Mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, dakako da napravite test u vrijeme očekivane menstruacije, moglo bi se raditi o trudnoći.
Ne razumijem zbog čega uzimate Duphaston i zašto od 13. dana ciklusa?

nina241

Poštovani,
duphaston sam dobila kako bi cista puknula jer u prvom ciklusu nije i ginekolog mi je rekao da počnem 17.11. a to je bio 13. dc. jer je zadnja m. bila 5.11.

Dejan Šakoronja, dr. med.

U redu. Onda ga poslušajte. Ja osobno bih vam dao od 16.dana ciklusa.

M1sA

Postovani, devojka je imala sledecih datuma menstruacija : 20.9, 23.10, 18.11,15.12.. sada je jos nema, nismo imali nikakve odnose, kao neku vrstu petinga bez ulazenja.. plasim se da spermatozoidi nisu dosli u kontakt sa vaginom.. koliko po ovim datuima sme da kasni, posto je 9 i 10 meseca dobila na 30 i na 33 dana.. a posle na 27..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema pravila koliko može kasniti.
Može kasniti mjesecima. Naravno toliko neće čekati, već će se javiti ginekologu za tjedan dana ako ne dobije menstruaciju.

Veronica Franco

Poštovanje,
posljednju menstruaciju imala sam 3.12. i do današnjeg dana je izostala. U međuvremenu sam imala otprilike 5 nezaštićenih odnosa a treći dan izostanka sam napravila kućni test na trudnoću koji je bio negativan. Od simptoma imam povremene tupe bolove u donjem dijelu trbuha i dnu leđa, primijetila sam vaginalni iscjedak bjeličaste boje kao i iscjedak iz bradavica kada ih pritisnem. Također se javljaju glavobolje, otprilike u noćnim satima a i tlak povremeno opada. Mučnine i nesvjestice nisam osjetila ali i u prvoj trudnoći nisam imala simptome do 7.tjedna, to je bilo prije 10 godina. Naručena sam kod ljekara za sedam dana na UZV pregled ali bih voljela čuti i Vaše mišljenje, budući da je test bio negativan. Da li je moguće da nivo hCG sporo raste? Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne vjerujem u trudnoću jer je test negativan.
Napravite još jedan test na trudnoću jer ako je ovulacija kasnila možda ste isti napravili prerano.

HallMiksa

Postovani,
Da li je moguca trudnoca na sledeci nacin: penis(sa kondomom) trlja o vaginu, nakon nekog vremena(dovoljno da se u kondomu nadje neka kolicina providne sluzi) trljanja dolazi do pucanja kondoma. Pa me zanima da li je ta sluz prilikom pucanja kondoma mogla nekako da udje u vaginu i da dodje do trudnoce s obzirom da je ceo odnos protekao samo trljanjem polnih organa(nije bilo nikakvog ulazenja) i odmah nakon pucanja odnos je zavrsen. Naglasavam da tokom odnosa, a i uopste tok dana nije doslo do ejakulacije. Devojka je u plodnim danima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštivani, tim načinom trudnoća nije moguća.

HallMiksa

Izvinjavam se sto sam dosadan, ali me zanima da li bi se situacija mnogo promenila da se sve odigralo kao sto sam vam opisao u prethodnom pitanju, ali da se umesto providne suzi u kondomu nasla mala kolicina sperme(2-3 kapi)...
Unapred hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niti 2-3 kapi. Trljanjem se ne ostaje trudan. Educirajte se.

klementina

Poštovani doktore!
Zadnja menstruacija je bila 24.12,nezasticeni odnos sam imala 19 dan ciklusa,s prekinutim snošajem.Ciklus mi traje uglavnom 26-28 dana.Po kalendaru koji sam popratila nebi trebali biti plodni dani,ali me zanima Vaše mišljenje. Imam bolne grudi i osjećam se napuhnuta. Menstruaciju bi trebala dobiti 19.1. Danas ujutro mi se pojavio smeđi iscjedak i navečer je krenula krv.Trebam li se brinuti što je menstruacija došla 22 dana ciklusa. Što bi to bilo? Je li to ustvari menstruacija ili?

Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da se ne radi o menstruaciji.
Vidjet ćete danas sutra kak će se stvari razvijati.
Svakako se ne radi o trudnoći.

klementina

Ako se ne radi o menstruaciji što bi to onda bilo? menstruacija je trebala doci 19.1,a ne sad.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rasi se najvjerovatnije o neurednom krvarenju.

HallMiksa

Postovani doktore, da li na osnovu svega sto ste rekli mogu da budem siguran da ako kojim slucajem prilikom svrsavanja kap sperme ode bas na ulaz u rodnicu, nece doci do trudnoce tj da je to samo teorijski moguce...(sa uslovom da nije bilo nikakve penetracije, cak ni prstima).

klementina

Jel moguce da je menstruacija došla prije zbog antibiotika(ospamox) koje sam pila?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana klementina moguće je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani hallmiksa odgovorio sam vam.

malena1

postovanje,
naime ja i muz zelimo bebu bila sam kod ginekologa na ultrazvucnom pregledu i ona mi je rekla kako trenutno nisam trudna odnosno ona ne vidi nista..ali po radu slajma i po polozaju maternice postoji mogucnost da sam trudna..odnosno da se mozda desilo u periodu ispod 14 dana pa ne moze nista jos da se vidi imam redovan ciklus..malo sam znatizeljna bila bih Vam zahvalna kada bi ste odgovorili na moje pitanje..sta Vi mislite o tome?trudna ili pak ne

Nazad
Naprijed