nezaštićeni odnos

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Zabrinut00, vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Savjetujem da se djevojka javi liječniku radi terapije kojom će potaknuti krvarenje.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Zabrinuta1255000, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Malamala95

Lijep pozdrav,javlja se jedna zabrinuta dvadesetpetogodisnjakinja.
Naime, imala sam menstruaciju 6 lipnja do 10 .lipnja.( 4 dana).Duljina tog menstrualnog ciklusa mi je bila 34 dana,dok mi je ciklus prije toga trajao 32 dana. Sve u svemu od 30 do 35 dana su ciklusi u prosjeku(ako je velik stres tada mi dosta kasni ali to se zadnji put desilo u 11 mjesecu zbog stresa i corone).
Situacija je sljedeca:
21 dan (26.lipnja)menstruacijskog ciklusa oko 2 ujutro sam imala prvi put nezasticeni spolni odnos sa deckom. Decko je izvadio par minuta prije ejakulacije te je svrsio vani zatim smo se otusirali i isli spavat
Ujutro oko 11 sati (26 lipnja)smo imali opet nezasticen spolni odnos gdje je i tu izvadio 2 3 min ranije te ejakulirao izvan.(ako ista znaci piskio je dva puta izmedu ta dva odnosa) od 2 ujutro do 11.
S obzirom da smo bili na otoku a ljekarna nije radila tek navecer oko 20 h sam popila tabletu za dan poslije (iako me decko smirivao cijeli dan da se ne brinem )jer sam teski panicar. Tableta je ellaone i rekla mi je farmaceutkinja da ukoliko se desila oplodnja da tableta nece pomoc.
(Ovo je prvi put da sam uzela tabletu za dan poslije).
Zatim smo tu vecer izasli, i oko 1 i po ujutro(nedjelja 2 ujutro ,22 ciklusa,27 lipnja,) smo imali nezasticen spolni odnos ,gdje je isto ejakulirao vani ali ga je izvadio mozda minutu prije.Naravno ponio me trenutak ,uopce nismo ni ja ni on razmisljali o posljedicama jer inace zivimo na relaciji St-zagreb. Zvala sam ginekologa ,trenutno je na godisnjem te sad nemam nikog strucnog pitat savjet. Dosta sam citala po internetu i brine me predejakulat. Sto vi mislite na cijelu situaciju?
Koja je mogucmost da ostanem trudna s obzirom na postupke koje sam napravila a skroz su nezreli i neracionalni za moju dob?
Naime ,trudnoca u ovom trenutku bi mi unistila zivot jer nisan spremna za dijete a i tek sam zavrsila faks i dobila posao developera.

Lp.

Zabrinut00

Hvala Vam doktore. Mi ćemo u utorak ili srijedu napraviti još jedan test da budemo sigurni sa prvim jutarnjim urinom. Da napomenem djevojka kada je trebala dobiti mjesečnicu 23., uglavnom prstenjačio sam je i krenula joj je kriv i mislili smo da je menstruacija, da bi mi sutradan rekla da nema više ništa i evo kasni joj već 5.dan.Znate li možda o čemu je riječ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Malamala95, prema svemu što ste naveli, mogućnost trudnoće ne postoji. Pričekajte menstruaciju, a nakon toga savjetujem da se javite liječniku radi dogovora oko kontracepcije.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani Zabrinut00, najvjerojatnije je u pitanju hormonski disbalans.

Malamala95

Hvala puno na odgovoru, znaci ipak da ne brinem. Medutim na aplikaciji mi pisu plodni dani i ovulacija tocno 25.26 i 27 lipnja kad sam imala odnose( 20 21 22 dan ciklusa)ocekivana menstruacija je deveti srpnja.

Kada mogu najranije napravit test ?
I svakako cu se posavjetovat sa ginekologom oko kontracepcije.

Lijep pozdrav

Zdravo, sa dečkom sam imala nezaštićeni odnos, od 8-12 dana ciklusa, nije ejakulirao u mene, da li postoji šansa da ostanem u drugom stanju? I samo da napomenem da sam pre možda mesec i više dana popila pilulu za dan posle.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marra, ako nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće.

Mivandic

Poštovani doktore,
Imam PCOS, ciklusi su mi otprilike 32-36 dana. Pratim cervikalnu sluz. Posljednja menstrucija bila je 31. Svibnja. 13. Dana ciklusa imala sam nezaštićeni spolni odnos s ejakulacijom van rodnice. Tada sluzi nije bilo, rodnica je bila suha, a iscjedak oskudan i mrvičast. 16.dana ciklusa počela sam osjećati lagane grčeve u području jajnika. 19. I 20. Dana ciklusa primjetila sam izrazito obilan iscjedak, rastezljiv nekoliko cm, teksture bjelanjka. Unazad 5 dana, a danas mi je 32.dan ciklusa, imam kremasti gusti bijeli iscjedak, bez specifičnog mirisa i grudi su mi izrazito osjetljive na dodir. Ostalih simptoma nemam. Mislite li da postoji šansa da sam trudna? Čitala sam da je ovakav obilan iscjedak rani simptom trudnoće pa sam zbunjena. LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedini način da se utvrdi radi li se možda o trudnoći (iako su, prema svemu navedenom šanse minimalne) je da uradite test.

