predejakulat??

bug67

Ali, taj drugi put nije bio uzbuđen nimalo tako da sluzi ni predejakulata nije bilo, a nešto treba pokrenuti zaostale spermiće. Još uvijek mislite da su šanse velike?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana stojim pri onome. Šansa nije velika ali svakako postoji.

vivia1

Kao prvo,pozdrav i zelim se izviniti sto vas smaram,iako ima veliki broj tema o ovom.
Ja i moj momak smo se malo hvatali,ali nismo bili nesto napaljeni pa smo dosli ideju da on sa svojim penisom dira moju vaginu,usne i sve to.(bez ulazenja u nju)Stvar je u tome sto je njegov penis bio vlazan od tekucine.Pa se pitam da li ikako mogu zatrudniti iako sam nevina.Posle toga sam imala nuzdu i primjetila sam malo krvi na papiru.Znam da je glupo pitanje ali se bojim i strah me je.

Jos jednom izvini te!
Pozdrav,unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne brinite , na taj način nećete ostati trudna.

Mate02

Postovani,

cura i ja smo imali odnose sinoć bez kondoma, kratko tri puta po 15-ak sekundi i to dugo prije nego što sam ejakulirao. tog istog dana sam već ejakulirao i to 4-5 sati prije odnosa i sad me brine postoji li šansa za trudnoću uz napomenu da je cura jako blizu plodnih dana ili u plodnim danima.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji. Svakako savjetujem postkoitalnu zaštitu za svaki slučaj.

peroo

POŠTOVANI
Prije tjedan dana smo ja i cura pokušali sex prvi put jer je ona djevica i skinuli smo se i pokusali ali smo odustali jer nije bila sprema. Ali sam je prilikom tog pokusaja dirao dolje sa svojim spolovilom na kojem je bilo neke sluzi i tekucine nije bilo sexa te sam poslije stavio prst u nju na kojem je mozda bilo te tekucine i sluzi. njoj sada kasni 3 dana a i inace joj kasni po vise dana nekad cak i par mjeseci i bila je kod ginekoolga koji joj je rekoa da ima policitične jajnike te bi trebala nakon slijedeče menstruacije početi tablete pit ali ona sad ima bolove u jajnicima ko kad ce dobit ali ti bolovi traju već tjedan dana a prije par dana je dobila i bolove u doljnjem dijelu leđa te jucer je imala iscjedak . Znači sexa nije bilo niti svršavanja ali me strah da nije trudna.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, vaša djevojka nikako nije trudna. Ne brinite.

Poštovani,
imam jednu neodumicu te bih Vas molila ako bi mi svojim odgovorom mogli pomoći. Naime, moj partner i ja smo imali jedan spolni odnos tokom plodnih dana. Koristili smo metodu prekinutog snošaja s time da je on izvadio otprilike 5-10 minuta prije ejakulacije. Mene zanima postoje li šanse za trudnoću pošto sam načula svakojake priče o predejakulatu?
Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, predejakulat je tekućina koja se izlučuje neposredno pred ejakulaciju, dakle par sekundi prije a ne 10min prije i tijekom odnosa.

zabrinuta94

pozdrav,imam jedno pitanje u vezi teme
decko i ja uvijek koristimo zastitu,ali nam se prije tj dana desilo da je kondom bio nikakav pa smo nastavili bez,al to je trajalo tipa 3 minute. nije ejakulirao unutra,već izvan
ali me brine jer mi mjesecnica kasni vec 10 dana,al vec nekoliko dana me boli trbuh kao da cu dobit i nikako da dode.. inace to je bio prvi put da smo bez zastite,prije mi je znala kasnit po tj dana zbog stresa moguce da je i to razlog,al svejedno me brine.
znam dosta ljudi koji imaju odnose bez zastite ali prekinu kad dode do vrhunca i nijednom nije doslo do trudnoce,iako to prakticiraju vise od godinu dana

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako ste sigurni u svoju tvrdnju da nije došlo do ejakulacije, onda se ne bi trebali brinuti, premda bih ja ipak napravio test na trudnoću na vašem mjestu.

zabrinuta94

Hvala na odgovoru, sve je uredu dobila sam ju to popodne kad sam vam napisala poruku.
Lijep pozdrav

tinaa1990

Poštovani,
Obraćam Vam se u vezi svog problema, naime 22. dan ciklusa sam imala nezaštićeni odnos sa svojim dečkom. Nismo koristili zaštitu ali dečko nije ejakulirao, ne samo u mene nego općenito jer smo prekinuli odnos, također dečko nije cijelom dužinom penisa ušao u mene nego možda jednom trećinom jer je za mene odnos bio bolan.
Menstruacija mi treba doći sutra i od ponedjeljka tj posljednja 4 dana osijećam uobičajene simptome PMS-a (prištići, grčevi, promjene raspoloženja itd.) Međutim, ono što me brine jest što posljednja 2 dana imam blago krvarenje. Krvarenje izgleda kao obična menstruacija, bojom i gustoćom ali je dosta oskudno, u tragovima tako da i neznam da li je to prava menstruacija il eventualno implantacijsko krvarenje
Moja pitanja su: Trebam li se bojati neželjene trudnoće? Te koji mogu biti razlozi oskudne menstruacije ako nije trudnoća u pitanju?
Također mogu nadodati da sam prije 2 tjedna operirala fibroadenom na desnoj dojci pa može li to utjecati na ciklus il je sve plod stresa?
Namjeravam posjetiti ginekologa ali nisam u mogućnosti do sljedećeg tjedna pa sam se zato obratila Vama da otklonim sumnje na neželjenu trudnoću.
Unaprijed zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, Tina, ne radi se o trudnoći a niti o implantacijskom krvarenju.
Pričekajte da krene prava menstruacija kroz koji dan.
Operativni zahvat najvjerovatniji je uzrok tom stanju. Ne brinite.

tinaa1990

Ispricavam se na drugoj poruci al bih takoder mogla nadodati da zadnja 2 dana imam izrazeno povecanu potrebu za mokrenjem te nelagodu prilikom istog. Takoder osijecam pritisak u donjem dijelu trbuha al neznam jel to povezano s PMS-om ili mozda nekom upalom.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kao što sam rekao mislim da je stvar pms-a. Ako nakon menstruacije smetnje perzistiraju javite se na pregled.

tinaa1990

Dosla je prava menstruacija, s malim zakašnjenjem i malo jačim bolovima, al glavno da je tu
Hvala na odgovoru, samo nastavite sa dobrim poslom, pravo ste osvježenje na internetu gdje vladaju mnoge definformacije happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Help3

Postovani,
Zanima me moze li se zatrudniti od tekucine koja izlazi za vrijeme seksa? Odnosno, mogu li zatrdunjeti od 10 minuta seksa,a da partner nije bio ni blizu svrsavanja?