predejakulat??

Gud4

Postovani, molim Vas da mi odgovorite na ovo pitanje. Decko i ja smo od zadnje menstruacije koja je bila 17.03. imali 2 puta nezasticeni spolni odnos, koji je trajao u oba slucaja 1 minutu i prekinuli smo ga, te je decko ejakulirao vani tek nakon nekih 2 minute samozadovoljvanja u oba slucaja. Prvi odnos se dogodio za vrijeme plodnih dana, a drugi za vrijeme neplodnih. Ima li sanse za trudnocom ako do ejakulacije u rodnicu nije doslo, bez obzira na plodne dane? Isto tako Vas molim da mi kazete je li isto sekret spolnih zlijezda i predejakulat? Unaprijed hvala na odgovoru, lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenome ne postoji mogućnost trudnoće. Prilikom spolnog odnosa parauretralne žlijezde luče sluz (predejakulat) koja služi za podmazivanje. Ona ne sadrži spermatozoide. Spermiji se stvaraju u testisima i izlaze prilikom ejakulacije u sjemenoj tekućini. Do oplodnje od predejakulata može doći ukoliko je zaostalo spermatozoida od ranije ejakluacije.

Helppp1

Da li je moguce zatrudniti od tog predejakulata, imala sam nezasticeni odnos na dan ovulacije, nije svrsio u mene i to mi garantuje (izvadio ga je 2-3 sekunde prije), ejakulaciju prije nije imao sigurno 24h, da li postoji mogucnost od tih nekih kapljica ljubavi. Molim Vas za odgovor i izvinjte na smetnji.

Ivo Balenović, dr. med.

Od predejakulata (sluzi parauretralnih žlijezda) nije moguće zatrudniti.

Helppp1

Hvala Vam doktore, stvarno nemam rijeci za ovu pomoc koju pruzate. Samo jos nesto sam htjela pitat moja prijateljica kaze da je zatrudnila a decko nije svrsio ni van ni unutra, ja mislim da je to nemoguce a najvise postujem misljenje strucnjaka poput Vas, pa jel mi mozete Vi reci da to nije moguce?

Ivo Balenović, dr. med.

Bez spermatozoida trudnoća nije moguća. Oni se stvaraju u testisima i izlaze u ejakulatu. No ponekad može doći do nevoljne ejakulacije koja se desi prije samog kraja. U tom slučaju može doći do trudnoće.

Helena2708

Dobar dan, htijela sam pitati imala sam nezasticeni odnos s deckom tijekom 2 dana moje menstruacije. Prije samog spolnog odnosa tijekom predigre, osjetila sam vlažnost na njegovom spolnom organu, iza toga smo imali spolni odnos, nakon sta je on tek nakon 10 min svršio izvan mene.isto tako pred par dana smo opet imali spolni odnos te opet pred spolni odnos tijekom predigre osjetila sam vlaznost, nakon cega smo imali nezasticeni odnos nakon cega je 4 min poslje on svrsio ponovno izvan mene. Sada me muci jer vec par dana imam bolove u dojkama, bradavice su osjetljive na dodir i malo su tamnije. Moje pitanje je da li je moguce da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, od sekreta parauretralnih žlijezda (predejakulata) se ne može zatrudnjeti. Ako je odnos bio za vrijeme menstruacije, a to su neplodni dani, onda je trudnoća u potpunosti isključena.

Toni55

Pozdrav, odnos je bio dan nakon ovulacije nezasticen, 10 sekundi prije kraja sam prestao i ejakukirao vani, postoji li sansa od predejakulata ako nije bilo zaostalih spermija u kanalu od prije zadnjih 12 sati. Znaci nije bilo ejakulacije u rodnicu samo je stvar predejakulata.

Koliko sam svatio on ima veze sa zaostalim spermijima u kanalu koje zna izbaciti par sekundi prije ejakulacije.

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

U tom slučaju ne postoji mogućnost trudnoće.

Gud4

Postovani, prosli mjesec dobila sam 8 dana prije menstruaciju, ali inace mi je redovna. Imala sam nezasticeni spolni odnos koji prema aplikaciji na mobitelu spada u plodne dane. Decko nije ejakulirao u mene, vec je to napravio vani za 5 -10 sec. Mogu li ostat trudna na taj nacin iako nisam sigurna jesu li mi ili nisu bili plodni dani jer mi je prosla menstruacija dosla ranije? Molim Vas da mi odgovorite i unaprijed Vam hvala. Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, obzirom da je nakon odnosa nastupila menstruacija, trudnoća je isključena.

Gud4

Postovani, menstruaciju moram dobiti za 10 dana. Prosla menstruacija je nastupila 8 dana ranije, a prije tjedan dana se dogodio nezasticeni odnos. Ima li sanse za trudnoćom ako je sigurno da ejakulacije u rodnicu nije bilo, bez obzira na moguce plodne dane? Lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije u rodnicu, ne postoji mogućnost trudnoće.

Deni671

Dobar dan! Naime situacija je ovakva. Dan prije ovulacije ja i dečko smo upražnjavali peting,ja sam bila u donjem rublju,a on gol. Pritom nije svršio niti je bio tome blizu, ali je tijekom tog petinga dirao rukama svoj penis. Nakon par minuta zadovoljavao me prstima te ne znamo je li na njima bilo predejakulata (ali vrlo je moguće da ga je bilo). Mene brine to koje su šanse da je predejakulat i sperma u njemu mogla preživjeti tih nekoliko minuta i prstima ući u rodnicu i oploditi me jer mi je sljedeći dan bila ovulacija. Menstruacija treba doći za 10 dana, ali ne mogu samo čekati. Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način nije moguća trudnoća.

Ramsey4

Poštovani,
Djevojka i ja smo imali odnos s kondomom koji tijekom odnosa nije spao niti puknuo. Prilikom ejakulacije sam ga izvadio te kasnije provjerio kondom koji je bio čitav. Djevojka je u vagini našla bijelu izlučevinu rastezljivu na dodir. Da li se tu radi o ženskom ejakulatu? I postoji li mogućnost trudnoće s obzirom da je bio početak plodnih dana? Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost trudnoće. Radilo se o cervikalnoj sluzi tipičnoj za vrijeme oko ovulacije.

Mar1999

Postovani,

Partneru svaki puta kada se uzbudi iz spolovila izlazi prozirna, pomalo slana sluz. Zanima me zasto se to desava i je li moguca trudnoca od te sluzi?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to je sluz parauretralnih žlijezda i ne sadrži spermatozoide.