nezaštićeni odnos

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom, šansa za trudnoću je minimalna. Pričekajte menstruaciju, pa ukoliko ne nastupi u iduća dva do tri dana, uradite test na trudnoću.

Uplashena

Poštovani, naime imala sam nezaštićeni odnos s dečkom, no on je ejakulirao izvan mene. Nakon toga je samo prebrisao spolovilo i nakon 10-ak minuta smo imali novi spolni odnos nakon kojeg je on opet ejakulirao izvan mene. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće ako je ostalo ejakulata na spolovilu. To se dogodilo 5 dana nakon zadnjeg dana menstruacije, no imam neredovite menstrualne cikluse te PCOS.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom, ne postoji mogućnost trudnoće.

Bojchi

Poštovani! Zadnju menstruaciju imala sam 19.8. Ciklusu mi variraju od 29-32 dana, nezasticeni odnos smo imali 29.8.-30.8. Da li je moguća trudnoća? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio na početku plodnih dana i trudnoća je moguća.

mirjana.mirjana

Poštovani doktore, u visokim plodnim danima sam. Imala sam odnos sa momkom , s tim da je on ejakulirao 2-3 sekunde nakon što je "izašao". Da li postoji mogućnost trudnoće? Da li su te 2-3 sekunde dovoljne da se prekine odnos pre ejakulacije? Da li da se javim svom ginekologu za "pilulu za dan posle" da li ima potrebe za istom?
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako nije došlo do ejakulacije u rodnicu, nego izvan, ne postoji mogućnost trudnoće.

mirjana.mirjana

Poštovani, dok sam čelaka Vaš odgovor ipak sam popila Escapelle pilulu, 22 sata nakon odnosa.( Strah i panika su nadvladali zdrav razum). Imala bih par pitanja, ako biste bili ljubazni da mi odgovorite:
1. Da li sam pilulu uzele na vreme?
2. Pročitala sam da 7-10 dana bi trebalo da dođe do izazvanog krvarenja pilulom. Ako do istog ne dođe, da li to znači da pilula nije delovala?
3. Nemam nikakve nus pojave, još uvek? Da li je to normalno?
Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pilulu ste uzeli na vrijeme. Pilula ne mora uvijek izazvati nuspojave, niti mora doći do krvarenja.

mirjana.mirjana

Poštovani, nadovezujem se na moje prethodne upite.
Naime, 3.09. popila sam Esapelle pilulu 21-22 sata nakon odnosa. Znam da sam u polodnim danima po rastegljivoj sluzi. Ta sluz se pojavljivala do juče ujutru. Imala sam i bol u jajniku u kom inače imam bol kada je ovulacija, i bol u leđima.
Ono što me zbunjuje jeste to, da li je normalno da sam sve te simptome osetila ako je funkcija tablete za dan posle da odloži ili produži vreme do ovulacije. S obzirom da se kod mene sve to odigralo u ova tri dana ( i danas imama blagi bol), da li to znači da pilula nije delovala ili je ovo normalno?
Oprostite na dosadi ali jako sam zabrinuta.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne mogu odgovoriti da li je došlo do ovulacije samo na temelju simptoma.

mirjana.mirjana

Poštovani, Escapelle pilulu sam popila u četvrtak, 3.09. a u nedelju 6.09. pojavilo se neko blago krvarenje. Ustvari, više je braonkasti sekret, krvi i a samo kad idem u toalet. I danas je ista situacija. Ali, sve je to baš, baš, oskudno.
Da li je ovo to izazvano krvarenje i da li to znači da je pilula delovala?
Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

To je nuspojava pilule, što znači da je djelovala.

mirjana.mirjana

Poštovani doktore, oprostite na smetnji. Još samo ovo da Vas pitam. Da li je ovo krvarenje, ustvari više nešto braonkasto što se pojavljivalo od nedelje , ima i danas malo, i bilo je baš oskudno, znači da nije došlo do oplodnje i da nema trudnoće?
P.S. nije ličilo na klasičnu menstruaciju.
Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Vrlo vjerojatno. Krvarenje se javilo prerano da bi moglo biti implantacijsko.

Bojchi

Postovani! Nedavno sam Vam pisala, ciklus i traju 29-31 dan, zadnja M je bila 19.8. Nezasticeni odnos je bio 9 dan ciklusa, danas je 25 dan ciklusa i dva razlicita testa su pozitivna, da li se mogu pouzdati u pozitivne testove koji su napravljeni 5 dana ranije? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, možete se pouzdati u rezultate testova.

mirjana.mirjana

Poštovani, s obzirom na svu situaciju i paranoju koja me je uhvatila, kada bih najranije mogla da uradim Beta hcg, a da rezultat bude verodostojan?
Poslednja menstruacija je bila 26.08. odnos sam imala 2.09. , Escapelle sam popila 3.09.
Hvala.

princessis

Postovani, imala sam mjesecnicu koja je pocela 6.9. a inace imam neredeovne cikluse, u ovoj godini sam nekad dobijala nakon 20 dana, nekad nakon mjesec i po. Odnos sam imala juce 12.9. nezasticen ali je decko ejakuriao izvan mene, poslije se obrisao i imali smo odnos jos nekoliko puta u toku dana, isto nezasticene ali je ejakuirao samo 2 puta jos i izvan je ejakuirao. Zadnji put odnosa je ejakuirao izvan mene ali mu je malo sperme ostalo na prstima i prenio je to u moju vaginu ali ne duboko samo pri ulasku u vaginu. Jutros 13.9. smo takodje imali nezasticen odnos sa ejakuaciom vani. Postoji li mogucnost trudnoce? Brine me to malo sperme sto je ulo ali samo na ulaz vagine, i to sto smo imali vis uzastopnih odnosa. To je bilo 7. i 8. dan ciklusa, ali mene je menstruacija prosla bila vec

MikeOxlong

Poštovani, ja i moja cura smo imali spolni odnos tijekom kojega sam ja svršio u nju, njoj je 5. ili 6. dan menstruacije trenutno s tim da ona zna imati neravnomjerne menstruacije i znala je uzimati tablete da se unormale. Zanima me kolika je šansa za trudnoću, najveća ovulacija joj prema rasporedu treba biti sad u subotu 19.9. a dan seksa je bio 13.9.
Hvala.