Vodena cista na jajniku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je test pozitivan, u 99% slučajeva radi se o trudnoći.
Iscjedak koji ima neugodan miris rezultat je upale u donjem ginekološkom sustavu.
Svakako savjetujem da se čim prije javite na pregled i UZV.

crniileptiir

Postovani, imala sam cistu prije 2 godine koja je nekim tabletama pukla koje mi je ginekolog prepisao... u zadnje vrijeme me boli kad imam spolni odnos,ova zadnja menstruacija mi je trajala 3 dana,inace traje 7...znaci od sinoc nemam menstuaciju i sinoc me bolio jako lijevi jajnik i bilo mi je muka..dali je moguce da opet imam cistu?da napomenem da kad sam imala cistu menstracija mi je kasnila mjesec i pol a sada je uredna..unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, moguća je cista na jajniku ili upala jajnika.

mirjana-anja

Poštovanje,30mi je godina imam cistu na desnom jajniku ali mi doktor nije rekao kakva je. Rodila sam u 12 mjesecu prosle godine i na pregledu od mjesec dana se ustanovila cista promjera 46x52, anehogeno,glatke stijenke.. lijecnik mi je cekao da ce puknut ali ona i dalje stoji. zadnja tri mjeseca sam imala terapiju duphastonom ali i dalje nista. marker CA125 je 17,93 bio prije dva mjeseca.sada je velicina 58x63 ali ja imam jake bolove.molim vas vase misljenje. hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mišljenja sam da je potreban laparoskopski operativni zahvat s obzirom da raste te da imate bolove, a konzervativnim terapiju nije došlo do prsnuća iste.

Soljenka

Poštovani, na zadnjem pregledu mi je pronađena hipoehogena zona koja ne nestaje niti u maksimalnom Trendeleburg (kao tekućina). Ponovila sam danas pregled odmah izad ciklusa točnije 9. dan ciklusa tekućina je opet pronađena. Savjetuje mi se (s obzirom da planiram trudnoću) Hsg. Budući da mi je prije godinu dana na pregledu bilo sve u redu, na upit lječnika zbog čega je tekućina prisutna - rekao je da nije siguran da može biti oštećen jajnik, ili začepljen jajovod ili netko oštećenje na maternici. Nisam dobila nikakve antibiotike za piti. Mene zanima je li nužno dijagnoza vodi tome da su jajovodi začepljeni ili jajnik oštećen jer u tom slučaju trudnoća bi bila nemoguća?

Unaprijed se zahvaljujem !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, na osnovnu opisanog ni približno ne mogu reći o čemu se radi.
Da li vaš ginekolog sumnja na saktosalpinks( tekućinu u jajovodu)?
Ako da, onda je hsg metoda izbora, da se vidi stanje jajovoda.
Svakako prije toga napravite cervikalne briseve.

Soljenka

Poštovani,

nažalost ovo što sam Vam napisala piše na mome nalazu. Mislim da nije tekućina u jajovodu nego u duglasovom prostoru, no kako to ne piše na nalazu ne mogu to niti kategorički tvrditi. Imam sliku ultrazvuka pa Vam je mogu skenirat ako nije problem samo ne bih stavljala to na forum, ako je ja Vam se svejedno zahvaljujem. Briseve sam radila u 2.mjesec jer mi je suprug u tom periodu imao escherichiu i bili su uredni kao i mokraća. Budući da čekam sljedeću menstruaciju da poćmem piti antibiotike prije HSGa ne mogu fizički stići napraviti briseve.
Srdačan pozdrav !

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je tekučina u Douglasovom prostoru, tada savjetujem da napravite marker ca 125 te dijagnostičku laparoskopiju.

vesnam92

29.09. Uterus u avf, 61x40x56. Leva adnexa dimenzija: 36x31x30, ispod adnexa na Douglasu hipoehogena formacija oko 43mm u precniku, jasno ogranicena u odnosu na okolno tkivo. Desna adnexa dim: 37x41x34mm. OStali nalaz uredan.

