predejakulat??

diamerka

Poštovani,
Imala sam danas spolni odnos sa dečkom. Prije odnosa primjetila sam da je imao nesto mokro i sluzavo(poput sperme) na gacama. Rekao mi je da nezna šta je to, al da je osjetio da izlazi te bilo je toga poprilicno. Čitala sam prijašnje komentare i jel bi moglo biti to ona sluz? Zanima me zato što je ta sluz završila na kondomu preko njegovih prstiju. Jel mogu ostat trudna? hvaala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Savjetujem pilulu za dan poslije. Očito je došlo do oštečenja kondoma.

diamerka

Nije, nego je on dirao po toj sluzi i onda je isao po kondomu sa prstima na kojima je bilo toga. To me brine. I jel mozda znate šta je to imao na gaćama, ljepljivo je i kaze da je osjetio dok izlazi, nekak mi se ne cini da je to ona sluz. Hvala na puno na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radi se o spermi. Savjetujem postkoitalnu kontracepciju a vi napravite kako želite.

diamerka

Puno hvala, odmah sam vas poslusala. Jel velika mogucnost da da se ostane trudan ako ima malo sperme na kondomu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako.

NA23

Poštovani!

Imam jedno pitanje..naime, 25.10. sam imala prekid trudnoce. Krvarila sam (obilnije do oskudno) sve do 6.11...e sad...12.11. nakon malo maženja sa mužem, on je ušao u mene,ne dugo mozda cijelih dvije minute je to trajalo, ali prije toga na penisu mu je bila sluzava prozirna tekucina. Sada me zanima da li je moguca ponovna trudnoća nakon tako malo vremena od prekida trudnoce..i da li je uopce moguca od te sluzi s obzirom da je to bio devetnaesti dan od prekida trudnoce, a inace moji ciklusi traju u razmaku od 30 do 40 dana,svaki mjesec drugacije...tako da ne znam odredit plodne i ne plodne dane. Trenutno imam obilan iscjedak. Inace sam uredno rodila vec dva puta, kontracepcijske pilule nisam mogla piti zbog dojenja koje je prekinuto malo prije i samog prekida trudnoce.

unaprijed zahvalna

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, trudnoća je svakako moguća.
Ne znam da li je ta tekućina bila sluz ili ejakulat.
Ako nije došlo do ejakulacije onda ne brinite.

NA23

Poštovani

Ne, nije bio ejakulat...tek je kasnije ejakulirao, naravno u kondom.
Recite mi da li je od te prve prozirne vodice iz njegovog penisa moguce da dodje do trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne to je sluz.

marica4578

Poštovani imam jendo pitanje...

Ja i dečko smo imali odnos 25.11,bez zaštite,ali on je pentrirao samo nekoliko puta,s obzirom da je libdo izvadio skoro 20-30 sekundi prije ejakulacije, mene brine predejakulat.
Trebala sam dobiti 1.12-oga,ali s obzirom da mi ciklusi još nisu redovni (19-godina mi je) malo se počimam brinuti.
Danas u 9-sati ujutro sam obavila kućni test trudnoće, (ime sam zaboravila ali s crvenim linijama) i pokazalo je negativan.
Prije par dana sam imala standardne simptome da ću dobiti tj bolovi u stomaku,koja vrkica izbaci,malo veće grudi...pomalo sam pod stresom jer još nisam dobila...
Dali je moguće da sam trudna...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana marica niste trudni. Ali s obzirom da ne koristite nikakvu zaštitu kod odnosa uskoro bi mogli postati.

m.m

Poštovani,
Sa dečkom sam četiri godine i koristimo metodu prekinutog snošaja.Jučer prilikom spolnog odnosa primjetila sam prozirnu tekućinu kako izlazi iz njegovog penisa (poput kapljica) . Nastavili smo sa odnosom, jer sam zaključila da je to vjerojatno samo sluz. On je ejakulirao nakon 3 min. Moje pitanje je može li to biti predejakulat ako muškarac osjeća da je vrhunac blizu, no zastane - nakratko prekine odnos kako bi se suzdržo od ejakulacije te poslije nastavi sa odnosom tj.može li se prije zastoja izlučiti predejakulat ili samo uvijek netom prije svršavanja? Trebam li uzeti hitnu kontracepciju?

Zahvaljum... lp

ivan1992

poz... ja i cura smo imali prvi spolni odnos oko 4.11.2012. ... bez zastite,i ejakulacije... ugl. brine me ta "tekucina" koja izlazi tokom spolnog odnosa i prije njega... oko 28.11. je trebala dobiti menstruaciju,medjutim nista do dan danas..znaci oko 8-10 dana joj kasni,nervozni smo...ne znamo sta raditi,jeli moguce da ostane trudna radi te "tekucine"... hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mm to nije predejakulat. Ne treba dodatna zaštita.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani od sluzi ne ali od sperme svakako da. Dosta ste neiskusni i prakticirate odnos bez zaštite što nije u redu niti u jednom aspektu.
Neka za svaki slučaj napravi test na trudnoću.

ivan1992

razumijem da je od sperme moguce,ali bez zastite smo samo 1. puta,nako toga sa zastitom...pa me samo brine ta "tekucina" jer sperma nije izasla,zaustavli smo se.... hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sekret prostate i vezukula. Ne brinite.

gargamel11

dobar dan...imam pitanje molim odgovor! ja i moja cura smo se sexali 13 puta u 3 dana bez zastite dali postoji mogucnost za trudnocu? jer nisam ejakulirao u nju a sex je bio za vrijeme mjesecnice

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.