Trudnoca bez ejakulacije

Teodora1105

Ako mi mozete odgovoriti sto pre. Pijem Novinete a nemam odnose godinu dana i onda strahujem tako dal mogu ostati trudna bez odnosa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako redovito uzimate prema uputama, neće doći do trudnoće.

Teodora1105

Postovani, niste razumeli. Da li moze zena ostati trudna ako nijd imala odnose god dana niti bilo kakav kontakt s muskarcem, niti sex, niti peting niti ista od toga? A pijem pilule Novinete jer se plasim da svuda ima te sperme oko mene. Jel ona brzo izgubi dejstvo na vazduhu? Samo jos to i vise ne pitam nista vise.

pikacu25

Pozdrav. Dečko i ja smo imali nezaštićene odnose u vrijeme plodnih dana, ali nije svršio u mene i izvadio ga je cca 3 sekunde prije. Inače mi u 7. mj kasni,ali me svejedno strah. Je li moguće da sam trudna? I da napomenem, inače mi ciklus varira od 25-36 dana..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća. Ali vidim da ste dosta paranoična.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pikacu šansa za trudnoćom postoji od neiskustva i predejakulata.

0987s

Postovani,pre dve nedelje imala sam prvi odnos(koristili smo zastitu i nije ejakulirao u mene) da li ima sanse za trudnocu? Menstruacija mi kasni 5 dana..i jutros sam imala krvarenje ali ne obilno kao kod redovne menstruacije...i zelela bih pomeniti da je na kraju odnosa pri izlasku sperme par kapi palo na moju nogu..hvala unapred..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni u zaštitu i ako nije bilo ejakulacije, onda ne bi trebalo doći do trudnoće.

Teodora1105

Postovani doktore, dobila sam menstruaciju ko i svake subote uz pilule i trajala je 2 dana, doduse i kad ne pijem pilule i kad pijem 3.dan malo stane, pa krene opet. Da li je normalno da nekad menstruacija uz pilule traje krace?
I pitala bih Vas za savet, ako nemam odnose, ima li potrebe da pijem pilule za kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalo je da kad uzimate pilule da vam je menstruacija oskudnija. Ne trebate uzimati pilule ako vam ne treba zaštita.

12345k

Poštovani doktore, ako me dečko zadovoljavao preko odjeće jednom a i drugi put sam bila obučena i zapravo nije ništa ni bilo a nije došlo ni do ejakulacije ni jedan put. Jako sam mlada i ne znam ništa o takvim stvarima zato i ne želim spolni odnos dok se ne informiram bolje..
Mogu li biti trudna ako ne dođe do ejakulacije? Molim Vas pomozite mi, menstruacija mi ne kasni ima još par dana do nje ali kako me hvata panika tako ne mogu mislit racionalno pa vas molim da mi vi odgovorite
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća u vašem opisanom slučaju nije moguća.

mara1969

Postovani, imala sam odnos sa deckom 4.9. Zadnja menstruacija trajala je od 9.8 do 14.8. Tokom tog odnosa, pukao je kondom no on nije svrsio u mene. Sat vremena nakon, uzela sam pilulu ellaOne. Menstruaciju jos nisam dobila, a od pilule je proslo 7 dana i imam bolne grudi i dobila sam pristice tipicne za pred menstruaciju mi. I uz to imam bijeli iscjedak.
Zanima me kolika je sansa za trudncu iako sam uzela piluli i nije svrsio u mene?
Srdacan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

neće doći do trudnoće. Uskoro će nastupiti menstruacija.

Petra2016

Postovani, imala sam odnos sa deckom bez zastite, bilo je dosta vlazno ali nije ejakulirao, po kalendaru mi je bio plodan dan, i visoka sansa za trudnocu, pa me zanima da li je moguca trudnoca u tom slucaju?

12345k

Puno Vam hvala, dobila sam menstruaciju

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije, neće ni doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Petra odgovorio sam vam.

Kateeee

Pozdrav,
Imala sam spolni odnos prilikom posljednjeg plodnog dana u mjesecu(jucer) i trajalo je kratko i nije ejakuirao u mene. Postoji li mogucnost trudnoce ili moram uzimat pilulu za dan poslije?
Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom neće doći do trudnoće. Ne treba pilula za dan poslije.