Malamala95

Lijep pozdrav.
Opet se javljam.
Lijep pozdrav,javlja se jedna zabrinuta dvadesetpetogodisnjakinja.
Naime, imala sam menstruaciju 6 lipnja do 10 .lipnja.( 4 dana).Duljina tog menstrualnog ciklusa mi je bila 34 dana,dok mi je ciklus prije toga trajao 32 dana. Sve u svemu od 30 do 35 dana su ciklusi u prosjeku(ako je velik stres tada mi dosta kasni ali to se zadnji put desilo u 11 mjesecu zbog stresa i corone).
Situacija je sljedeca:
21 dan (26.lipnja)menstruacijskog ciklusa oko 2 ujutro sam imala prvi put nezasticeni spolni odnos sa deckom. Decko je izvadio par minuta prije ejakulacije te je svrsio vani zatim smo se otusirali i isli spavat
Ujutro oko 11 sati (26 lipnja)smo imali opet nezasticen spolni odnos gdje je i tu izvadio 2 3 min ranije te ejakulirao izvan.(ako ista znaci piskio je dva puta izmedu ta dva odnosa) od 2 ujutro do 11.
S obzirom da smo bili na otoku a ljekarna nije radila tek navecer oko 20 h sam popila tabletu za dan poslije (iako me decko smirivao cijeli dan da se ne brinem )jer sam teski panicar. Tableta je ellaone.
Zatim smo tu vecer izasli, i oko 1 i po ujutro(nedjelja 2 ujutro ,22 ciklusa,27 lipnja,) smo imali nezasticen spolni odnos ,gdje je isto ejakulirao vani ali ga je izvadio mozda minutu .
Dana 4.7 popodne ,29 dan ciklusa (5 dana prije ocekivane mjesecnice ) sam dobila kao menstruaciju koja je u pocetku bila smeckaste boje ali nije obilna i skroz lagani ide.takoder nemam nikakve bolove a inace imam bolove prvi dan.
Dali je to menstruacija ili implementacijsko krvarenje?
Jako sam zabrinuta.

Ivo Balenović, dr. med.

Moguće da je to posljedica tablete. Prema navedenom šansa za trudnoću je samo teoretska. Ako se želite uvjeriti uradite test.

Malamala95

Nastavak na prethodni post. Menstruacija je oskudna a inace imam i ugruske prvi i drugi dan sad nista.

Da li smatrate da je ovo implementacijsko ili ?
Hocu iza mjesecnice napravit test na trudnocu s obzirom da promjemu menstruacije?

Hannah133

Poštovani,
Dečko i ja smo imali dva nezaštićena spolna odnosa pod tušem u razmaku od cca 12 sati. Odnosi su trajali nekoliko minuta, no dečko nije svršio u mene. Mogu li unatoč tome ostati trudna, pošto je ipak bio nezaštićeni odnos? (Bio je to posljednji dan menstruacije)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Malamala, možete iza krvarenja uraditi test da se uvjerite da se ne radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Hannah, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Osim toga, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana.

Hannah133

Hvala na odgovoru!
Nastavak na prethodni post...
Je li moguće da mislim da imam menstruaciju, no da se radi o trudnoći? Imala sam prije posljednje menstruacije (koja je bila prije 3 dana i trajala tri dana, a inace traje oko 5 dana) jake bolove u trbuhu, a i sad su se opet javili nakon nje? Da popijem pilulu za dan poslije ili da napravim test na trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Uradite test na trudnoću, tako ćete se uvjeriti da niste trudni.

Zabrinut00

Poštovanje, zanima me može li djevojka ostati trudna ako smo imali nezasticeni spolni odnos u trajanju 3 minute maximalno, sa promjenom poze. Menstruaciju treba dobiti za 11 dana, plodni dani su joj prošli. Nisam svršio u nju, a iz nje je išao bijeli iscjedak(vidio sam to još prije odnosa,ostajalo mi je na prstima) jer je nedavno imala ovulaciju.Kada sam ga izvadio nakon 1-2 sam svršio tek. Zanima me jel se možda može svršiti u nju a da ni ona ni ja ne osjetimo i zanima me jel može ostati trudna, zbog predejakulata ili nečega?Lijep pozdrav.