ako ona prenese malo sperme u vaginu, da nije imala odnos niti pokusaj istog pomenutog, hteo bih ovo da utvrdim, molim vas odgovorite mi, srdacan pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako unese spermu u rodnicu onda svakako da može. Može biti nevina i prstima unjeti spermu u rodnicu i zatrudnjeti. To može svakako.

Poštovani doktore,
menstruaciju sam dobila 14.11, a iduću trebam dobiti 10.12., inače su redovite eventualno dan, dva ranije ili kasnije dođu. Međutim, već drugi puta mi se događa da krvarim između menstruacija, odnosno više izgleda kao sukrvica, prvi puta je bilo prije 14.11., a drugi puta danas. Inače, spolno sam aktivna s dečkom i imali smo odnose 22.11., 25.11. i 26.11., koristili smo se metodom prekinutog snošaja, odnosno nije ejakulirao u mene. Moje pitanje je, postoji li mogućnost trudnoće ili je razlog ipak neki drugi? Hvala Vam unaprijed na odgovoru i ispričavam se na smetnji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana radi se o periovulacijskoj sukrvici. Ne brinite ne radi se o trudnoći.

Poštovani doktore,
krvarenje još nije stalo, ali onako je sad roskasto-smeđe, ugl. ništa obilno. Zaboravila sam napisati kako mi je stomak stalno napuhan i kako me boli jajnik te kako imam bolne odnose, no to je vjerovatno povezano sa cistom u jajniku. Ugl. hvala Vam još jednom na brzom odgovoru i oprostite na smetnji happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam što mislim.

someone_like_me

Dragi doktore...

Imam pitanje...mozda ce se ciniti nebuloznim, al moram nekogan pitati.
Dakle, pijem Yasmin 6 mjeseci. Dobila sam ovaj mjesec normalnu menstruaciju, bio mi je zadnji dan menstruacije i imala sam odnos sa svojim deckom. On nije svrsio unutar mene (nikad to ne prakticiramo bezobzira na tablete), al ovaj puta kada ga je izvadio mu je malo spricnulo po mojoj vagini...Radi se o maloj kolicini, te sam to odmah obrisala maramicom. Jel moguce da tako dodje do trudnoce? Radilo se dakle o periodu sedmodnevne pauze od yasmina...
I drugo pitanje...primjetila sam da od nedjelje jako ucestalo mokrim. Imam inace problema s mjehurom, al ovaj puta nisam primjetila da kada mi se jako mokri i odem na wc pomokrim malo, nego je moje mokrenje skroz normalno (kolicinski), ali je cesto, recimo svakih sat, sat i pol. Moze li to biti zbog Yasmina, jer on potice izlucivanje vise vode zbog svog sastava?

Oprostite ako su moja pitanja glupa...i molim vas za odgovor.

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste redovito uzimala pilule prošli mjesec dakako da nećete zatrudnjeti jer kontraceptivi tome i služe bez obzira jel došlo do ejakulacije ili nije.
Često mokrenje povezano je s cistitisom stoga preporučam da se javite obiteljskom liječniku.

Poštovani doktore,
već sam Vam bila pisala prekjuče i odgovorili ste mi kako se radi o periovulacijskoj sukrvici. Međutim, ono što je mene sada zabrinulo je to da prošli puta kada mi je se to dogodilo trajalo je kratko, tj. jedan dan, a sada mi se desilo to da je na dnevnom ulošku juče ujutro je bilo roskasto krvarenje, a danas smeđe boje kao kada trebam dobiti menstruaciju, pa me zanima je li to normalno kada je periovulacijska sukrvica u pitanju jer me je strah da nije riječ o implatacijskom krvarenju? Pokušala sam se educirati o tome, ali na internetu nisam nažalost ništa pronašla pa Vam se zato ponovno obraćam, a za testove za trudnoću mislim da je još rano praviti. Hvala Vam unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, opet vi sa istim pitanjem. Dva put sam vam odgovorio na isto pitanje što mislim.
Mislim da je komentar suvišan.

manuela2012

Poštovani,

znam da ću možda sada ispasti glupa, ali moram pitati jednostavno. Naime uvijek s dečkom koristim kondom (planiram preći na pilule) i pazimo se da su ruke čiste da nebude spermija slučajno pa da ne prenesemo. Moje pitanje je za Vas, jeli moguće da ostanem trudna ako mi je dečko na klitoris prenio možda malo sperme (nije siguran jeli bila sperma ili ona sluz prije jer smo se samozadovoljavali) na vaginu (klitoris) jer nismo sigurni da su ruke bile čiste. Moje menge su bile: 9.5., 2.6, 27/28.6, 24.7., 17.8.,12.9.,07.10, 03.10., i sad 27.11.. Uvijek mi dolazi 25,26,27 dana ovisi kako kada. A to se desilo dan prije menge, znači ponedjeljak 26.11. Menga je bila onako svježa krv i to jako dosta. Znam možda da ispadam glupa, ali jeli postoji ikakva mogućnost. Želim biti mirna, svačega se načitam na internetu pa onda nisam sigurna u ništa! Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se nikako o trudnoći. Diranjem klitirisa ne ostaje se trudan.

nina241

Poštovani doktore,
Već dva ciklusa imam cistu na lijevom jajniku, uslijed ovulacije. Terapija duphastone 3x1 tabl. sljedećih 10 dana i to od 13dc do 23 dc. Već sam pisala o tome u temi cista.
Taj 13 dc kada sam počela piti vidjela sam onu rastezljivu sluz i ja i suprug smo imali tu večer odnos. Mislim da je ovulacija bila drugi dan. Ciklusi su mi uvijek redoviti 28 dana (ko vurica).
Budući da su mi, pretpostavljam, bili plodni dani, da li bi moglo doći i do trudnoće. Nakon ovulacije sam konstantno osjećala lagane grčeve u trbuhu i grudi tj. bradavice me bole na dodir.
24 dc sam imala lagani prozirno krvavi sluzavi iscjedak koji je trajao kratko. To je bio 11. dan od ovulacije. Mislila sam da je menga, ali stalo je. Trbuh me i dalje boli u obliku laganih grčeva kao pred mengu, grudi su osjetljive,. Primjetila sam da su mi stidne usne tamnije. Trebala bi dobiti za 2 dana (2.12.)
Da li bi se moglo raditi o poremećaju zbog tableta ili trudnoći . Imali uopće potrebe raditi test?