nezaštićeni odnos

Dora.ddd

Dobar dan! Ovako, s dečkom sam imala spolni odnos danas, 18. dan ciklusa, prema menstrualnom kalendaru ovulacija je trebala proći te bi sljedeću mengu trebala dobiti 12.2. Naime, moji ciklusi variraju 28-32 dana tako da je moguće da menga nastupi poslije 12. Zadnja tri ciklusa trajala su 30,28 i 28 dana. Menga mi traje 5 dana. Je li moguće da je ovulacija bila danas ? Odnos je bio nezaštićen, partner nije ejakulirao unutar mene no ja mislim da je predejakulat završio u meni. Postoji li mogućnost trudnoće ? Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne može se znati kada je bila ovulacija, a predejakulat ne sadrži spermatozoide, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.

Malamala95

Lijep pozdrav ,
Situacija je sljedeca.
S deckom sa u vezi na daljinu te zbog corone se nismo mogli vidjeti nikako 8-9 mjeseci . Vikend (petak subotu i nedjelju ) smo se vidjeli te smo imali i spolne odnose. Petak navecer i subota jutro smo imali odnos sa zastitom to jest kondomom a sa subote na nedjelju smo imali bez zastite odnos. Moram naglasiti da zadnji odnos uopce nije mogao ejakulirati (svrsiti) jer je prethodno prije odnosa popio vino (dvije case) .Meni je bila menstruacija 26.2 te je trajala do 1.3 (sve skupa 4 dana i taj ciklus mi je bio 30 dana. Prethodni ciklus je bio 37 dana a prije toga je 69 dana( veliki stres na poslu i faksu te sam morala piti progesteron 10 dana da izazovem mjesecnicu. Prije toga je sve bilo uredni ciklusi (od 32 do 36 dana)
Imali smo odnose 8 9 i 10 dan ( 10 dan je bio nezasticen odnos).
Moje pitanje glasi da li mogu ostati trudna s obzirom na cijelu situaciju. Nisan popila tabletu poslije jer decko nije ejakulirao.
Drugo pitanje ...taj 3 nezasticeni odnos je trajao dugo . U nedjelju sam isla doma te mi se u pon jutro odma pojavilo ..bol tokom piskenja , kapljice krvi pri kraju mokrenja te stalni osjecaj za mokrenje a onda idu samo par kapljica. Utorak jutro sam otisla kod doktorice i poslala me na urinokulturu 3 dana zaredom i na davanje urina za klamidiju ureoplazmu i jos nesto .Tek iza rezultata ce mi dat antibiotik(ovisno o tome sta bude bilo)
Tek u petak idem dat urin zbog nemogucnosti posla ..te moje pitanje glasi sto da napravim da sebi pomognem(kako smanjiti bol i jer sam poprilicno zabrunuta i zbog jedne i zbog druge stvari .
Hvala puno na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome šansa za trudnoću je samo teoretska, a što se urinoinfekcije tiče savjetujem puno tekućine - uvin čaj - kojim će se mokraćni kanali 'isprati' od bakterije.

sb34

Poštovani,
Molim Vas da mi odgovorite, koja je minimalna količina ejakulata, s kojom bi moglo doći do oplodnje?
Također, da li je nužno da se ejakulira u rodnicu ili postoji mogućnost ako se mala količina s vanjskog dijela slije na ulaz rodice?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Da bi došlo do oplodnje potrebno je da otprilike 1 ml ejakulata bude uneseno u rodnicu.

