Zašto mi kasni menstruacija?

vnmj

Ne razumijem... 1.test sam napravila 19.11., a 2.test 22.11. Kako mislite 17.11.?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda se ne radi o trudnoći. Javite se ginekologu na pregled.

mladic_upit_1

doktore znaič ovako
s curom sam bio ima mjesec dana imao nekoliko odnosa, pije yazz pilule i samo jednom je pila bijelu pilulu no pije ih svaki dan nijednu nije preskočila
kasni joj menstruaciaj jedan dan a oboje već ludimo, inače ima bolove i grčeve no kaže sad nema
bila je prehlađena i pije antibiotike i ibuprofen, jel možda zbog njih kasni. ima želju za slatkih osjetljva je, bole je leđa al opt pola tog je i inače, po čemu možemo znati dal je trudna ili ne što vi mislite unaprijed hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neka napravi test. Premda mislim da se ne radi o trudnoći.

jeleon

postovani doktore,molim vas za mislenje zadnja menstruacija je bila na 10.10 trajala je duze nego obicno oko desetak dana,do sada nisam dobila nisam trudna trudnoca je iskljucena bila sam kod ginikologa 20.11 isklucili smo trudnocu mada i sex nije bio 3-4 meseca ,da napomenem da sam majka imam sina 16 meseci,do sada to se nije dogodilo,zasto toliko kasni molim vas za odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam zašto kasni. Možda cista, pcos, anovulacija, i slično. To možete jedino vidjeti kod svog ginekologa.

planB

Pozz
Ja i djevojka smo spavali dan nakon zavrstetka njenog menstrualnog ciklusa,njoj je to bio prvi put.Koristili smo kondom ali ja nisam svrsio u nju.Drugi put sam penetrirao u nju bez zastite,ali to je trajalo max 10sec,i naravno nisam ni tad ejakulirao.
Menstruaciju je trebala dobiti jucer,kaze da ima sve simptome kao ranije pred menstruaciju ali ovaj put je tu i bol u ledjima(ranije to nije imala).
Jedan dan je povratila ali tad je bila bolestna.I jednom je imala neke vrtoglavice,ali kad stavi naocale(koje inace treba nositi barem par sati dnevno) bude joj lakse.
Da li postoji mogucnost da je trudna,ja sam prestravljen iako mozda nemam razloga za to.

ZlatniKompas

Postovani, imam pitanje i nadam se da cete me rijesiti brige.
Naime, posljednju menstruaciju sam imala 18.11.-24.11., nakon toga nezasticene odnose 29.,30.11. ; 1., 8., 13., 15.12.
Nikad nije ejakuirao u mene ali je nakon toga jos pentrirao. Danas je 32. dan ciklusa i jos nije dosla menstruacija. Ucestalo mokrenje imam mjesecima, a i bila sam pod stresom zadnji mjesec. Imam li razloga za brigu? Da sacekam jos par dana ili da radim test na trudnocu? I kad je najbolje uraditi test?
Moram naglasiti jos da mi kosa opada, lice se peruta, i slicno, je li moguce da sam bolesna? Citala sam da i to utice na menstrualni ciklus.
Unaprijed sam vam zahvalna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Planb ako je doista bilo tako dakako da se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zlatni kompas sutra ujutro napravite test s prvim jutarnjim urinom.
Opadanje kose, mašćenjene kože je odraz pojačane androgene funkcije jajnika a može biti u sklopu pcosa.

planB

Ali zasto joj onda kasni jedan dan,a dosad je uvijek bila redovna?
Zadnjih dana je pod stresom,malo je bolestna,je li moguce da to bude razlog?
Ili se nesto promijeni nakon prvog spolnog odnosa?I bila je sigurna da je danas dobila,ali na kraju nista.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dječače ništa ne znate o mogućim uzrocima menstruacije.
Lijepo se informirajte u prijašnjim postovima koji su mogući uzroci.
Ne budite lijeni.

planB

Pa ne znam doktore,zato i pitam vas.
A citao sam sve ove postove ranije,ali shvatite da ne znam vise ni sta pisem,ni sta citam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda da vam ponovim ostale uzroke: stres, pcos, cista na jajniku, upala, gubitak kilograma, naglo debljanje, problemi sa štitnjačom itd.
Koji je uzrok kod vaše djevojke zaista odavde ne mogu znati. Neka se javi na pregled.

ZlatniKompas

Jos nisam dobila, ocekujem svaki dan posto ne vjerujem da je u pitanju trudnoca. Ipak, postoji li mogucnost da radim test sljedece sedmice? Je li bitno uopste kad se radi?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite ga najbolje s prvim jutarnjim urinom.

ZlatniKompas

Bila sam uporna i nisam radila test, te sam u toku dana priikom brisanja primijetila kapljice krvi, a navecer je bilo i po gacicama, obilnije nego u toku dana. Mogu li se sada rijesiti briga i smatrati to pocetkm menstruacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno da. Vidjet ćete intenzitet krvarenja danas i sutra.

ZlatniKompas

izgleda mi najnormalnije, hvala Vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.