Preuranjena menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ena, ne znam o čemu bi se radilo. Vjerovatno o neurednom disfukcijskom krvarenju , pcosu, cisti. Terapija bi trebala biti hormonska.
Savjetujem pregled i UZV.

monika87

Poštovani! Inače mjesečnicu dobivam svakih 28-30 dana, i prisutna su mi obilna krvarenja koja traju nekih 4-5 dana. Zadnju sam imala 01.10.2013 i opet sam ju dobila 26.10. sa jako slabim krvarenjima i trajala su samo dva dana. U međuvremenu je bilo spolnih odnosa, ali sa prekinutim snošajem. Zanima me da li preuranjena menstruacija može ukazivati na trudnoću, neku bolest, nešto treće ili nemam razloga za brigu? Hvala lijepa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test. Odstupa u trajanji obimu i nije došla na vrijeme.
To je razlog za napravit test. Ako je negativan treba isključiti cistu, upalu, endometriozu itd.

slatkica777

Poštovani! Nikada nisam imala problema s mjesečnicom, no zadnju sam imala početkom 10.mjeseca (2.ili3.10.), i prekjucer sam ju ponovno dobila dakle prerano, menstruacijski ciklusi su mi bili uredni razmak 28-30dana, zadnje dvije veceri osjecam mucninu i uhvati me slabost,vrtoglavica. spolni odnosi bez zastite, jos da napomenem prvi dan je bilo normalno krvarenje sad je vec znatno manje dok su prijasnje mesntruacije bile popracene obilnim krvarenjem. da li to moze biti znak nekog poremecaja, bolesti, ili trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ciklus je sklon oscilacijama. Mislim da ne morate brinuti.

lana1993

Poštovani,

Ciklusi su mi redoviti, odnosno traju 28-30 dana i mjesečnica mi traje 5 dana. Međutim zadnja tri mjeseca (ciklus je i dalje 28-30 dana) mjesečnica mi traje samo 3 dana pa sam zabrinuta. Ja i partner imamo nezasticeni odnos, ali prakticiramo metodu prekinutog snošaja. Imam li razlog za zabrinutost? 90% sam sigurna da ćete odgovoriti da nemam razlog za brigu, ali postoji li možda mala mogućnost da ipak jesam trudna?

Puno hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudna niste. Dakako da zasad nemate razloga za brigu.

mara45

Lijep pozdrav doktore,
imam jedan problem, prije par dana, negdje od 1.11. do 4.11. imala sam nešto poput menstruacije, ali menstruacija mi gotovo nikad nije redovita i uvijek je popraćena jakim bolovima i grčevima, zadnju menstruaciju sam imala negdje oko 10.10. i trajala je kao i uvijek tjedan dana, a prije toga nisam imala 4 mjeseca. Zanima me, što se sad događalo sa mnom od 1.11. do 4.11. imala sam spolni odnos možda tjedan dana prije tog krvarenja, postoji li mogućnost da sam trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Teško mi je reći o čemu se radi odavde.
S obzirom da vam je ciklus neredovit i da vam je izostanak bio 4 mjeseca moglo bi se raditi o dsifunkcijskom krvarenju, možda cisti, endometriozi, pcosu.
Svakako posjetite ginekologa.

Sinisa999

Pozdrav,zeleo bih da vas pitam cura mi je imala menstruaciju 22.09.2013 i proslo je 27.09.2013 imali smo seksualni odnos 03.10.2013,i posle toga mnogo smo razmisljali o tome za vreme seksusalnog odnosa kada smo zavrsili skinuo sam kondom rukama,dirao sam penis jednom rukom (bilo je nesto po njemu da li ostaci sperme ili od kondoma ne znam,mozda i jedno i drugo) i posle sam tom rukom prelazio po njenoj vagini i kasnije gurao prst od iste ruke...ona je dobila sada 08.11.2013 menstruaciju.. pa se pitamo da li je mozda ostala trudna zbog ovoga gore navedenog ? o.O
hvala pozdrav..
p.s Izvinjavam se ali morao sam detaljno da vam opisem situaciju da bih ste lakse shvatili.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Imala je menstruaciju.

js123

Veoma sam zabrinuta. Inace imam normalnu i redovnu menstruaciju, otprilike mi svakog meseca porani po par dana i na to sam navikla, ali ovog meseca sam imala od 06.11.2013. do 13.11.2013. i opet dobila 23.11.2013. Ne znam sta bi to moglo da znaci?
I jos jedva stvar me muci, nije iz ove teme, ali pre jedno sedam dana pocelo je uzasno da me svrbi dole, sta bi to moglo da bude i kako da ga se resim? (jos uvek nije prestalo)

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se nije radilo o menstruacije neg neurednom krvarenju .
Za svrbež probajte Canesetn kremu izvana nekoliko dana.

PeKi

postovani, kad se otprilike javljaju prvi simptomi trudnoce od zaceca i koji su to?hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uglavnom sa izostankom menstruacije. Uglavnom ih je većina nespecifičnih. Pogledajte malo forum da se ne ponavljam.

minnie_blue

Ako bih vas mogla zamoliti za odgovor. Postala sam zbunjena već, a nigdje ne nalazim riješenje. Naime, prošli mjesec, otprilike pred vrijeme kada sam trebala ući u ovulaciju sam imala nezaštićeni odnos i zbog neispravnosti kontracepcije dogodila se "nezgoda". Slijedeće jutro sam odmah posjetila ginekologa i popila tabletu za dan poslije (Escapelle). Menstruacija mi je došla nakon tjedan dana, bila je relativno kratka (3 dana) i nisam imala bolove (koji su inače jako veliki), tjedan dana nakon završetka menstruacije pojavio mi se smeđi iscjedak kojega je bilo jako malo i brzo je nestao. To je bilo sredinom prošlog mjeseca, inače mi menstruacija dolazi 6.-og u mjesecu. Jutros sam ponovno primijetila malo obilniji smeđi iscjedak te već dva dana imam slabije bolove, ali ne kao one menstrualne i grudi me niti malo ne bole što mi je isto neobično. Zamolila bih vas da mi kažete postoji li mogućnost trudnoće ili pak nečeg drugog? prvi put sam pila pilulu i nisam ni u što sigurna. Zahvaljujem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći svakako.

Poštovani,

Inače imam redovnu menstruaciju, citavo ljeto sam dobivala svakog prvog u mjesecu. 24.11. sam imala nezasticen odnos, menstruaciju sam dobila 28.11. (dakle, 3 dana ranije) Trajala je nekih 7-8 dana a inace traje 5 dana. Napravila sam test na trudnocu 11.12 i bio je negativan. Zatim sam opet napravila test na trudnocu 21.12 i opet je bio negativan. Ali, evo dobila sam sada menustraciju 23.12. sto je dakle, mnogo ranije nego sto bi trebalo biti. Da li mogu iskljuciti trudnocu? Jako sam skepticna..
Da li uzrok preuranjene menustracije mogu biti malo intenzivniji sportski treninzi koje radim svaki dan?
Hvala Vam unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je isključena svakako. pojačana fizička aktivnost može rezultirati ranijem dolaskom menstruacije.

Hvala vam na odgovoru.