Marija_g_m

Postovani, zanima me postoji li mogucnost za trudnocu ukoliko sam zadnju menstruaciju imala 02.03(trajanje do 09.03) a odnos 13.03. s time da je odnos bio nezasticen, a ejakulacija se dogodila izvan vagine.
Hvala,lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako ejakulat nije dospio unutar rodnice, ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija_g_m

Hvala na odgovoru. Dakle smatrate da nije potrebno uzimati tabletu za dan kasnije? Gledajuci po kalendaru ispada da su mi bili plodni dani, jedino se zato brinem.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako želite biti 100% sigurni, možete uzeti tabletu, ali prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija_g_m

Evo opet mene. Nacitala sam se svakakvih mogucnosti i bas sam u panici. Menstruaciju bih trebala dobiti kroz 7 dana, grudi me bole i probada me lijevi jajnik. Kao sto sam i rekla nacitala sam se svega pa i toga da je to jedan od znakova trudnoce. Decko je siguran u svoju ejakulaciju i tvrdi da nema razloga za brigu ali ja sam totalno paranoicna. Trbuh me malo probadao, ali kao i pred menzis.

Marija_g_m

Isto tako, procitala sam da se moze zatrudniti od predejakulanta. Na Vasoj stranici sam vidjela da to nije moguce dok negdje pise da je.

Ivo Balenović, dr. med.

Predejakulat ne sadrži spermatozoide i ne može oploditi jajnu stanicu.

Marija_g_m

Postovani, jos me jedno pitanje zanima.
Trebam dobiti menstruaciju za 2 dana i danas mi se pojavio bijeli iscjedak bez mirisa sto i inace imam pred menstruaciju.
Citala sam da je i to jedan od znakova trudnoce. Jako sam isprepadana, jer sam se svega nacitala.

Ivo Balenović, dr. med.

To sigurno nije znak trudnoće. Pričekajte menstruaciju, doći će.

Malamala95

Lijep pozdrav !
S obzirom da mi je ginekolog na bolovanju nemam koga pitat nego Vas!
Javila sam se prije desetak dana sa svojom situacijom. Naime moja mjesecnica je bila od 26.2 do 1.3 te je trajala 4 dana kao i uvijek. Prije toga mi je ciklus trajao 37 dana a prije toga 69 dana te sam morala pit duphaston ( veliki stres na poslu). Prije tog ciklusa od 69 dana ciklusi su bili uredni od 32 do 37 dana. Smatram da je ovo bitno naglasiti za sljedecu situaciju. Spavala sam sa deckom 8 9 i deseti dan ciklusa. 8 i 9 su bili zasticeni odnosi gdje je decko i ejakulirao izvan rodnice u kondom. Zatim kobni deseti dan ciklusa smo imali nezasticen odnos. Decko uopce nije ejakulirao jer smo prethnodno prije toga popili casu vina. Zatim dva dana iza sam dobila upalu mjehura te me doktorica poslala na 3 dana urino kulture ..za klamidiju ureusplazmu i mikro plazmu te obicna urino kultura. Sve je bilo izolirano osim ureaplazme koja je bila manja od 10 na 3 , te je pisalo u nalazu da imam Staphylococcus saprophyticus. Dobila sam amoksicilin 1000mg da pijem sljedecih 8 dana svakih 12 sati. Pocela sam ga piti 20 .03 iducih 8 dana. Citala sam da poslije 17 dana se moze napravit test za trudnocu ukoliko su ciklusi neredoviti . Te sam ja 19 .dan( 26.3 napravila rano ujutro test i bio je negativan.)
da li sma napravila prerano test za trudnocu i koja je sansa da ostanem trudna uz sve navedeno ?
ugodan dan i nadam se da necu morat pitat ovako glupa pitanja.

Malamala95

Vidim da sam krivo gore napisala. Mislila sam na... 19 dana nakon odnosa sam napravila test *

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, 19. dan nakon odnosa, test je gotovo 100% pouzdan, tako da trudnoću možete isključiti.

Marija_g_m

Postovani doktore

Marija_g_m

Postovani doktore. Ponovno imam problem, proslu mjesecnicu sam dobila normalno.
Odnos(nezasticen) sam imala 3 i posljednji dan ciklusa bez ejakulacije u vaginu. Ovulaciju sam dobila normalno, medutim menstruaciju sam trebala dobiti 28.04 ali i dalje nisam. Grudi su mi jako osjetljive i otecene. Rekla bih da sam imala sve znakove PMS-a ali nikako da procurim. Postoji li razlog za brigu?