25.09. OV125Ag-146.0U/ml, TBhCG2-0.13 IU/L Fibrin-5.6, Gluk-4.7, Urea-3.1, Kreat-77, MOk.kis-225, Albumin-48.7, AST-17, ALT-9, Na-137, K-3.7, WBC-7.26, RBC-4.42, HGB-110, HCT-0.360, MCV-81.4, MHC-24.9, MCHC-306, PLT-371, RDW-SD-39.1, RDW.CV-13.5, PDW-14.7, MPV-11.8, P-LCT-41.2, PCT-0.44, NEUT-3.28, LYMPH-3.13, MONO-0.70, EO-0.12, BASO-0.03, urin:b,z,bakt-2,ep.cel-2,Le-1, Se-27

28.09. OV125Ag-141.9U/ml, GI19-9Ag-<0.8U/ml

01.10. AFP-1.17 NG/mL, tbHcg2-0.09 IU/L
fIBRIN-3.6, WBC-7.17, RBC-4.20, HGB-105, HCT-0.341, MCV-81.2, MCH-25.0, MCHC-308, PLT-300, RDW-SD-38.8, RDW.CV-13.4, PDW-14.3, MPV-11.6, P-LCR-37.7, PCT-0.35, NEUT-3.74, LYMPH-2.42, MONO-0.82, EO-0.17, BASO-0.02.

Ovo su rezutati svih anaiza koje su mi radii, rekli su da imam cistu na levom jajniku, i da je verovatno vodena, i uvecane markere, pa da idem u KBC KG da i oni daju svoje misljenje... Volea bih da cujem sta Vi mislite o ovome....? Da li imam razloga za brigu? Hvala.... Vesna, 20godina.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, s obzirom na vašu dob, uzv nalaz i povišene markere vjerovatno se radi o endometriozi.
Vjerovatno će biti potreban laparoskopski operativan zahvat.

malecka21

Postovani,
na UZ mi je receno da imam cistu na desnom jajniku i prepisano mi je da pijem Orgametril 3 dana 3x1tbl. Inace mi menst kasni 2 dana i ja ne znam da li da pijem to ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako napravite test na trudnoću. Ako je negativan možete uzeti preparat u dozi koju vam je dao vaš ginekolog.

Marijana111

Poštovani,
na jučerašnjem pregledu kod gin. mi je dijagnosticirano putem ultrazvuka da imam u potpunosti policistican desni jajnik, dok je lijevi zdrav. kao terapiju mi je rekla da idem na dijetu, tj. da izbacim iz prehrane skrob i secer, pratim menstruaciju sl. 6 mj. i onda dodjem na pregled.
Imam par pitanja u vezi toga, pa se nadam da cete mi odgovoriti.
1. moja tjelesna tezina je sasvim normalna, znaci 157 visoka, 48 kg, s obzirom na to da vecinom citam da pretile djevojke imaju policisticne jajnike, nije mi to bas najjasnije? takodjer nemam nikakvih drugih simptoma poput dlakavosti ili akni.
2. imam problema s pronalazenjem prave prehrane, imate li preporuciti neku tablicu ili dijetu za ovakvu situaciju?
3. ako se budem pridrzavala ovakvog rezima, je li moguce da taj desni jajnik "ozdravi" ili mi je dala ovakvu terapiju da ocuvam ovaj zdravi?
4. koliko ovakvo stanje utjece na trudnocu, tj. ukoliko u buducnosti budem htjela imati dijete, jesu li mi sanse umanjene zbog ovakve dijagnoze?
Hvala Vam unaprijed na odgovorima!!!
Lijepi pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Marijana,
Istina je da je više pacijentica koje imaju pcos pretilo, ali nije pravilo.
Dakle ima ih nemali broj onih normalne tjelesne težine.
Posebnih nekih tablica prehrane nema, nego poštujte preporučeno od svog ginekologa.
Svakako da će se vidjeti kroz par idućih mjeseci stanje jajnika.
Svakako bih napravio i spolne hormone i hormone štitnjače te ev. dao i kontraceptive.
Trudnoća danas sutra ovisi o stanju jajnika u tom trenutku. Dakle prerano je o time sada govoritu.

