Trudnoca bez ejakulacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema veze koliko je trajao. Ako nije bilo ejakulacije, šansa je vrlo mala.

apokalipta

Dobar dan.
Moja devojka i ja smo imali odnos bez zastite 12 dana nakon njene menstruacije. ( nisam ejakulirao u nju).
Nakon odnosa posle 2 dana , javili su joj se neki bolovi u stomaku u toku noci, i kaze da je bilo tragova krvi.
Pa me sada zanima zbog cega je doslo do toga, i da li moze zatrudneti ? :/

Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zbog ovulacije je krvarenje ili od odnosa. Da li je trudna to možete znati jedino vi.

vanna000

Imala sam s deckom spolni odnos. Kad je skinuo bokserice stavio je odmah kondom i pritom nije ejakulirao u mene. Medjutim mjesecnica mi kasni pa me to zabrinjava. Jeli moguce da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u ovo što ste napisali ne radi se o trudnoći kao uzroku kašnjenja menstruacije.

12345k

Poštovani,

Zanima me kolika je mogućnost da sam trudna? Inače sam veliki paničar kad se radi o tome. Naime dečko me zadovoljavao prstima dok je bio obućen a ja nisam. Nije svršio..Menstruaciju trebam dobiti za 8 dana, napravila sam test ali je neispravan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna. Sugeriram da se educirate da pitanja poput vašeg bude čim manje.

12345k

Sigurni ste? Strašno sam se uspaničila.. Pisala san vam i prije i rekli ste mi da ne može biti ništa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Siguran.

12345k

Poštovani doktore
Opet ja, molim vas da mi odgovorite jer se ne mogu smiriti. Menstruacija mi treba doći za 5 dana, imam lagane grčeve u stomaku i desnom jajniku, neprestano sam živčana i još sam se prehladila strašno.. Jesu li to pms simptomi?
Da podsjetim, nisam imala dpolni odnos, niti je bilo ejakulacije, nego samo zadovoljavanje prstima. Znam da zvučim kao idiot i da vam je već smiješno ali strašno se bojim. Je li ikako moguće da sam trudna?
I još pitanje jedno
Napravila sam 2 testa prije 5,6 dana i oba su neispravna.. Ako je taj tzv. Odnos bio prije 5.2 a zadnja menstruacija 27.1 (znači prošlo je 2 tjedna od toga do testa) bi li mi pokazao da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Nemojte više.LP.

malisha

postovani, imala sam kontakt s deckom, na minut, mozda i manje. Nije ejakulirao uopste , nije ni bio mnogo blizu (dosli roditelji).... mokrio je par puta pre nego sto je do kontakta uopste doslo. a citala sam da "U presjemenskoj tekućini spermija nema. Ako spermiji zaostanu u mokraćnoj cijevi ili u mjehuru od ejakulacije, s prvim slijedećim mokrenjem se isplave". u nasem slucaju nje ponovljen odnos, ali ne znam sta je radio dok je bio kuci tokom dana... pa se plasim te presemene...koju inace koliko sam primeila ne ispusta...proslo je sedam dana od toga, a ja danas imam neki bol u stomaku i povracala sam neku kiselinu, i blagi proliv... bol u zelucu... sad sam suplasena...iako mislim da i nema nekog razloga... ali podsvest je jaca...hvala na odgovoru...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće.

ovcpg

Imao sam odnos sa devojkom 2 puta bez zastite ali nije bilo ejakulacije i trajao je nekih 5-6 minuta, da li postoji sanse da je trudna, jer joj kasni menstruacija, ima bolove u donjem delu stomaka povremeno i bole je grudi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji od predejakulata i od opetovanih odnosa. No šansa nije velika. Neka ipak napravi test.

12345k

Poštovanje,

Recite mi je li moguća trudnoća ako nije došlo do ejakulacije ni dodirivanja spolnih ograna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije.

MijaMalina

Poštovani,

pisala sam vam već da sam imala peting s momkom 9.10. a da sam 14.10. dobila menstruaciju koja je došla 2 dana prije i trajala je 4 dana (5-i dan samo iscjedak). Bojala sam se da li postoji mogućnost trudnoće ako je bilo sperme na njegovim rukama ili splovilu budući da smo se dodirivali ali bez penetracije. Ja sam 21.10. bila kod ginekologa na redovnoj kontroli i ona mi je potvrdila da je himen tu i da je sve ostalo uredu. Rekla je da se vidi da je menstruacija završila jer su zidovi tanki.
Međutim, problem je što ja sada imam stalne bolove oko desnog jajnika, bubrega i na preponi. Također, i prozirno-bjeličasti iscjedak. Da li to može biti simptom trudnoće? I da li postoji mogućnost trudnoće u ovakvim okolnostima?
Molim Vas da mi odgovrite, jako se brinem i ne spavam noćima zbog toga. Samo me proganja misao trudnoće.
I još jedno pitanje, ukoliko partner svrši na stomak djevojci, da li ta sperma nekako može skliznuti do rodnice?

Independent1

Poštovani,

Oko godinu i pol sam pila kontracepcijske pilule.Prestala sam ih piti prije 3-4 mjeseca. U trećem mjesecu menstruacija mi je došla 15.3.,a u četvrtom 19.4. Što znači da ciklus varira.U ovom mjesecu sam imala nezaštićen spolni odnos,ali dečko nikada nije ejakulirao unutar rodnice. Uvijek je izvadio 4-5 sekundi prije.Prije dva dana sam osjećala blagu bol kao da ću dobiti,ali ništa.Postoji li šansa za trudnoćom? Trebam li brinuti? Ili sačekati da menstruacija dođe.

Hvala.

Independent1

Zaboravila sam napisati da mi posljednjih par dana na gaćicama bude bijela sluz,nekad i osjetim kada iscuri.