Preuranjena menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kristina, ciklus oscilira od 24 -35 dana podrazumjevamo normalan ciklus. To što ponekad dođe ranije ne vidim problem. U okvirima je normalnog. Ne radi se o nikakvoj trudnoći. Ne umišljate si.

majamaja9

Postovani menstruacija mi je uvek redovna oko 28-30 dana,ali zadji 3 meseca je neuredna -jedan mesec kasnila 10 dana,sledeci 5 dana ,a sad ovaj mesec uranila je 9 dana.Dali je to normalno sa obzirom da je kasnila 2 meseca pa sad se sredjuje ili treba da imam razloga za brigu

Kristina_25523

hvala na odgovoru.
mene od te zadnje mjesečnice boli donji dio trbuha i leđa, očekujem menstruaciju početkom slijedećeg tjedna i sada sam primjetila izraženije vene na grudima, mislim, je li uopće moguče umisliti bolove u trbuhu i leđima i izražene vene..ja jesam pod užasno velikim stresom zadnjih mjesec dana..je li moguče zbog toga.
također, ukoliko se bolovi javljaju zbog uvijek moguće upale mokračnih kanala..može li to utjecati na negativan rezultat testa na trudnoću?.
ja sam naravno zbog bolova napravila još jedan test 2.5. i isto je bio negativan..
može li uopće stres na taj način utjecati na zdravlje?

Hvala vam puno na izdvojenom vremenu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja svakako ovako ne možemo znati. Ciklus normalno oscilira ali u principu ne toliko. Sugerirao bih UZV pregled za početak.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kristina, test napravite u vrijeme očekivane menstruacije, nikako ne prije.

majamaja9

znaci mozda imam neki problem .evo ovako sa datume da vam detaljnije kazem znaci 01.02, 10.03, 15.04....sad evo javljaju se neke simptoome za ovaj mesec ali jos nije dosla kako treba.izgleda da ce doci malo ranije ovaj mesec u meduvremeno imam odnose ali ne radi se o trudnoci nikako jel? hvala vam jos jednom

Kristina_25523

Poštovani,
mislim da me niste shvatili.
imala sam odnos 4.4. jedan i jedini
dobila sam menstruaciju 15.4. na 27 dan ciklusa..inače su mi ciklusi između 28-30 dana. menstruacija nije bila jednako obilna što me užasno zabrinulo jer je moguće implatacijsko krvarenje, ali ste rekli da nije riječ o implantaciji i da je to normalno

ne razumijem to što ste rekli da ne pravim test prije sljiedeće menstruacije.jer, napravila sam test 22.4. (18. dan od odnosa), zatim 2.5. (28. dan od odnosa) bili su negativni..
jer poslije 4.4. nisam imala nikakvih odosa..jer da se radi o trudnoći testovi bi nakon 28. dana od odnosa sigurno pokazao pozitivan rezultat? zar ne?
Mene brinu bolovi u stomaku i leđima koji traju od te zadnje menstruacije i pitanje je je li moguće da stres na taj način utječe na zdravlje i da mi se javljaju slični bolovi??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kristina, nemam namjeru dopisivanja s vama. Ako ste imali menstruaciju, odgovorio sam vam da se ne radi o trudnoći.
Ako sumnjate da se nije radilo o pravoj menstruaciji, napravite test.
Ovo što imate bolove u trbuhu svakako nema veze sa stresom.
Javite se na pregled.

Kristina_25523

nisam vas htjela ni na koji način uvrjediti, ali stvarno cijenim Vaše mišljenje i ono mi je jako bitno.
dakle, pravila sam test 22.4., 18. dana od odnosa - negativan (sign test)
2.5., 28. dana od odnosa - negativan (clear blue compact)
i jutros 34. dana od odnsa isto negativan (sign test)

rezultati su pouzdani zar ne? jer nakon toliko dana od odnosa da se radi o trudnoći trebala bi se pojavati barem mala druga crtica.

Kristina_25523

Žao mi je ako sam naporna, ali trenutno sam, dosta dugo, daleko od mjesta prebivališta i vi ste jedini stručnjak sa kojim se mogu konzultirati.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

majamaja9

datume menstruacije 01.02, 10.03, 15.04....sad evo ovaj mesec pred 2 dana sam imala malo krvi posle mokrenje na toalet papir i mislila sam da ce mi podraniti ali danas nista od toga , a za ovulacija mislim da je kasno posto je 23 dan od poslednja menstruacija.u meduvremeno imala sam odnose ali ne radi se o trudnoci nikako jel? hvala vam jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Majamaja , ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

Erna_22

Hvala na odgovoru. Imam jos samo jedno pitanje. 2 dana nakon prestanka uzimanja terapije ( cefalexin i metilergometrin ),i dan nakon prestanka krvarenja imala sam nezasticen spolni odnos. Zanima me kolika je mogucnost da sam ostala trudna,i utjece li navedena terapija na zacece? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe. Šansa postoji ako se radilo o plodnim danima.

micamala2

imam redovnu.menstruaciju.na 28 dana ,ovog meseca mi je dosla na 19 dana ,jel mozete da mi kazete da li je to.normalno ili postoji neki problem ,simptom za neku.bolest ili tako nesto ,inace imam 23 god.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije normalno, ali pošto vam je ciklus redovit mislim da se ne bi trebali brinuti.
Pratite dalje redovitost ciklusa.

skolica95

Postovani doktore, inace su normalni ciklusi od 30 dana, medjutim prosli mjesec je dosla 2 dana ranije, tacnije 19. a ovaj mjesec 16. znaci tri dana ranije nego prosli mjesec i uobicajena je, obilnije krvarenje prvih par dana .. ne znam do cega je

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je normalno i ne vidim problem. Ciklus je sklon manjim ili većim oscilacijama.

skolica95

Postovanje, je li moguce da menstruacija dodje jedan mjesec ranije pa iduci kasnije?

Nazad
Naprijed