seks poslije seksa

lara_mir83

Postovani ljecnice, ja bih da se povezem sa pitanjem predhodnog posta. Moj partner ima nekad problem sa ejakuliranjem. Naime, tesko da moze da ejakulira tokom sexa, nego to moze samo ako se par minuta samozadovoljava. To je problem jer radimo na bebi. Prosto nekad nije moguce. Npr bili smo na odmoru i jedna ejakulacija tokom odnosa je bila normalna (u mene), a za sve druge je mora da masturbira. Posto radimo na bebici, a plodni su dani, da li se moze "unosenje sperme prstima" unutar vagine, nakon odnosa (naravno odmah po ejakulaciji) racunati kao mogucnost zaceca. Par puta ejakulira sebi na stomak, te mi to odmah ubaci u vaginu. Dok smo ostale puteve to radili tako sto mi ejakulira u usta, pa takodje to sve prenesemo u vaginu. Onda kada je bilo moguce normalno, bilo je, ali kada nije, bilo je tako. Da li se ovo moze racunati kao odnos bez zastite, sto bi bio preduvjet za trudnocu ? Ponavlja,, to se desi odmah nakon odnosa, sperma nije bila u ustima/stomaku duze od par sekundi. S' postovanjem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na opisani način (unošenjem ejakulata u rodnicu) moguća je oplodnja i trudnoća, iako su veće šanse prilikom spolnog odnosa.

huha21

ejakulirao sam prije nego ce djevojka doci, pola sata nakon toga smo imali odnos sa kondomom te je pukao, ejakulirao sam van nje i zanima da li je moguce da je ostalo spermatozoida od prijasnje ejakulacije i da li je trudnoca moguca ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema svemu navedenom trudnoća nije moguća.

Aleksa101

Dobar dan postovani doktore. Ovako.
Imao sam odnos sa curom bez kondoma, svrsio sam van nje, obrisao sam se i poslije 10 minuta smo nastavili jos nekih pola sata. Interesuje me moze li ostanuti tako trudna, bili su joj plodni dani?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, mogućnost trudnoće je samo teorija. Nije ostalo ejakulata dovoljno za oplodnju.

kosm1234

doktore pitanje decko se samozadovoljavao dan prije i svrsio pri tome on se kasnije nije otusirao vec urinirao nekoliko puta pa me zanima kolika je mogucnost trudnoce jer smo dan poslje imali nezasticen odnos na moj dan ovulacije nije ejakulirao u mene ali da li postoji koja mogucnost trudnoce? da li je potrebna pilula za dan poslje?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće. Čim se ejakulat osuši spermatozoidi gube sposobnost oplodnje.

liliputh

Postovani. Prvi dan posljednje menstruacije bio je 13.8., a ciklusi traju po 24-25 dana. 1.9. Imala sam nezasticeni spolni odnos s partnerom i to dva puta tijekom dva sata, uz prekinuti snosaj..s time da je nakon prvog puta obrisao spolovilo vlaznim maramicama. Popila sam Ellaone hitnu kontracepciju 20 sati nakon odnosa. Iducu mjesecnicu trebala sam dobiti jucer, 6.9. ali dogodila se samo svjeza crvena oskudna sukrvica uz ostale simptome menstruacije koje inace imam (natecene grudi, grcevi, lagana bol) i trajala je par sati. Danas je 7.9. i na toaletnom papiru ostaje samo malo traga crvenog ali nema krvarenja..Napravila sam jutros i test ali je negativan. E sada..s obzirom da sam procitala kako nakon Ellaone moze doci do poremecaja ciklusa..je li moze biti u pitanju ta nuspojava ili ipak postoji mogucnost trudnoce (strahujem da je u pitanju lazna menstruacija)? Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos ste imali u vrijeme neplodnih dana. Česta nuspojava hitne kontracepcije je remećenje ciklusa.

sb34

Poštovani, molim Vas da za mišljenje,
s partnerom već godinu dana imam nezaštićene, ponovljene odnose, s metodom prekinutog snošaja (dakle, bez ejakulacije unutra i nikad nije došlo do trudnoće). Također napominjem da je partner educiran i uvijek je koristio tu metodu, bez posljedica.
Nakon svake ejakulacije izvan rodnice, pažljivo obriše i izbriše vlažnim maramicama spolni organ i potom iz istog "iscijedi" ostatak ejakulata.... spolni organ potom bude u mirovanju. Zanima me, kod ponovljenog odnosa, nakon 30-45 minuta, da li je moguće da je s predejakulatom moglo izaći nešto (možda zaostalih) spemija, iako je pažljivo iscjeđeno? 11. dan ciklusa (plodni). Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, moguće je da ostane nešto spermatozoida u spolovilu nakon ejakulacije, no ta količina nije dostatna da bi došlo do oplodnje. Možda postoji samo teoretska mogućnost.

sb34

Poštovani,
ispričavam se, kao nastavak i ispravak, na moje prethodno pitanje... naime, krivo sam se izrazila kad sam spomenula "predejakulat". Znam da on izlazi par sekundi prije ejakulacije, a isti u našem slučaju također nije mogao dospjeti u rodnicu, jer partener izvadi spolni organ pa tek onda ejakulira nakon više od par sekundi...
U pitanju sam mislila na sluz koja izlazi za vrijeme odnosa (ne predejakulat) pa ako to mijenja nešto, molila bih Vas da mi odgovorite. Hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

To je sluz parauretralnih žlijezda. Ona ne sadrži spermatozoide, a količina spermatozoida koja je ostala nakon prethodne ejakulacije premala je da bi mogla oploditi jajnu stanicu.

marko1996markan

poštovani,
Djevojka je zadnju menstruaviju imala 14.10. Ima resovne menstruacije od 28 dana. Odnos smo imali 24.10., dakle u plodnim danima.
Prvo me djevojka oralno zadoviljila, ejakulirao sam joj u usta, nakon čega sam penis obrisao vlažnom maramicom, urinirao, pa opet dobro obrisao. Dva sata poslije toga me djevojka ponovo oralno zadovoljavala, te sam poslije penetrirao par puta i zatim stavio kondom i nastavio odnos, tokom tog odnosa nije doslo do ejakulacije. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce i da li trebam biti zabrinut ?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Sigurno nije ostalo ejakulata dostatnog za oplodnju.

Brab123

Postovana,
Imam pitanje. Djevojka i ja smo imali seks i ja sam svršio u kondom ali smo dalje nastavili seks. Na kraju smo provjerili da li je pukao kondom ali nije. Kolika je šansa za trudnoću. Prošlo je dva dana i da lije potrebna pilula za dan poslij?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ne postoji mogućnost trudnoće i nije potrebna pilula za dan poslije.

Ghost200

Pozdrav. Ovako, danas u 2 sata u noci imao sam spolni odnos sa curom, sexali smo se bez kondoma, svrsio sam izvan nje, otresao sam spolovilo, istiskivao sam da izađe sve, ponovili smo sex koji je trajao 5 min ali nisam svrsio. Zanima me da li je moguce da ostane trudna i dali je potrebna tableta za dan poslije. Cura bi trebala danas ili sutra dobiti mengu

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, nema potrebe za tabletom. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana, tako da trudnoća nije moguća.