Mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam. Napravite test ili beta hcg iz krvi.
Pokazat će vam pravo stanje, jer da bi se trudnoća vidjela treba proći još nekoliko dana.

kety#

potovanii zanima me dali je moguca trudnoca u ovom.slucaju.spolnog odnosa nije bilo.niti je bilo ejakulacije no on je lezao na meni.i spolni organi se dodirivali??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nije moguća trudnoća. Savjetujem vam da se educirate, naše stranice tome služe.

Poštovani,
8. dan ciklusa sam imala nezaštićeni odnos sa ejakulacijom, zatim 11. dan ciklusa sam imala nezaštićeni odnos bez ejakulacije. 12. dan ciklusa navečer prilikom odlaska na wc pojavio mi se iscjedak pomiješan sa krvlju, taj iscjedak pojavio se samo tada i više ne, ali taj dan i dan prije imala sam lagane bolove u doljnjem dijelu trbuha. Ciklusi mi traju 27-28 dana. Zanima me od čega mi se pojavio taj krvavi iscjedak i koja je mogućnost trudnoće? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se o periovulacijskom krvarenju. Ne brinite.

anne12

Poštovani dr.Šakoronja,zadnja menstruacija mi je bila 28.01.no međutim već 5 dana imam temperaturu 37. Ja i suprug planiramo trudnoću već 10 mjeseci i kako ja uvijek imam u zalihi koji test na trudnoću,napravila sam ga (clearblue digitalni sa pokazivačem začeća) i koja slučajnost test mi je bio +!!!! S obzirom da mi menstruacija još uvijek ne kasni,trebala bi doći 25.02,pa dali je još prerano za naručiti se kod doktorice,napraviti još koji test ili ??? Unaprijed zahvaljujem! Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, odlično. No međutim još se na UZV pregledu ne može vidjeti trudnoća. Tek kad vam kasni menstruacija tjedan dana, moguće je istu vidjeti ultrazvukom.
Uzimajte folnu kiselinu. Možete ev. napraviti beta hcg iz krvi da vidite kvantitativnu vrijednost.

terry1991

Dobro veče postovani doktore.Ovako ja i djevojka smo imali peting i nakon toga sam ja svrsio na svoj stomak.Poslije toga sam se istusirao,i dobro oprao splovilo.Poslije 2-3 sata ponovo smo imali peting.Zanima me da li postoji mogucnost za trudnocu i kolika je?Unaprijed hvala.Pozz.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije došlo do ejakulacije u rodnici šansa ne postoji.

Lanica22

Postovani!Imala sam menstruaciju koja je kasnila 12 dana u tom periodu sam uradila test koji je bio negativan i odmah nakon toga dovbila sam menstruaciju koja je bila kao i inace.Kasnije mi je drugarica ubacila buhu u uho da je to mozda bila lazna menstruacija pa sam uradila jos 3 testa po zavrsteku i svi su negativni.Dva sam radila na jutarnji urin i bio je negativan ali brine me to sto je ta jedna crtica koja se pokazala bila svjetlije boje ali opet jasno se vidjela.a treci sam radila na vecernji urin i bila je tamnija crtica isto jedna.Zadni odnos sam imala prije nesto vise od mjesec dana i bio je sa zastitom a rizicni odnos zadnji sam imala prije vise od 2 mj.stim da smo sigurni da smo na vrijeme prekinuli.Da li ima veze to sto je crtica kod negativnog testa nesto svjetlija??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne radi se o trudnoći. Umirite se.

Egziperi

Poštovani,
nastojat ću da budem jezgrovit, dakle, da li je moguće da se dođe do trudnoće iako nije bila pravog odnosa, zapravo tu se radilo samo o trljanju spolovila (dakle bez ulaska u rodnicu, bez ejakulacije u istu ...) ? Također, djevojka zadnja tri dana ima problema sa glavoboljom(i nekim osjećajem vrtoglavice), te gubitkom apetita, stoga smo došli na ideju, da ovdje potražimo takoreći savjet.Mada, bili smo pod stresom zadnjih dana, napominjem.Unaprijed hvala i svako dobro!

iva00796

zanima me, ako sam dobila menstruaciju na vrijeme, ali ne mogu točno odrediti obilnost jer sam ju preležala zbog viroze, ustajala sam samo kad sam išla na wc, tako da je sve iscurilo tad, ali mislim da je bila normalna, kolika je mogućnost da je ipak došlo do trudnoće? ne znam jesu li to krive informacije, ali sam čitala po internetu da dosta žena ima menstruaciju i u trudnoći? je li to istina ili samo neki mit?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Egziperi naravno da nije moguća trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je došla na vrijeme i trajalo isto kao i ranije dakako da se ne radi o trudnoći.

sonja1987

Poštovani!
Imam 26godina i inače mi je menstruacija redovita. Znači zadnja mi je bila 30.03. Spolno sam aktivna,pri čemu ne koristimo zaštitu, nego prekinuti snošaj. I prije nekih tjedan i pol primjetila sam obilan smeđi iscjedak, koji je trajao otprilike 5dana, tokom toga perioda osjetila sam kao neku nelagodu i svrbež. Ali nakon njega nisam dobila menstruaciju. Napravila sam test nakon drugog dana kašnjenja, i ispao je negativan. Pa sad me zanima šta bi to moglo biti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala, cista, endometriom itd.

izzy26

Poštovani! Opet ja, molila bi Vas za mišljenje zadnja menstruacija je bila 25.4,trajala je par dana ,ciklusi su 28dana.Danas 7 dan od menstruacije se dogodio nezaštičeni odnos pri čemu je partner ejakulirao u mene,da li da popijem Logest i koju dozu jer jedino to imam? I molila bi Vas ako mi možete reči inače kako se uzima 3+3 ili 5+5 kad je potrebna hitna kontracepcija za Logest? Unaprijed hvala...

Marko.M

Štovani,
da li postoji šansa da je došlo do trudnoće ako je došlo do dodirivanja polnih organa (trljanja o predio klitorisa, podražavanja) zatim do ejakulacije (van rodnice, a uopće nije bilo ulaska unutar rodnice), a nakon prvog ejakuliranja je došlo do brisanja polnog organa i proces je ponovljen (bez ulaska u rodnicu, i bez ejakuliranja u istu ...) ?
Hvala! Lijepi pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Izzy uzmite bolje postkoitalnu zaštitu u vidu jedne pilule.
Sigurnija je i uz manje nuspojava. Ako ne, onda Logest3+3

Nazad
Naprijed