predejakulat??

MirtaZg

Hvala na brzom odgovoru. Zanima me još samo mogu li danas (na dan očekivane menstruacije) napraviti test ako je od odnosa prošlo svega 10 dana?

Ivo Balenović, dr. med.

Možete, oko tjedan dana nakon odnosa dolazi do implantacije (ukoliko je došlo do oplodnje).

MirtaZg

Napravila sam test kao što sam u prethodnom postu i navela - 10 dan od odnosa na dan očekivane menstruacije. Radila sam ga u popodnevnim satima i rezultat je bio negativan. Mogu li se pouzdati u točnost testa ili da ga ponovim kroz koji dan?

Ivo Balenović, dr. med.

Deset dana nakon odnosa test je pouzdan.

Lucijak78

Postovani, imam 21 godinu, zadnju menstruaciju imala sam 10.5., spolni odnos sam imala 26.dan ciklusa prvih nekoliko minuta bez zastite i zatim sa zastitom nakon cega je decko ejakulirao u kondom (nije bio opetovani spolni odnos te je od zadnje ejakulacije proslo vise os 48h) menstruaciju sam trebala dobiti 12.5. (ciklus mi u zadnje vrijeme traje 33-35 dana) Menstruacije mi znaju kasniti i po 10 dana, ali me ova trenutna situacija brine zbog tog rizicnog odnosa. Vec su mi oko 29. dana ciklusa poceli standardni simptomi pmsa kao bolne grudi, lagano bolovi u donjem abdomenu i razdrazljivost. Od tog dana sve me jace boli, skoro jednaka bol kao i da imam menstruaciju, a ona kasni vec 5 dana. Takoder, imam i bjelkasti iscjedak iz rodnice kao pred ocekivanu menstruaciju. Grudi su me cak u jednom trenutku prestale boljeti i opet pocele prije 2 dana. Znam da mi ne mozete reci da li sam trudna, ali me zanima kolike su sanse da ipak jesam s obzirom na moju situaciju? (Pocela sam panicariti od prvog dana nakon spolnog odnosa, ali sam mislila da premda nije doslo do ejakulacije u rodnicu i zbog toga sto nije opetovan odnos da nema potrebe za tabletom za dan poslje. Mislim da je i to igralo veliku ulogu u samom kasnjenju menstruacije, ali se nikako ne mogu pribrati.) Hvala vam puno na odgovoru i nadam se da cete me malo smiriti.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a i prema svemu ostalom ne postoji mogućnost trudnoće.

krov55

Dobar dan,

Sa djevojkom sam imao odnos prije 8 dana, a njema menstruacija je trebala biti prije 2 dana. Zanima me da li je moglo doci do predejakulacije (koju nisam osjetio), i da li je tada imala neplodne dane i kakve su sanse da ostane u drugom stanju? Zastitu nismo koristili.

Unaprijed hvala,
Lijep pozdrav.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodih dana, te je mogućnost trudnoće samo teoretska.

Sumamed20

Poštovani,

Ja i djevojka smo imali odnos 20.06. tj zadnji dan njene menstruacije koju je dobila 13.06. i obično traje 6/7 dana. Koristio sam zaštitu i uz to nisam ispustio ejakulat u vaginu nego tek kad sam izvadio vani. Postoji li šansa za trudnoću jer djevojka već ima neke simptome i jeli potrebno raditi test?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

enaa00

Poštovani,
Danas pri seksualnom odnosu smo decko i ja primjetili da se u kondomu nalazi neka bijela tekucina,zanima nas sto je to?
Te takoder moze li predeajakulat proci na bilo koji nacin ispod kondoma i u vaginu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, niti ejakulat, niti predejakulat ne može proći kroz niti ispod kondoma. Ejakulat je bijele boje.

enaa00

A jel se radi mozda o sluzi? Procitala sam da je i sluz bijele boje a on nije svrsio u kondom. Svrsio je 5 minuta nakon spolnog odnosa.

Ivo Balenović, dr. med.

Vjerojatno se radilo o sluzi parauretralnih žlijezda koja se luči tijekom odnosa.

Akii94

Poštovani,

Imala sam odnos sa momkom u pocetku par sekundi bez zastite, zatim smo.stavili zastitu, i u jednom trenutku je on skinuo istu i naglo stao, rekao je da je osetio da mu je navodno falio sekund da dozivi orgazam, onda.je iskulirao par sekundi, i ponovo nastavio jos jedno pola minuta bez zastite, i isto je naglo prestao jer je imao osecaj da ce doziveti orgazam, i onda je vratio zastitu, medjutim nakon vracanja zastite odnos se nastavio jos.dobrih 20 minuta dok konacno nije doziveo orgazam, naravno u kondomu i to van mene...
Interesuje me da li je moguca trudnoca, da li je mozda izasla ta predejakulaciona tecnost u tim trenucima kad je bio jako blizu pa prekidao, ili ipak ne posto mu je nakon toga trebalo.jos 20 minuta zasticenog odnosa da bi ejakulirao..
Pitam jer vreme istice, ne znam da li da rizikujem ili da popijem pilulu dan posle, da li vi smatrate da ima dobrih sansi za trudnoću.i da bi trebala da popijem ili ne...inace, odnos se desio 16. dana ciklusa...do dva dana.pre toga su mi, barem po kalendaru bili plodni dnai...
HVALA VELIKO UNAPRED!
Nadam se da cu.brzo dobiti.odgovor, zbog vremena sad

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema onome što ste naveli ne postoji mogućnost trudnoće. Osim toga, ovulacija je već prošla, tako da 'tableta za dan poslije' nema smisla.

Jovan321

Pozdrav, nisam imao spolni odnos sa djevojkom vec smo se samo dirali po polnim organima, iz mog penisa je curila sluz, nije doslo do ejkulacije, vjerovatno nije bio predejkulat, nisam siguran 100% da li sa svojom rukom natopljenom od te sluzi dirao vaginu, u slucaju da jesam, je l postiji sansa za trudnocu i kolika je, djevojka je bila u plodnim danima.

Ivo Balenović, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije ne postoji šansa za trudnoću.

Ivan286

Postovanje doktore,

Cura i ja smo imali sinoc nezasticeni odnos pri kojem je meni iscurila predejakulacijska tekucina te nakon cca 3 sekunde i ejakulat, a nisam siguran da li je mozda neki mali dio predejakulata iscurio u nju. Zadnju menstruaciju je imala 3.2. te me sada zanima ima li razloga za brigu posto su joj prosli plodni dani i jer nisam cisti ejakulat svrsio u nju?

Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće.