produžena menstruacija

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hormonski status vam je uredan. Što se tiče akni možete se vratiti oralnoj kontracepciji ili konzultirajte dermatologa za lokalne preparate.

Baarrbbaarra

Jesam vec bila kod dermatologa i izmijenio mi je 2-3 kreme ali nista ne pomaze. Niti malo. Zanima me hoce li se to smiriti onda nakon nekog vremena ako je vec kako kazete vezano uz prestanak uzimanja kontracepcije? I sto ako se vratim na kontracepcije pa kad opet odlucim prestat, hoce li mi lice opet reagirat tako? Ovo me uzasno frustrira, jer nikad nisam imala nekih vecih problema s licem, A sada mi je cijela T zona osuta sitnim pristicima..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da bi se trebali vratiti oralnoj kontracepciji.

Miwe

Postovani,ja se ispricavam sto vas moram opet gnjaviti ali stvarno se nemam kome obratiti.zadnje sam vam pisala o bolovima u lijevom jajniku i o folikulu od 15 mm.uglavnom isla sam kod privatnika da vidim dali je taj vodeci folikul pukao,on kaze da ne vidi nista na lijevom jajniku tj.zuto tijelo a ni taj folikul i kaze da je moja ginejologolica vidjela crijevo mozda jer kao da nema color doppler pa da se mogla zabuniti,pa sta je to moguce da neko ne razlikuje folikul od crijeva?uglavnom na desnom jajniku je vidio nove male folikule koji su se poceli stvarati a prosli tjedan desni jajnik cist,jeli moguce da se folikuli pocnu stvarati u sredini ciklusa a ne za vrijeme menstr.kako sam mislila?.i cime onda opravdati intenzivne bolove u lijevom jajniku koje sam prije imala a sad kao nema nista?nista mi vise nije jasno,sta vi mislite i jos jednom zahvaljujem.

Miwe

I jos jedno pitanje,dali je moguca oplodnja ,dakle ne zacece kad se usadi u maternicu nego oplodnja na jednom jajniku a da su se na drugom u meduvremenu poceli stvarati novi folikuli?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je ginekološki nalaz ureda a vi imate dalje bolove sugeriram da napravite cervikalne briseve i urinokulturu da se isključi upala.

Miwe

Zanima me samo dali privatni ginekolog moze propisivati uputnice i recepte ili to moze samo socijalni?

lilika75

Postovanje,imam 41 godinu i menstruacije su mi uredne,zadnja menstruacija je bila 04.09.i juce mi se kada mokrim pojavilo na toaletu smedjkasto znaci samo kada mokrim i danas mi se to desava,mozete li mi reci sta bi moglo biti i da li je u pitanju jos uvijek menstruacija.Hvala. Da napomenem ulozak mi nije potreban jer ne ide nista osim sto to primjetim poslije mokrenja i ostane mala tackica smedja na gacicama.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miwe samo onaj koji ima ugovor sa HZZO-om.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lilika, moguće je da je to ostatak menstruacije no treba isključiti eritroplakiju, cervikalni ili endometralni polip, miom, endometriom i sl promjene.

Miwe

Postovani,evo vec dva dana imam smedi iscjedak pred menstruaciju nikako da krene prava,prije toga sam imala grceve ko da sam procurila.15 dc na uzv endometrij 7.1mm nakon toga popijena tura duphastona i drugi dan nakon prestanka taj smedi iscjedak,zanima me ako mi sutra bude takav treci dan dali bi mi test na trudnocu pokazao pozitivno ako je rijec o tome ili je rijec o necem drugom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pokazao bi pozitivno, no mislim da se ne radi o trudnoći.

