Preuranjena menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je normalno i to se stalno događa.

skolica95

Hvala, jos samo ovo..

Kad bi trebala nastupiti iduca menstruacija ako su ciklusi inace redovni, pretprosla je bila 19.4. a prosla 16.5.

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nakon 28 dana od zadnje. Otprilike.

skolica95

Znaci trebala je biti 13.6. a danas je 16.6. .. inace su ciklusi bili 30 dana prije proslog mjeseca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrtimo se u krug. Pozdrav.

skolica95

Ali evo jos je nema ... ne znam do cega je

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Pročitajte postove o uzrocima kašnjenja menstruacije.

mimimimica991

Postovani,

Imam pitanje vezano za preuranjelu menstruaciju (7 dana). Prosla menstruacija je bila 01.06.i trajala do 10.06. Nesto duze od uobicajenog, i jako je bila slaba (obicno traju po 7 dana). Medjutim, i posle menst. povremeno pojavljivao se sekret (smedje boje). Danas sam osetila bol u donjem delu trbuha i pojacana eekret, mislim da se menst ponovno pojavila. Odnos sam imala 10.6 sa zastitom, moje menst inace su neredovne i ciklus varira od 20-40 dana, dali je rijec o upali ili necemu drugom? Nisam u mogucnosti posjetiti ginekologa stoga molim vas za pomoc neku mogucu konstataciju, unapred vam hvala.

Lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom i trajanju ciklusa rekao bih da se radi o anovulacijskom ciklusu i mislim da se ne radi o menstrualnom krvarenju.
Bez UZV pregleda ne možemo znati više.

korisnica1989

Poštovani, ciklus mi je prvo trajao 26-27 dana, pa se smanjio na 25, pa sam nekoliko meseci dobijala 24-i dan, da bih danas dobila 23-i dan. Imam li razloga za brigu i trebam li ići ginekologu zbog toga? Prošle godine mi se isto jednom desilo da dobijem 23-i dan i onda je nastavilo po starom - 24-25i dan.

ivansprg

Lijepi pozdrav i postovanje.
Naime,moja cura i ja imali smo prvi spolni odnos 7.6.2014. , nakon toga jos nekoliko puta ponovili smo isto,koristili smo
zastitu. 28.6.2014.tj. jucer takodjer smo imali spolni odnos,ali isto jutro nakon seksa,tocnije4-5 sati nakon,cura je isla na wc
i kada se obrisala bilo je krvi,ali malo te ju nista nije boljelo.Isti dan samo navecer tj oko 20:00 ponovo je krvarila
ali jako malo,nesto tipa krvavog iscjedka i misli da nije menstruacija nego nesto drugo.
Cura ima 17 godina,zadnji puta je mengu imala 10.6.2014. , a sljedecu bi trebala imati oko 10.7.2014. tako da menstruaciju jos neko vrijeme
nebi trebala dobiti.Zanima nas o cemu se moze raditi,ima li veze samo sa nekakvom iritacijom ili je u pitanju trudnoca ili mozda nesto skroz drugo.
I jos jedna napomena samo,nakon drugog spolnog odnosa,menstruacija se pojavila tjedan dana ranije.

Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Korisnica, savjetujem uzv pregled sredinom ciklusa da se ustvrdi da li ovulirate. Ispod 24 dana ne bi smio biti jer su ispod toga uzglavnom anovulacijski ciklusi.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ivansprg vjerovatno je krvarenje vezano uz odnos dakle od ozljeda u rodnici.
Savjetujem nekoliko dana apstinencije.

bebamala

Postovani,
pijem pilule za kontracepciju vec godinu i po dana,poslednju pilulu pijem u ponedeljak i menstruaciju uvek dobijam u cetvrtak ili petak,uvek je normalna i traje 4-5 dana.
Ovog meseca je vec u ponedeljak,kada sam popila poslednju pilulu iz pakovanja,poceo braonkast sekret,jako jako oskudan,koji i dalje traje,ima ga kad se obrisem.
Ne znam sta je to,da li je preuranjena menstruacija ili samo probojno krvarenje??
Nemam naznake da cu dobiti u cetvrtak-petak kao i obicno.
Ne znam da li ovo da tumacim kao preuranjenu i oskudnu menstruaciju ? Inace,ovo mi se desilo kad sam tek pocela da pijem pilule,posle prve kutije menstruacija mi je upravo ovako izgledala,doktor mi je rekao da je to menstruacija koja zna biti oskudna i kratka na pilulama,ali psle toga je svaka bila normalna pa me ovo malo plasi ?
Hvala unapred na odgovoru.Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je to. Naviknite se da ćete ponekad imati takve "menstruacije"

Marina31

Postovani. Moj redovniciklus je 22 na 23 dan. Prethodnu menstr sam imala 25 juna a sledeca mi je dosla vec 7.7.. Mene zanima sta bi mogao biti razlog tome? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno anovulacijski ciklus.
Ciklusi ispod 24 dana nisu ovulacijski. Savjetujem pregled , uzv i terapiju.

hope_lo

Poštovani,
inače imam redovne menstrualne cikluse, i dobijem 23. u mjesecu, odnosno 24. Međutim, zadnja menistruacija mi je uranila, dobila sam 21. Imala sam spolni odnos taj dan. Moram spomeniti kako inače imam jake bolove prva dva dana, a trajanje menistruacije je 4-5 dana, prisutna je bol u grudima, i oticanje, imam i grudvice tijekom trajanja menistruacije i dosta obilno krvarenje prva 3-4 dana. U zadnjoj menistruaciji nemam nikakvih simptoma, mnogo je rjeđa, i trajala je 3 dana, bez ikakvih bolova. Zanima me postoji li ikakva mogućnost od trudnoće ili možda neki drugi urok? Da napomenem kako ne koristim kontracepcijske pilule.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus je vjerovatno bio anovulacijski, pa stoga ni menstruacija nije bila ni bolna niti obilna.

Poštovani,
naime nemam redovan menstrualni ciklus izmedju 40-45 dana, prije 2 mjeseca sam radila vaginalni ultrazvuk gdje je ustanovljena vodena cista na desnom jajniku. Dobila sam terapiju Dabroston 10 dana x 2 tablete, ali nakon samo 2 tablete menstruacija je krenula (31.05.) tako da sam stala s terapijom. Menstruacija je trajala 5-6 dana ali je nakon 7 dana (16.06.) ponovo krenula i trajala je isto 5-6 dana. Nakon cega sam obavila pregled medjutim ovaj put nije bili ciste. Ovaka menstruacija se ponavlja vec drugi put za redom, prvi put dobijem bez ikakvih bolova nakon 40 dana (13.07), ali onda ponovo nakon 7 dana (29.07) samo sa velikom bolovima i obilnim krvarenjem.
Da li mi mozete pojasniti o cemu bih moga biti problem.
Hvala unaprijed. LP.

Nazad
Naprijed