Trudnoca bez ejakulacije

Dejan Šakoronja, dr. med.

MijaMalina zasigurno se ne radi o trudnoći. Ne trebate brinuti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Independent, ako vam je ciklus inače neredovit ne trebate brinuti. No zaštita vam je manjkava i bolje da se vratite pilulama, ako ne planirate trudnoću.

Independent1

Danas sam napravila i test,pokazao je negativno. Ne trebam ga ponavljati ?
Hvala.

cvijet16

Postovani,

Proslu menstruaciju sam trebala dobiti 1.5. Medjutim zbog prehlade dobila sam je 4.5. navecer, tako da je pravo krvarenje pocelo tek 5.5. i trajala je do ponedjeljka, a onda dva dana samo smedji iscjedak. Subotu 14.5.sam imala neki vid petinga s deckom, nije bilo spolnog odnosa, odjeca je na nama bila, tek je na kraju ejakulirao nakon cega se obrisao, te dalje nismo nista radili. Od jucer imam bolne grudi sa strane kada ih dodirnem, naprijed kada dodirnem grudi uopce me ne bole, jedino osjecam bol sa strane kao ispod pazuha. Da li imam razloga za brigu od nezeljene trudnoce?

U iscekivanju vaseg odgovara, lp.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Independent, ne trebate.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Cvijet, nemate razloga za brigu.

cvijet16

Da li mi mozete samo reci od cega bi mogla biti bol sa strane grudi ? Kada dodirnem grudi sa strane tacnije ispod pazuha osjetim malu bol, a kada dodirnem naprijed ili ispod nema nikakve boli. Da li moze biti od uskog grudnjaka ili prehlade ili mozda ukoliko sam radila nesto pa da me boli od toga ?

Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na forum o dojci na našim stranicama.

Independent1

Poštovani,

koliko su pouzdani današnji testovi na trudnoću? Pisala sam vam da mi menstruacija inače ne dolazi na isti dan,uvijek dođe kasnije,danas mi već deseti dan kasni. Rekla sam Vam da nije bilo ejakulacije unutar rodnice,nego izvan. Napravila test na trudnoću prije 3 dana bio je negativan.Mjesečnice još nema. U velikom sam stresu zbog toga. Test ne treba ponavljati ,mogu se pouzdati u to da neće doći do trudnoće? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako se ispravno naprave većina njih je pouzdana iznad 99 posto. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o toj problematici.

Saru

Postovani doktore, moja cura i ja smo stupili u "spolni odnos" i sada imam jedno pitanje za vas. Naveo sam s razlogom u navodnike spolni odnos zato sto u tome se nije dogodila penetracije niti ejakulacije i sada bih vam detaljnije objasnio. Bilo je malo predigre gdje je ona mene oralno zadovoljavala nakon toga sam vrskom penisa znaci mozda 1/4 glave penisa usao u nju na mozda 2 ili 3 sekunde najvise 5 sekundi i odma smo ga izvadili. Pregledo sam ga i bio je suh te nakon minutu pocela je izlazit prozirna sluz i to u jako jako malenim kolicinama jedva jedna kapljica (morao sam ga stisnut da bi izaslo van) malena. Zanima me jel bi mozda od ovog kratkog kontakta moglo doci do trudnoce. Cura je u zadnjim dijelu plodnih dana i jako smo zabrinuti. Jel bi se trebalo uzet pilule za dan poslje( od tada do sad je proslo otprilike 15 sati)? Hvala vam unaprije i nadam se brzome odgovoru.

Saru

Zelim jos samo dodat par stvari. Ejakulacija se nije dogodila a zadnja je bila dan prije toga u tipu solo masturbacije. Prije kontakta urinirao sam barem 4 puta i otusirao sam se.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

Saru

Znaci nece biti trudna??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neče.

luckies1892

Poštovani, ja i djevojka "igrali" smo se sa spolovilima i kad sam ejakulirao spolni organ mi je bio izvan nje i dosta udaljen tako da sam ejakulirao po njezinoj nozi i bila je mokra, odnosno iscjedilo se prema njezinom spolovilu. Zanima me postoji li vjerojatnost da je trudna i koliko velika ako postoji, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

hansy

Postovanje,zanima me jeli moguca trudnoca ako je decko ejakulirao dvije sekunde (znaci minimalni vremenski period) poslije nego sto je izvadio svoj spolni organ iz mene,s time da po meni i po tijelu nije ejakulirao?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je,neki put zbog predejakulata.

Teodora1105

Dobar dan
Interesuje me da li zena moze zatrudneti, ako se npr rukuje s nekim pa je npr tu bilo sperme i posle se pipne dole, ili ako muskarac ima sperme na pantalonama, a zena ne zna i sedne u krilo? U sustini, moze li se trudnoca desiti mimo odnosa i mimo mazenja, i bez toga da su partneri nagi, nego eto slucajno?