nezaštićeni odnos

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana. Pričekajte menstruaciju trebala bi uskoro nastupiti.

Lucija1234567

Pozdrav
Proslu menstruaciju sam imala od 6. do 11.4. a nezasticen odnos 21.4. i 28.4. Sljedecu menstruaciju ocekujem 2.5. tj za dva dana. Decko prvi put nije uopce ejakulirao jer je koristio Kamagru (mozda se varam ali tableta je za odgodu ejakulacije). Drugi put, 28.4. je ejakulirao dva puta, oba puta izvan vagine te je izmedu ta dva puta isao mokriti. Brine me jer od sinoc imam smeckast iscjedak za koji ne znam moze li biti implantacijsko krvarenje. Napomenula bih da sam prosli mjesec koristila tabletu za dan poslije ali su mi prosle stvari dosle kad su bile i ocekivane. Takoder, prije 10ak dana sam bila na papa testu, imam CIN te nakon sljedece menstruacije moram na krioterapiju pa ne znam moze li CIN imati utjecaja na ovo. Zanima me ima li potrebe za testom za trudnocu i ako ima kada da ga napravim.

Marija_g_m

Dakle mislite da nema razloga za brigu i paniku? Citala sam da neke zene bas ostanu trudne u neplodnim danima i za vrijeme mjesecnice. Ciklusi su mi redovni(2/3 znaju varirati)

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Lucija, prema svemu navedenom ne bi se trebalo raditi o trudnoći. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih nekoliko (do 5) dana, ipak uradite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Marija, to su teoretske mogućnosti.

Marija_g_m

Postovani, ni danas jos nisam dobila mjesecnicu. Pricekat cu do ponedjeljka pa ako ne nastupi napravit cu test. Brinem se jako jer stvarno mislim da se nista nije moglo dogoditi. Prosla mjesenica je nastupila 31.3 i trajala je do 7.4. odnos sam imala 3.4. I zadnji dan ciklusa(7.4) s tim da ejakulacija nije bila u vagini nego izvan i to nakon sto je penis izvaden.

Ivo Balenović, dr. med.

U ponedjeljak uradite test, iako, prema svemu navedenom, mislim da ne postoji mogućnost trudnoće.

Zabrinut00

Poštovanje,djevojka i ja smo imali sinoć 3 nezaštićena spolna odnosa.Da napomenem meni i njoj je prvi puta,bila je u plodnim danima,a menstruaciju treba dobiti 23.
Prvi odnos je trajao svega 20-30 sekundi,nisam svršio u nju,niti izvan nje.Odmah smo otišli do wc-a pomokriti se,ali ja nisam oprao svoj ud.Drugi odnos je bio u razmaku sat vremena od prvog,trajao je svega 30-40 sekundi,svršio sam minutu dvije kasnije kada sam izvadio ud iz nje.Odmah smo otišli pomokriti se,ali ja opet nisam oprao svoj ud.Treći spolni odnos smo imali pola sata-sat vremena kasnije,trajao je oko minutu.Nisam opet svršio.Otišli smo se pomokriti oboje.Zanima me jel moguće da je sperme ostalo na mome udu,i da je trudna?Možete li dati nekakav savjet,što učiniti?Hitnu kontracepciju ili napraviti test za trudnoću.Djevojka ima redovnu mjesečnicu.Hvala.Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, iako je šansa za trudnoćom tek puka teorija, djevojka može uzeti postkoitalnu kontracepciju, za svaki slučaj.

Lolita220

Poštovani,
Inače imam poprilično neredovite menstruacije i ciklus mi zna varirati od 28-50 dana. Posljednja menstruacija je bila 16.3., te sam slijedeću dobila 9.5., što znači da mi je taj ciklus trajao 54 dana. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 2.5., odnosno 48.dan ciklusa (7 dana prije menstruacije). Zanima me u kojem vremenskom periodu bi mogla napraviti kućni test na trudnoću, a da rezultat bude pouzdan? Moram li čekati gotovo mjesec dana, odnosno iduću menstruaciju? Unaprijed hvala.

