Zašto mi kasni menstruacija?

ZlatniKompas

ponovo ja.. danas je bilo samo par kapljica krvi.. trebam li sumnjati na laznu menstruaciju? izvinjavam se na toliko pitanja.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Ne kanim više. Pozdrav.

ivanaiva97

Decko i ja nikada nismo imali polni odnos, Meni menstruacija kasni 5 dana. Imam bolove u jajnicima i grudima kao kad treba da dobijem,ali jos nista od toga. Da li je u pitanju trudnoca ili nesto drugo?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kako bi bila trudnoća ako niste imali odnose. Molim vas! Svakako postoje i drugi uzroci. Pročitajte prijašnje postove.

Dubrovcanka95

Imala sam odnose s deckom pri kraj plodnih dana,mozda zadnji ili predzadnji dan i koristili smo zastitu.Nakon toga su me nakon 4-5 dana bolili jajnici i zadnje dane sam razdrazljiva,izbacuju mi se pristici i sve kao da trebam dobit,a ne dobijam. Nisam bila pod nekim strasnim stresom a kasni mi 2 dana,inace mi dolazi ranije. Jeli ikako moguce da sam trudna ili ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

lekadoll

pozzz prvi put sam na ovom forumu,udata sam,zadnju menstruaciju sam imala 20.decemra uradila sam test negativan je, samo prvi dan poslije mensstruacije se nikada necuvam a svaki ostali da ,nekada se desi da imam menst.na 5-7 dana prije kao npr.prosli mjesec, ali nikada nije kasnila,nebi jos da imam bebu trenutno imam jedno djete pa nebi jos drugo.Cesto imam upale i bjelo pranje koje nekada traje i po 10 -15 dana u mjesecu dali se radi o upali ili necemu dr.Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Koji su uzroci kašnjenja kod vas, ne znam.

Lana1234

Poštovani, posljednji put sam imala menstruaciju 26.1. nakon toga sam vodila ljubav (bez kondoma) više puta. Još ju nisam dobila i je li moguće da sam trudna? Kičma, jajnici, grudi i sve me boli jednako kao i pred menstruaciju postoji li mogućnost da nisam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguća je trudnoća. Da napravite test?

maja1007

zadnju mjesečnicu sam dobila 14.1. u međuvremenu sam bila pod velikim stresom i vjerovatno sam imala upalu mjehura jer me često bolio trbuh i peckalo me dok sam mokrila, danas sam imala rozasti iscjedak pri mokrenju, kada imam spolne odnose s dečkom uvijek koristimo kondom, Ginekolog mi je rekao da imam nekakve duguljaste jajnike i da mi zato nije redovita menstruacija, nemam nikakvih cista. Obično dobim 35-40 dan, ali sad je već prošlo 49 dana i jako sam zabrinuta.Kod svog ginekologa moram dugo čekat, Molim vas recite mi što se događa, jako sam zabrinuta.

laural

Postovani,
Imam 20 godina, relativno redovite menstruacije, cikluse od 30 dana uz katkad blago odstupanje po par dana, dakle 31-33. Zadnju sam dobila 1.2. I ovaj mjesec je trebala nastupiti 2.3. no jos uvijek nista premda vec tjedan dana imam osjetljive grudi i u zadnja dva dana lagano probadanje u trbuhu kao da cu dobiti. Inace ne bih brinula zbog samo 2 dana kasnjenja jer sam bila i pod stresom i prehladena unatrag dva tjedna no s obzirom na to da sam spolno aktivna i imala sam odnose za vrijeme plodnih dana (14.2. i 16.2) postoji li mogucnost trudnoce iako uvijek i bez iznimke tijekom citavog odnosa koristimo prezervative kao zastitu? Jer naposlijetku ni jedno sredstvo nije 100% ucinkovito i simptomi pmsa su po raznim forumima navedeni i kao oni u ranoj trudnoci?
Mozda zvucim posve blesavo, ali zbilja sam zabrinuta.
Zahvaljujem Vam na odgovoru, lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem pojam duguljastih jajnika. Savjetujem uzv i spolne hormone.

borovnica123

poštovani. imam 18 godina i zadnja menstruacija mi je bila 29.01 nakon toga imala sam zasticeni spolni odnos (kondom) i izbjegavala sam odnos kada bi mi trebali bit plodni dani. danas je 5.3 i jos uvijek nije menstruacija nije došla. ciklus mi otprilike traje 30 dana. i da napomenem prije dva dana napravila sam test i bio je negativan (radila sam ga navecer ali u uputama piše ukoliko kasni da se može radit u bilo koje doba dana , i test je bio malo skuplji,osjetljiviji )je li je moguce da sam trudna ? puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da se ne radi o trudnoći. Pročitajte o uzrocima izostanka

sara777

Poštovani,
imam 21 god.,pijem logest tablete vec 3 mjeseca, i u ta 3 mjeseca jos uvijek nisam dobila menstruaciju.u prvom mjesecu sam imala nesto malo iscjetka.zadnji puta sam imala odnose s deckom na pocetku 1 mj.,Sada sam zavrsila s kutijom i trebala bi ju dobiti no nema je.Koristila sam test prije 20-ak dana i negativan je..predprosli mjesec sam popila 2 tablete manje, jeli to uzrok ? takodjer moram navesti da imam problema s hemoroidima, pa me to dosta zivcira, mozda i to ima veze?

Zahvaljujem i lijep Vam pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hemoroidi nemaju veze s tim.
Savjetujem malo *jače*pilule.

Anidem

Poštovani, ja ću biti malo opširnija nadam se da ćete mi uspjeti odgovoriti na moje pitanje...
Prošli mjesec sam dobila 17.02 i dotad su mi menstruacije uvijek dolazile 2,3 dana ranije... Ovaj mjesec je 20.03 i ja još nisam dobila...
Situacija je iduća, imam 21 godinu sa dečkom već tri godine imam odnose koji su nezaštićeni... NIKAD se nije desilo da sam ostala u drugom stanju za te tri godine, on uvijek prekine kad osjeti da će ejakulirati, i to uradi negdje drugo, na mom tijelu.. Odnosne smo imali i nakon prestanke prošle menstruacije..
Moram napomenuti i ovo, imam strašne traume od stomatologa, a prije 10tak dana sam išla kod istog, i prepala sam se užasno, ne znam da li je to moglo biti razlog odsustva menstruacije.
Početkom ovog mjeseca sam imala jaču prehladu, kašalj, kihanje, temperatura...
Nemam neke simptome trudnoće, ne bole me leđa, ne bole me grudi i nema promjena na njima, nemam vrtoglavice..ništa sem pojačanom bijelog sekreta na donjem vešu, i prije sam ga uvijek imala, sada samo malo jače...
Ovo pitanje sam postavila prvenstveno jer me je strah rezultata testa trudnoće koji još nisam uradila...ali ne bih podnijela da vidim da sam trudna...
Bog Vas blagoslovio i hvala na Vašem odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerujem da se ne radi o trudnoći, ali ipak morate napraviti test na trudnoću.

Ana31

Ja i suprug vec nekoliko meseci pokusavamo napraviti bebu, medjutim nije islo nikako. Sada je mart 31. ja sam trebala dobiti pre 5.dana, ali menstruacije nema. Nemam neke simptome kao vecina trudnica, samo malo mucnine, kiseline u zeludcu i preteranog umora. Nisam u mogucnosti trenutno otici kod ginekologa, pa zato Vas pitam za savet. Sta da radim?

Nazad
Naprijed