predejakulat??

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ejakulat nije dospio u rodnicu ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži sprematozoide.

Kolex7

Postovani,
djevojka i ja smo imali odnose 4 puta ovaj mjesec, svaki zasticen kondomom od pocetka do kraja, sa ejakulacijom izvan tijela u kondom, dakle bez ejakulacije u rodnicu, te je kondom detaljno pregledan, bez pukotina, testiran i na nacin da se naspe voda u kondom nakon odnosa pa napravi balon, te nije bilo pustanja.
Zadnja men je bila 06.02. a odnosi su bili 11., 20., 22., 25., dok ciklusi obicno traju od 35-37 dana.
Da li je moguca trudnoca, buduci da joj M kasni vec 8 dana, ili se radi o necemu drugom, buduci da je djevojka imala stresan period u zadnje vrijeme.
LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema onome što ste naveli ne postoji nikakva mogućnost trudnoće. U pitanju je stres.

Amigo123

Poštovani,
Djevojka i ja imali smo nezaštićeni spolni odnos dva puta tokom večeri u vrijeme njenih plodnih dana, štoviše mislim da je bila riječ i o danu ovulacije. U oba slučaja do penetracije je došlo izvan maternice u što sam 99% siguran jer sam spolovilo izvadio 2-3 sekunde prije. Međutim brine me jedna druga stvar, između prvog i drugog odnosa prošlo je cca 30 minuta između kojih nisam mokrio nažalost pa me zanima je li moguće da je ostalo nešto spermatozoida i je li na taj način moguća oplodnja odnosno je li dovoljna količina? Tokom drugog odnosa osjetio sam par puta da mi naglo dolazi, ali sam izvadio na vrijeme te nakon par sekundi nastavio odnos, međutim nisam peneteirao nego je izlazila sluz pa me zanima jel postoji mogućnost trudnoće tim putem. Ponavljam, u oba slučaja penetrirao sam izvan maternice. Menstruacija trenutno kasni 4. Dan pa sam zabrinut. Hvala unaprijed happy

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, iako je šansa malena, postoji teoretska mogućnost trudnoće. Neka djevojka uradi test.

Amigo123

Uradila je dva testa i oba su negativna, ali danas već peti dan menstruacija kasni pa je zabrinuta zbog čega.

Amigo123

Moram još napomenuti da testovi nisu rađeni prvim jutarnjim urinom nego u popodnevnim satima četvrti dan izostanka menstruacije. Ima li kakve veze i kolika je točnost testova? S obzirom da su oba pokazala negativno, ali djevojka osjeća glavobolju i blagu mučninu.

Ivo Balenović, dr. med.

Obzirom na vrijeme kada su urađeni, testovi su vrlo pouzdani. Vjerojatno je u pitanju hormonska neravnoteža. Ukoliko menstruacija ne nastupi u idućih tjedan dana, neka se javi liječniku radi terapije kojom će se potaknuti krvarenje.

anteaammmm

Dobra vecer, ako mi je zadnja mjesecnica bila 21.12 i trajala je 5 dana, ciklusi su mi inace redovitu traju 30 dana. Decko i ja imali smo nezasticen spolni odnos 30.12 nije svrsio u mene nego izvan mene i nakon tog 2.1 isto nezasticen dva puta i svrsio je dva puta izvan mene (izvadi ga oko 5 sek prije nego sto treba svrsiti) pa me zanima postoji li mogucnost trudnoce??

Ivo Balenović, dr. med.

Na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

K.AA.

Pozdrav,
Za vrijeme mojih plodnih dana (barem tako aplikacija pokazuje), dečko i ja smo se zadovoljavali.
Prilikom toga, željeli smo isprobati staviti njegov spolni organ unutar mog(bez kondoma), međutim, budući da smo oboje nevini, to nije dugo trajalo, tako da je njegov spolni organ tek ušao unutar moga, nije dugo trajalo i odnos kao takav se nije nastavio.
Dečko nije bio blizu ejakulacije, tako da na njegovom spolnom organu u tom trenutku nije bilo ejakulata (niti predejakulata), jedino je bila prisutna sluz.
Toga dana nije imao odnos prije mene, niti se samozadovoljavao, tako da je opcija da je nesto ostalo na spolovilu isključena.

Iako (koliko me moje znanje sluzi), smatram da na taj nacin trudnoća nije moguca, no ipak moram da pitam, postoji li mogucnost i kolika je, da se na takav nacin dogodi začeće?
Menstruacija mi je kroz nekih 8 dana.
Ipak smatram Vas daleko vise pouzdanim u ovo nego bilo koji dr. izvor happy
Hvala unaprijed i LP

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji nikakva mogućnost trudnoće.

Maree321

Postovani, devojka i ja smo imali odnose tokom meseca. U pocetku smo to radili tako sto pocnemo bez kondoma a zatim ja stavim kondom. Zadnjih nekoliko puta smo to radili bez kondoma i ja sam izvadio 2-4 sek pre ejakulacije i u to sam siguran. Da li postoji mogucnost od trudnoce? I da li taj predejakulat sadrzi spermu? Molim za odgovor. Hvala unapred!

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće. Predejakulat ne sadrži spermatozoide.

Poštovani,
je li moguca trudnoca ako je doslo do okretanja kondoma na krivu stranu i vracanja na pravu na samom pocetku (moguce da je bila prisutna sluz), a dogodilo se u vrijeme plodnih dana. Znam da sluz ne sadrzi spermatozoide, ali brine me mogucnost da je ih je ostalo u uretri od ranije u danu.
Lp

Elma09

Poštovani,
Ja i moj momak imali smo kratke spolne odnose bez zastite koji bi uvijek zavrsili bez ejkulacije jer bi ga on prekinuo dosta ranije te ejkulirao izvan zanima me da li je trudnoća moguća jer sam procitala da kod deckiju u dobi od 17 pa nadalje su vece sanse da se zatrudni ako dodje cak i do pred ejkulacije u odnosu treba mi vase misljenje