Ginekologija i opstetricija

Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11851 | Broj poruka: 85090

anonymous

Ivo Balenović, dr. med.

Dom zdravlja KZŽ
Krapina, Mirka Crkvenca 1

Vodena cista na jajniku

Morate biti prijavljeni kako bi imali pristup forumu. Prijaviti se možete na sljedeći način: ovdje

Autor Poruka

Ivo Balenović, dr. med.

17.07.2022. 10:45

Poštovana, izbjegavajte teže tjelesne napore. Uobičajene poslove možete obavljati. Spolne odnose možete imati.

korisnikforuma

05.09.2022. 12:30

Poštovani,
na posljednjem gin. pregledu pronađena mi je vodena cista od 32mm, bila sam nekoliko dana pred menstruaciju. Prije toga sam bila na sistematskom ginekološkom u 6. mj. i ciste nije bilo. Doktor mi je rekao da bi za dva ciklusa trebala doći ponovo da vidimo je li ista još uvijek prisutna te je spominjao operaciju, što je mene stvarno šokiralo. Koje su šanse da cista nestane? Uzrokuju li takve ciste promjene u stolici? Prakticki od kad sam saznala za cistu imam mekane stolice, pa ne znam mogu li to pripisati cisti ili je to na psihickoj bazi..
Hvala!!!

Ivo Balenović, dr. med.

05.09.2022. 17:10

Poštovana, ta cista će spontano nestati. Neće biti potrebna operacija. Problemi sa stolicom su na psihičkoj bazi.

milicak00

27.09.2022. 11:20

Postovani.

Imam 22 godine i prvu menst. sam dobila sa 12 godina. Od tada su mi uvijek uredne, na svakih 26-28 dana.
S obzirom da planiram trudnocu, bila sam na uz pregledu te nalazi glase ovako;

8- i dc
VUZ - uterus u avf - u - endometrijum 7,4mm
d.o 41x23mm sa cistama do 15mm
l.o 32x20mm sa cistama do 6,3 mm

Dr mi je rekla samo da pijem folnu kiselinu, ali mi nikakvo objasnjenje nije dala vezano za ciste, tj da li mogu predstavljati bilo kakav problem za plodnost. Naravno, briseve sam radila te cekam rezultate, kao i OGTT.

Sto se polnih hormona tice oni su radjeni 2 dan ciklusa:
Estradiol 40.98
FSH 6.07
LH 5.56
Progesteron 0.5
Zanima me da li postoji mozda neki problem vezan za plodnost i mogucnost zaceca na osnovu ovih analiza?