Lolita220

Poštovani,
Inače imam poprilično neredovite menstruacije i ciklus mi zna varirati od 28-50 dana. Posljednja menstruacija je bila 16.3., te sam slijedeću dobila 9.5., što znači da mi je taj ciklus trajao 54 dana. Imala sam nezaštićeni spolni odnos 2.5., odnosno 48.dan ciklusa (7 dana prije menstruacije). Zanima me u kojem vremenskom periodu bi mogla napraviti kućni test na trudnoću, a da rezultat bude pouzdan? Moram li čekati gotovo mjesec dana, odnosno iduću menstruaciju? Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, test možete uraditi dva tjedna nakon odnosa. Rezultat će biti pouzdan, iako, budući da je nastupila menstruacija, trudnoću možete isključiti.

Zabrinut00

Poštovanje,pročitao sam Vaš odgovor.Trenutačno nisam u mogućnosti kupiti postkoitalnu kontracepciju.Možete li dati savjet što napraviti?Da sačekamo menstruaciju koja dolazi 23. i jel moguće primjetiti bilo kakve znakove trudnoće?Za sada je sve normalno,djevojka nije ništa primjetila.

Ivo Balenović, dr. med.

Pričekajte menstruaciju.

Zabrinut00

Poštovanje,djevojka i ja smo sinoć imali nezaštićeni spolni odnos.Trajao je otprilike maksimalno 5 minuta.Osjetio sam da sam onako pobliže kraju te sam lagano išao i izvadio sam ga van.Djevojka je primjetila gusto-bijelu tekućinu na mome spolovilo.Međutim tek minimalno 20 sekundi kasnije sam svršio izvan djevojke.Moje pitanje glasi: Jel ti to sekret ili možda predejakulat ili nešto treće? Trebamo li uzeti poistkoitalnu zaštitu ili da sačekamo menstruaciju koja stiže 23.6.?Da napomenem djevojka je 9.6. imala ovulaciju,a menstruacija joj je završila 10.6. Hvala Vam na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Pričekajte menstruaciju

Mivandic

Poštovani doktore, imam PCOS i ciklusi mi variraju od 34-40 dana. Prosjek bi bio 35 dana. Datum zadnje mjesečnice je 31.5. 13.6 (14 dan ciklusa) imala sam nezaštićeni spolni odnos s ejakulacijom van rodnice, partner kaže da je siguran da je izvadio na vrijeme. Danas, 16.6 osjećam lagane grčeve i probadanje u predjelu jajnika, rodnica je vlažna, ali još uvijek nemam onaj rastezljivi iscjedak karakterističan za ovulaciju, a on mi se obično javlja oko 18.dana ciklusa. Mislite li da su ovo simptomi nadolazeće ovulacije jer s obzirom na duljinu mog ciklusa sumnjam da mi se javila ranije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno je u pitanju ovulacija.

Zabrinut00

Poštovanje, rekli ste da sačekamo menstruaciju koja je trebala stići 23.6., ali nije stigla. Jučer pridvečer smo kupili test za trudnoću(Clearblue) i rekli su nam u ljekarnoj da se može odmah napraviti samo ne smije djevojka ići mokriti sat vremena prije testa. Mi smo skoro nakon tih sat vremena napravili test i sačekali 10tak minuta i pokazalo negativno.Djevojka još nije dobila menstruaciju, što napraviti sačekati još par dana ili napraviti još jedan test? Možda joj kasni i zbog stresa jer se bojimo da nije trudna.Hvala.Lijep pozdrav.

Zabrinuta1552000

Poštovani, tražio sam odgovor na pitanje, ali nisam uspio pronaći ništa slično pa ako biste mi mogli odgovoriti. Imao sam nezaštićeni odnos sa djevojkom ujutro 26.6., a treba dobiti 28.6., te po kalendaru to spada u neplodne dane, postoji li mogućnost trudnoće ako nisam ejakulirao u nju, niti sam uopće ejakulirao, postoji li mogućnost da je išta došlo do rodnice od one sluzi sekreta ili predejakulata jer sam osjećao vrhunac nekoliko puta ali nijednom nisam ejakulirao? Hvala na odgovoru.