predejakulat??

Rista123

Postovani,
21.04.2013. sam Vam postavio pitanje u okviru teme 'mogucnost trudnoce' ciji je autor 'jesen' i rekli ste mi da 6 sati nakon ejakulacije providna sluz verovatno nece sadrzati spermatozoide nakon tusiranja kao i nekoliko uriniranja... E sad sam pronasao pitanje i odgovor koji ste dali drugoj osobi:
'E ovako ja i moj decko smo imali sex sa kondomom oko 5 ujutru u koji je on svrsio i naravno bacio u kantu,ali nije oprao polni organ. da bi zatim nakon toga oko 8 uvece opet imali sex ali bez zastite ali nije svrsio pa me interesuje je li od jutarnjeg sexa ostalo spermatozoida po polnom organu koji bi mogli da podstaknu trudnocu... hvala
Naravno da je moguće na taj način zatrudnjeti'.
Da li ste toj drugoj osobi odgovorili da je moguca trudnoca zbog mogucih zaostalih spermatozoida iako je proslo vise od 10 sati od odnosa ili zbog sumnje da je nezasticen odnos protekao po pravilu?
Hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda sam nešto tada previdio. Teško je reći.
Ne brinite u vašem slučaju šansa je mala ili nikakva.

norbit

znači zanima me, na internetu smo djevojka i ja izračunali plodne dane i baš je taj dan bio plodan. oboje nismo još imali sexualna iskustva i planiramo imati snošaj za par dana. znači, na taj plodan dan smo odlučili da je penetriram samo da vidimo kako je to, na 5 sekundi. koliko sam čitao prijašnje postove zaključio sam da nema straha od preejakulata ali strahujem jer sam masturbirao par sati prije, ali nakon toga sam se otuširao. bilo je i sluzi. da li da strahujemo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da je šansa na taj način premala za trudnoćom.

norbit

a u slučaju da se dogodi sada, il u budućnosti kako reagirati najbrže i pobaciti bez da roditelji saznaju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u današnje vrijeme postoji efikasna postkoitalna zaštita.
Kod rizičnih odnosa odnosno nakon njih uzme se postkoitalna kontracepcija.
Ne razmišljajte apriori o pobačaju jer je to najgora solucija.

ajnica993

Zdravo! Posljednju menstruaciju sam imala 13.04., odnos sam imala 27.04.. Prvi puta smo pokušali bez kondoma svega par sekundi zatim je moj momak stavio kondom, pa smo nastavili, izvadio je par minuta prije ejakulacije. Znači ejakulirao je van rodnice, u kondom. Otišao je u toalet, obrisao se i urinirao. Poslije 15-20 minuta smo opet imali odnos, ali bez kondoma, i trajalo je kratko, nije čak ni minutu. Nije bio ni blizu da svrši i izvadio.. Poslije nije nikako došlo do ejakulacije. Zanima me da li je moguće ad ostanem trudna zato što je bio kratak period između ta dva odnosa, a plodni su mi dani. Nije bilo ni predejakulata ni sekreta na njegovom penisu kada smo drugi put pokušali..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nažalost morat ću vas razočarati. Moguće je. Iz kliničke prakse vam govorim. Sad kolika je šansa to je drugo pitanje.

jasamtu2

Postovani molim vas za pomoc. Zadnju menstruaciju sam dobila 29.dan ciklusa a poslednju prije te na 31.dan.Ova zadnja je trajala samo 2 dana i bila manje oblina a inace traje 3 danai neko krvarenje 5 dan.Zbog toga sam se uplasila da nije lazna. Inace odnose sam uvijek imala sa kondomom samo nekoliko sekundi na pocetku bez zastite,i jos primjena rikverc metode svaki put.S tim da sam imala infekciju u togu tog mjesecu uzrokovanu kandidom i koristila vaginalete. Sad osjecam cudan pritisak u donjem dijelu trbuha,da li je moguce da je trudnoca u pitanju ili ipak enka upala.Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nije bili rizičnog odnosa.

simek123

Poštovani,
Imao sam odnos sa partnericom koja je u plodnim danima.Puknuo je kondom,no nastavili smo sa odnosom još koje dvije tri minute pa smo prestali kada smo zamijetili da je puknuo. Nisam ejakulirao,ali bilo je prozirne tekućine po spolovilu. Koje su šanse za trudnoću?
Puno hvala,
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema šanse za trudnoću ako nije bilo ejakulacije.

freestyler_emir

Tog dana djevojka je imala menstruaciju to jeste 11.06.2013 a zavrsila se u 15.06.2013 na kraj njene menstruacije imali smo seksualni odnos, popili smo puno piva i nismo koristili kondome, ali nisam svrsio u djevojku , i prije nego sto je trebalo da svrsim izvadio sam prije vremena pa sam sam mastrubirao, a interesuje me i strah me dali od predejakulacije vecc kako se zove taj sekret sto izlazi kada se napali muskarac dali moze cura zatrudniti.. I dali je to opasno ! Hvala unaprijed za odg!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

Mio994

Dobar dan,imam jedno pitanje koje muci mene i devojku.Naime devojci je bio 5. dan od zavrsetka mentruacije i imali smo nezasticen odnos 3puta tog dana stim da sam ja izvadio mnogo pre nego sto sam bio blizu kraja.Posle svakog izbacivanja semene tecnosti ja sam urinirao posto sam cuo da se tako izbace oni spermici koji su ostali u meni posle svrsavanja.Da li je moguce da je ona trudna i kolike su sanse posto je bio plodan dan valjda .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Teoretski šansa svakako postoji. Savjetujem bolji način zaštite jer se možete iznenaditi menstruacije.

Mio994

teoretski znam da postoji ali po vasem misljenju da li je velika sansa da zatrudni pod onim uslovima iako sam ja urinirao izmedju odnosa?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala svakako.

freestyler_emir

Postovani doktore,
Javio sam Vam se prosli put, ja i djevojka smo imali odnose bez kondoma i nisam svrsio u nju, prvi dan menstruacije je bio 11.6.2013 . a zadnji 15.6.2013 i na taj dan smo imali odnose , popili smo puno alkohola i sve ostalo ... Evo upravo je 7 dana od kako izostaje menstruacije, uradili smo 11.7.2013 i pokazao je da je negativan, ona puni sada 17 god .. Kaze mi kako ima bolove u jajnicima a i dalje nema menstruacije , zabrinuti smo ne znamo sta da radimo.. Nadam se da cete nam pomoci..:
Unaprijed Zahvalan!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam vam i prije rekao. Ne radi se o trudnoći.

Nazad
Naprijed