DB1310

Poštovani,
Imam jedno pitanje, naime, ovaj ciklus (pocetak je bio 3.1) sam pocela koristiti Yaz. Normalna mjesecnica mi traje 3-4 rijetko 5 dana te je uvijek bila poprilicno oskudna, imam policistične jajnike pa ne znam da li je to zbog toga. Uglavnom, danas je 7 dan i nije prestala, krvarenja kao da su bila “cisca” , ne znam kako da vam to objasnim krv kao da je bila “prociscena” bas crvene boje i obilnija nego inace, sad izgleda kao da prestaje vec 3 dana i dovoljan je dnevni ulozak ali nikako da prestane, krv je smedkasto crvene boje ali onda nekad prede u rijetko crvenu kao i 3 dan menstruacije samo sto ne curi tako obilno. Takoder sam dobila pristice i osjecam bol u grudima. Da li je to samo period navikavanja na pilule i da li ce to proci ili bi po vasem misljenju trebala prestati s uzimanjem/probati neke druge?
Hvala Vam puno.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o periodu privikavanja na tablete.

Mila84

Postovani,

Imam 34 godine i prvi put mi se javila produzena menstruacija, Tacnije, normalno krvarenje je proslo u roku od nekih 7 dana (kao i uobicajeno) dok jos uvijek (14. dan menstruacije) imam tamno crveni iscjedak povremeno u toku dana. Znam da imam mali miom koji zbog polozaja na kojem se nalazi, kako mi je ginekolog rekla ne moze da krvari vec samo moze da stvara bol pri sjedenju ili eventualno otezava stolicu (srecom nemam nijedan simptom). Rekla je da nema potrebe da ga odstranjujemo - zasad. Sta bi mogao biti uzrok ovog produzenog krvarenja?

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, najvjerojatnije se radi o hormonskom disbalansu zbog produljene funkcije žutog tijela. U takvim slučajevima koncentracija hormona progesterona ne pada naglo, nego postepeno i tako još produljeno djeluje na sluznicu maternice zbog čega se nastavlja oskudno krvarenje i nakon menstruacije. Ukoliko bi se ponavljalo može se liječiti primjenom gestagena u drugoj fazi ciklusa.

Eeet22

Postovani, imam 22 godine, rodila sam prije 6mj, dojila sam 3 mjeseca i to jako slabo( visd bocica nego sisa). Prvu menstruaciju nako n poroda dobila sam 45.dan, sljedeca je stigla u normalnom periodu (30-31 dan) no svaka sljedeca kasnila 6 do 7 dana. Zadnja menstruacija bils je 18.10. Nakon cega sam imala spotting na 33.dan jaaako oskudan i trajao je 3 dana. Nakon toga sam dobila krvarenje 7.12. Koje je trajalo 10 dana, u pocetku jaako oskudno kasnije normalno krvarenje kao za vrijeme menstrua cije...11.dan navecer opet spotting koji eto ne prestaje. Radila sam 5 testova svi su negativni.
Dal i mozda znate u cemu je proble m??? Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, u pitanju je hormonska neravnoteža. Savjetujem da uradite kompletnu hormonsku analizu (između 2. i 5. dana ciklusa)

panika0705

Poštovani,

jako sam zabrinuta pa se nadam da ćete mi pomoći dok ne odem na pregled. Imam 35 godina, cikluse od 25-29 dana, u principu su uredni uz trajanje menstruacije 5-6 dana. Zadnju menstruaciju sam dobila 6.12. i završila je nakon 4 dana, u međuvremenu sam otišla u planine na 4 dana na temp od -13 stupnjeva te sam imala spolni odnos. Cijelo vrijeme sam i pod laganim stresom zbog posla. Jučer, 18.12. sam ponovno prokrvarila, kao da je usljedila ponovna menstruacija, još uvijek mi traje i po svemu je jednaka običnoj menstruaciji. Moram napomenuti da nikad u 20 godina koliko imam menstruaciju nisam imala takav slučaj te vas molim za pomoć. Unaprijed zahvaljujem

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, bez pregleda je nemoguće reći o čemu se radi. Prema datumima odgovaralo bi ovulacijskom krvarenju, međutim ono je puno oskudnije od menstruacije. Sigurno nije povezano sa spolnim odnosom i eventualnom trudnoćom (ako na to sumnjate). Postoji teoretska mogućnost da krvarenje potiče iz mokraćnih kanala uslijed upale. Savjetujem liječnički pregled.