upomoć - "izostanak" menstruacije uz pilule

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nastavite dalje s uzimanjem prema shemi.

LejlaLexi123

Poštovani,
Imam 23 godine, koristim tablete Diane 35 vec 8 mjeseci, 2 puta mi se desilo da zakasnim sa uzimanjem tablete ali sam do sljedece table koristila dodatnu zastitu.
Zadnja 4 mjeseca nisam preskocila niti jednu,pila sam ih u isto vrijeme,ponekad maksimalno 1h ranije ili kasnije.
Prije uzimanja tableta sam imala jako neredovne menstruacije,sa kasnjenjem i do 4mj. Nakon sto sam pocela uzimati tablete prvo bi se 2-3 dana nakon zadnje pojavio smedji iscjedak a zatim bi 4. ili 5. dana pocelo krvarenje. Prosli mjesec nije bilo iscjedka samo je pocelo krvarenje 4.dana(ponedjeljak) od zadnje tablete(cetvrtak).
Zadnji odnos sam imala u prvoj sedmici uzimanja tableta iz zadnje table,decko nije ejakulirao u mene.
Danas je 5.dan od uzimanja zadnje tableta a krvarenje jos uvijek nije pocelo,osjecala sam blage bolove jucer i danas.
Citala sam vec da je to normalno,ali sam ipak zabrinuta,te me zanima Vase misljenje.
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Normalno je. Doći će menstruacija svakako.

D.1995

Pozdrav, u utorak sam popila zadnju tabletu Lindynette 20 (prva kutija) i sljedecu moram popiti sad u srijedu (26.10) ali u ovih 7 dana nisam dobila mjesecnicu a redovito sam popila svaku tabletu. Odnose sam imala bez dodatne zastite -kondoma ali nije svrsio u mene. Pa me zanima da li je to normalno s obzirom da mi je tek prva kutija ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ne nastupi, svejedno krenite s novim blisterom po shemi uzimanja. Ponekad izostane a da se ne radi o trudnoću, uz niskodozažne pilule.

milanap

Postovani, nakon pauze pocela sam ponovo da pijem lindinete 20 pre 3 meseca. Uvek dobijam treci dan pauze, medjutim danas nisam dobila. Grudi su mi porasle i bole me a to mi se pre nije desavalo na pilulama. Popila sam sve tablete u priblizno isto vreme i uz to decko i ja praktikujemo prekinut snosaj. Da li treba da sumnjam na trudnocu i da li da radim test? Hvala najlepse

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test. Doći će. ne brinite.

Lalaland97

Prije tjedan dana pocela sam prvi puta piti pilule. I kako sam ih trebala početi piti s prvim danom menstruacije, vidjela sam da mi je iscjedak crvenkast te sam popila pilulu. I sve do sada sam ih nastavila piti,a menstruacija mi jos ne dolazi. Da li je moguće da nece ni doci dok ne popijem svu 21 tabletu ili je moguce da je razlog neki drugi?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
menstruacija neće doći dok pijete tablete nego za vrijeme 7-dnevne pauze.

Anna97

Koristim Lindynette 20 vec nekoliko meseci, nikada nije bilo nikakvih problema, menstruacija je dolazila 4.dana pauze. Imala sam seksualne odnose u prvoj nedelji uzimanja nove kutije, gde smo koristili prekinut snosaj kao dodatni vid zastite. Prilikom uzimanja 14. i 15.pilule pojavilo se tackasto krvarenje, roze boje, jako malo. Danas je trebalo da dobijem ali nisam. Znam da sanse za trudnocu nema, ali ipak panicim. Mogu li ocekivati menstruaciju? Da li je sve u redu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
točkasto krvarenje je moguća nuspojava uzimanja kontracepcije, a krvarenje bi se trebalo pojaviti unutar 7 dana.

Natali05

Postovani,

Pijem pilule Jeanine vec 5 godina zbog operacije endometrioze. Desavalo mi se da mi nekad preskoci ciklus, a nekad je i jako oskudan. Zadnja dva meseca nisam dobila, nekoliko puta sam imala odnose, medjutim decko nije ejakulirao u mene. Uradila sam tri testa na popodnevni urin, 4. dana drugog ciklusa, 8. dana i posle 3 nedelje i sva tri su bila negativna. Da li i dalje postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko su tri testa bila negativna sigurno se ne radi o trudnoći. Kod uzimanja tableta obilnost menstruacije se smanjuje, a ponekad krvarenje može izostati. Ipak bi bilo dobro da učinite ultrazvučni pregled.

Natali05

Hvala Vam puno. Da li mislite da je potrebno da uradim beta hcg test ili samo ultrazvuk?
Zahvaljujem se jos jednom!

Malena1809

Poštovani!
Pijem yaz tablete već 2 mjeseca i prvi put je menstruacija nastupila za vrijeme 2 placebo tablete,a onda sam na zadnju aktivnu tabletu imala odnos i kondom je puknuo
Moram reći da imamo uvijek zaštitu i da redovno pijem tablete. Danas je 3 placebo tableta,a menstruacija izostaje. Postoji li mogućnost trudnoće?

Ivo Balenović, dr. med.

Za Natali 05, dovoljan je ultrazvuk.

Ivo Balenović, dr. med.

Za Malena1809, ne postoji mogućnost trudnoće.

Malena1809

A koliko je normalno da menstruacija izostaje? Hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Ponekad se može dogoditi da krvarenje izostane jedan ciklus. Ukoliko se to dogodi dva ciklusa za redom svakako posjetite liječnika.

elme123

Poštovani.
Pijem diane 35 skoro 2 godine uvijek sa pauzom od 7 dana posle 21 tablete. Desilo mi se da sam prošlog mjeseca 20 oktobra popila tabletu oko 12 h a povratila oko pola 2 nisam.aigurna i mislila sam da se tableta nije apsorbirala.. nastavila sam piti sutra dan tablete u isto vrijeme (11h navece) . Ginekolog mi je rekao da sledece novo paklo tableta pijem cim ispijem staro sto.znaci da sam 31 popila zadnju tabletu iz starog pakla i prvi put nisam pravila pauzu od 7 dana , 1 novembra sam popila novi prvi tabletu iz novog pakla trebala sam dobiti od 1 do 7 novembra po starom načinu kao.i uvijek(to jest u pauzi od 7 dana) ali nisam. Da li je moguće da su tablete pomjerile redoslijed dobijanja menstruacije zato što nisam pravila pauzu ili je nešto drugo ?

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 15
Naprijed