seks poslije seksa

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, šansa je teoretska, ali ipak postoji, ako je u mokraćovodu ostala dovoljna količina sjemena da oplodi jajnu stanicu.

Irina123

Postovanje. Ja i decko imali smo odnos 17.5, ciklus mi je bio 12.5 do 17.5, dakle na dan samog prestanka. Koristili smo zastitu, medjutim on je jednom zavrsio u njega i nastavio dalje, i drugi put ga izvadio. Dakle kondom nije mijenjan. Sto mi je kasnije rekao da je jednom na samom startu, i da je zato nastavio. Kad ga je izvadio kondom je bio svucen na pola penisa. Da li postoji mogucnost od trudnoce? 12.6 evo prolazi ja jos dobila nisam. Unaprijed hvala na odgovoru

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da ne postoji mogućnost trudnoće, odnosno ona je samo teoretska.

xxxNinaxxx

Poštovani,
na 6. dan ciklusa smo imali 2 odnosa u razmaku od otprilike 2 sata. I prvi i drugi puta, ejakulacije su bile vani. Između ta dva odnosa, partner NIJE urinirao, ali je obrisao spolni organ papirnatom maramicom. Ciklusi mi traju 24-27 dana. Po tome je 6. dan još neplodan, no ipak me zanima:
- da li je 2 sata dovoljno vremena, da spermiji koji su vjerojatno zaostali u mokraćnoj cijevi, budu neaktivni?
- možete li nam odgovoriti, koje je minimalno vrijeme koje treba otprilike proći nakon ejakulacije, do ponovnog odnosa, a da bi zaostali spermiji bili nesposobni za oplodnju (da li je to 20 min, pola sata)?
Osobno, uvijek pazim da prođe otprilike sat vremena, dok partner tvrdi da može i navedenih 20 min ili pola sata.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, a zaostala količina spermija u uretri nije dovoljna da oplodi jajnu stanicu. Za oplodnju je potreban volumen od oko 1 ml ejakulata. Inače, spermiji unutar organizma žive oko 72 sata. Izvan organizma spermiji su živi i sposobni za oplodnju sve dok se ejakulat ne posuši (a to je vrijeme od nekoliko minuta).

sb34

Poštovani,
u prijašnjim objavama napisali ste da je za oplodnju dovoljan 1 ml ejakulata.
Molim Vas da pojasnite, koliko je to, mjereno u kapima? Jedna ili više?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Ne znam koliko je to u kapima. Jedan mililitar je tisućiti dio litre.

Lana4pitanje

Dobar dan doktore.
Zelim pitati, postoji li mogucnost trudnoce u sljedecoj situaciji? Decko i ja smo imali 2 odnosa, 6. Dana mog ciklusa. (Petog dana sam jos malo krvarila od mens) Odnosi su bili sa kondomom od pocetka do kraja, sa ejakulacijom VANI.
-Izmedju ta dva odnosa, proslo je otprilike 1h i 20 minuta. Mislimo da je sve dobro proslo, znakovi pucanja kondoma nisu bili vidljivi.

-Ali zelim pitati, u najgorem slucaju, ako bi se desilo da se na kondomu napravila neka mala rupica koju nismo ni vidjeli, da li bi predejakulat bio dovoljan za oplodnju? Mislim na te zaostale spermije u mokracnoj cijevi od proslog odnosa. Jer je ejakulacija sigurno bila vani.
Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na taj način ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija_g_m

Poštovani, imala sam nezaštićen odnos za odnosom sa svojim partnerom.
Dakle ejakulirao je izvan mene i nakon nekih 15-20 min opet smo imali odnos.
Meni su neplodni dani tj. Za 3 dana trebam dobit mjesecnicu, inače imam redoviti ciklus.
Zanima me može li se sto dogoditi te dali uzet pilulu za dan poslije?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnosi su bili u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija_g_m

Dakle bez obzira sto su odnosi bili jedan za drugim bez zaštite s time da partner nije urinirao između, a ejakulacija je bila van vagine ne može biti nista?

Ivo Balenović, dr. med.

Tako je

lys2

Poštovani,
Imala sam odnos s dečkom zadnji dan ciklusa, prvi je bio zaštićen i ejakulirao je u njega. Nakon desetak minuta još jednom smo imali odnos ali nije bio zaštićen,te je ejakulirao pored mene.Zanima me jel smatrate potrebnim da se kupi tableta/pilula za dan poslje,postoji li nekakva mogućnost za trudnoću?

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Nema potrebe za tabletom.

Test1212

Poštovani,

Devojka i ja smo imali 2 polna odnosa večeras. Njen ciklus je počeo 3. marta. Nakon prvog (zaštićenog) odnosa, ejakuirao sam joj u usta, nakon cega je ona to progutala. Nakon toga oprao penis vodom (ne skroz temeljno, pritom nisam urinirao) te imao oralan odnos sa devojkom odmah nakon toga. Nakon toga smo imali nezasticeni odnos u trajanju od 2 minuta a zatim nastavili sa zastitom. Da li je moguće da ostane trudna i da li je potrebno da uzmem tabletu za dan posle?
Da li je oralnim odnosm nakon prvog puta uspelo da se ocisti ono sto mozda nije oprano?

Ivo Balenović, dr. med.

Prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće i nije potrebna postkoitalna kontracepcija.

kalu998

Dobar dan doktore,zanima me da li je moguce i koje su sanse da djevojka ostane trudna,imali smo 2 puta odnose isto vece ,prvi put sa zastitom od pocetka do kraja ejakulirao sam joj u usta,posle 20tak minuta kada sam navlacio kondom pogrijesio sam stranu pa ga okrenuo na onu ispravnu,zanima me da li je moglo ostati spermatozoida od prve ejakulacije koji su se mogli prenijeti na pogresnu stranu kondoma

Ivo Balenović, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće na taj način.

Eazy

Poštovani,
Djevojka je prestala uzimati kontracepciju 18.05. nakon dan nakon završetka menstracije te je nakon toga došlo do očekivanog ponovnog krvarenja. Nakon otprilike 2 tjedna možda malo manje, imali smo spolni odnos prvi puta sa zaštitom, a nakon 10-15 minuta ponovno bez zaštite ali analno. Brine me to što nisam urinirao a prilikom početka drugog odnosa penis mi je slučajno ušao u rodnicu 2 puta no samo pola penisa. Brine me dali je moguća trudnoća pošto nisam urinirao nakon prvog odnosa.