anita1112

Mene zanima zašto moja cista ne puca imam je godinu i nešto na ljevome jajniku oko 4.5cm... i užašno me boli, a moj ginekolog je reka da je sve uredu... ali ja se bojim toga jer imam 22god i neznam oću moći imat djecu ako ne pukne cista.... hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštivana, imam premalo detalja o vašoj cisti.
S obzirom na veličinu, trajanje, bolnost, savjetuje gestagenu terapiju, uzv cd, ca 125.

Irenaori

Poštovani doktore,

vratih se ja opet. Irena, op ciste na desnom jajniku ( i jajnika) u 7 mjesecu,pisala sam na ovoj temi. Naime zadnji puta sam Vam se obratila zbog boli. Napravila sam razne pretrage, čak 80 posto njih koje niti imaju vezne s boli na istom mjestu di je nekad bio jajnik. Naime sve što sam napravila bilo je u redu, jedino i tako nebitno je šećer 7 i leukociti 9.9, no kako rekoh te vrijednosti znam da su "normalne". Bol se s vremenom istina umirila i ja sam prestala ići k liječniku ,da bi se ponekad vratila na sat dva , ali kako je to ništa na spre ranije , zanemarila sam ju. Čak po prvi puta u životu nakon op imam periodu svakog 8 u mjesecu i po prvi puta to je doista perioda , s tim dijelom sam oduševljena. No, evo već 3 dan ja ne ustajem iz kreveta, ponovo strašna bol na istom mjestu kao i ranije, imam osjećaj da se bol nekako spoji s boli na leđima s desne strane di je bubreg. Isto tako je bilo i prije op i bolovi nakon,čim me zaboli na mjestu di je nekad bio jajnik pojavi se i tu bol. Periodu ne trebam dobiti, bol trpim već 3 dan, intezitet se mijenja , sinoć je bila doista jaka na ljestvici broj 7-8. Popila sam ibuprofen 800 i ništa toliko neznatno mi smanji bol da i ne pijem ništa. Da bih sada primijetila na papiru s kojim sam se obrisala.....sluz s mješavinom krvi. Kako rekoh periodu ne bih trebala još dobiti.

Znam da sam Vam već dosadna s istim pitanjem ali Vas molim savjet i da li ste nekada se susreli s nečim tj pojavom boli kao kod mene nakon op ciste i jajnika . Ne mogu otići k mome liječniku i reći napravi mi to i to , no ako odem i privatno bojim se da mi budu radili sve ovo što sam već napravila. Na hitnu ne idem jer nakon onog puta će me sada valjda svaki biti put strah da me ne zadrže.

Što da napravim?

Unaprijed Vam se od srca zahvaljujem ponovo.

Lijepi pozdrav Vam želim

S poštovanjem Irena

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Irena, nažalost ne mogu vam ništa pametno za reći, jer ste nedavno operirani te temeljito obrađeni.
Sliči mi na bolove zbog neke novonastale ciste ili pseudociste. Svakako se javite na hitnu službu.

mia2012

imam cistu welicine pesnice.... neznam ni kakwu ni gde tacno... ginekolog mi nista nije rekao... ja imam 22 godine i rodila sam bebu pre 6 meseci... stawila sam spiralu mirenu pre 2 meseca i nemam wise menstruaciju... cula sam da cse ciste izbacuju menstruacijom...a ja je nemam... kako ce onda tek tako nestati... ginekolog mi je dao samo pilule 2 meseca... molim was recite mi nesto wise o tome...imam jake bolowe i neznam sta da radim!!!!!!!!!

Nazad
1 ... 8 9 10 11 12 13 ... 41
Naprijed