produžena menstruacija

eman

Hvala mnogo doktore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

theglamfairy

Pozdrav,

Radila sam biopsiju. 2 tjedna kasnije sam dobila menstruaciju, te sam imala spolni odnos. Tijekom spolnog odnosa se dogodila ejakulacija, pa sam za svaki slučaj popila Novynette pilule. 3, pa 2 nakon 12h.
Jučer mi je menstruacija bila gotova, ali ja i dalje krvarim, pa sam ne znam jel moguće da je od tableta ili da nisam još od biopsije zarasla?

Lijepi pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od pilula je. Rana od biopsije davno je zarasla.

theglamfairy

Hvala Vam puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Miwe

Postovani,nedavno sam vam pisala u vezi vodene ciste i produzene menstruacije(ukratko 29 god,pcos i terapija duphastonom radi trudnoce)nakon popijene zadnje ture duphastona menstruacija mi ne staje 11 dan,nije obilna.jucer bila na pregledu uzv,vadenje krvi,urina da nije neka upala,vadena beta-neg uglavnom sve u redu osim sto je cista jos prisutna nakon dvije menstr.al to kao da nema veze s tim krvarenjem.nastavljam s terapijom duphastona 14 dan al nisam bas sigurna da ce mi od toga stati,ginekologica mi jos spomenula kontracepcijske al mi nije htjela dati posto planiram trudnocu.koje su jos opcije za lijecenje i radi cega je dosao taj hormonski poremecaj?inace hormoni vadeni nedavno sve u granicama normale cak i odnos fsh i lh.dali bi mozda trebala piti jos nesto uz duphaston ili promijeniti terapiju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Terapija je u redu i treba nastaviti s njom. Mislim da je krvarenje vezano uz cistu.

Miwe

Puno vam hvala na brzim odgovorima.Htjela sam vas jos pitati vezano za moju situaciju,posto imam pcos i planiram trudnocu,dali je duphaston prava terapija posto su u mom slucaju problem ovulacije,jeli istina da duphaston moze blokirati ovulaciju ako se prerano pocne piti?(14-24 dc ga pijem)a inace mi je ciklus sa duphastonom 30 dana.3mjeseca sam na njemu i samo sam dobila cistu,bojim se da ce mi se stanje samo pogorsati cekajuci,a ginekologica mi je dala godinu dana da probam na taj nacin.citam puno od doktora da im terapija duphastonom u tom slucaju nema smisla nego odmah stavljaju na klomifene.neznam dali da potrazim dr misljenje ili da samo cekam,sta bi mi vi preporucili?inace su mi spolni hormoni u granicama normale za sad,odnos fsh i lh stima ali ne znam zasto ne dolazi do ovulacije(lh trakice koristim ova 3 mj),ne znam sta da radim,bojim se da cekajuci mi se samo pogorsa stanje,u ova 3 mj sam samo dobila veliku cistu i produzeno krvarenje,jasno mi je da je duphaston za drugu fazu ciklusa al meni treba nesto i za prvu da potakne ovulaciju,sta mi vi preporucate osim klomifena jer mi ga moja nece tako brzo dati,a i amh mi je previsok a citala sam da to moze dovesti do hiperstimulacije jajnika,jel postoji neka alternativa,neznam sta preporucate?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite s Duphastonom. S klomifenom treba pričekati ako nema uspjeha ovako. Duphaston neće zakočiti ovulaciju ako do nje dođe.
Prije uzimanja Klomifena nužna je obrada od spolnih hormona, tsh, prohodnosti jajovoda i spermiograma.
Lijek nije bezazlen.

Miwe

Postovani,evo cim sam picela sa duphastonom krvarenje je stalo,medutim treci dan nakon zadnje tablete ja sam dobila menstruaciju,26 dc a inace bi dosla 30 dan sa duphastonom.Stvar je u tome da je menstruacija obilna s malim komadicima sluzi(neznam kak da nazovem)bolova nema samo osjecam pritisak u donjem dijelu.Jeli moguce da mi je to vodena cista pukla o kojoj sam vam prije pisala jer mi nije jasno zasto je sad tako obilna menstruacija nakon one tzv.produzene i jos je uranila?strah je da mi se ne smanji ili da se opet produzi.mislila sam mozda da nije u pitanju spontani,al koliko sam citala imala bi bolove a i koliko sam racunala dane odnosa implantacija bi se tek bila trebala desit(tjedan dana od odnosa) pa mi je malo rano za spontani.jel imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je da je prsnula cista. Javite se na UZV pregled po završetku menstruacije.

Miwe

Postovani,evo obilna menstruacija mi je prosla,narucena sam tek u utorak za UZV da se vidi dali je cista prsnula,uglavnom ona je bila sa desne strane,sada osjecam lagano probadanje sa lijeve strane pa mi nije jasno sta bi to moglo biti posto sam na zadnjem ultrazvuku bila prije ove menstruacije i nije bilo nista samo ona cista sa desne strane,danas 5 dc.Mozda previse panicarim ali sam nestrpljiva,bojim se da nije neka upala jajnika,a jos bi htjela na more ovaj vikend,pa me strah se kupati da mi se ne upali nesto,neznam sta vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati. Obilne menstruacije mogu dati i smetnje koagulacije, miomi, polipi također i prsnuće ciste.
Svakako jedino će UZV dati rješenje.

Miwe

Postovani,evo jos jednom vam se zahvaljujem i sto imate strpljenja s nama neznalicama.Uglavnom bila sam na ultrazvuku i cista se povukla,kaze ginek.izgled savrsen sve mi se ocistilo.Danas mi je 10 dc pitam ima li naznake ovulacije,kaze da ne,mene zabrinjava da se nisu ni folikuli vidjeli,pokazala mi je samo neke tri crte kao tu ce se poceti nesto desavati.Sta nije malo cudno da se ne vide bar folikuli ili to znaci da cu imati puno kasnije ovulaciju ako do nje dode?Pocinjem jos sa duphastonom 14 dc pa neznam dali ce tu doci do cega?sta vi mislite?

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nažalost ne mogu znati. Morate mi napisati točan načaz UZV-a da bih vam mogao komenstirati.

Miwe

Ma nemam nalaz,to vam sve bude usmeno i nabrzinu i onda dodem doma pa se sjetim jos 10 pitanja sta sam je trebala pitati.Najvise me brine taj duphaston 14dc,pretpostavimo da bi moglo doci do kasnije ovulacije hoce li je duphaston blokirati ili ne?moja ginekologica mi kaze da ne da moze samo pomoci a opet citam svasta po netu,mislim ipak je duphaston kao progesteron koji je specifican za drugu fazu ciklusa,dakle poslije ovulacije.sta vi mislite,iskreno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Duphaston sigurno neće zakočiti ovulaciju. Uzimajte ga prema uputama doktorice.

Miwe

Jos jednom se zahvaljujem,jos jedno pitanje i necu bit dosadna.Mislim da mi je na ultrazvuku one 3 crte gledala endometrij samo se malo naziralo,dali to znaci ako je trolinijski endometrij da ce doci do ovulacije i ako nije da nece doci?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Endometrij je trolnijski no to nužno ne znači da će i doći do ovulacije.