Gastroenterologija

Barrettov jednjak

tomislav

Postovani!

Molim da mi odgovorite na slijedece pitanje: da li je bolest pod nazivom Barrettov jednjak potpuno izljeciva.
Naime, prije dvije godine dobio sam takvu dijagnozu prema PHD nalazu nakon gastroskopije. Godinu nakon toga na kontrolnoj gastroskopiji lijecnik je definirao da je ono bila "hipoteka" B.J. i poslao novi uzorak na PHD. Kada sam dobio nalaz na kucnu adresu, nije pisalo nista u vezi B.J.
Sada bih trebao ponovno ici na pregled opet u vezi B.J.
Kako sam na internetu pronasao dosta nezgodne podatke o ovoj bolesti molim da mi pojasnite sta mogu ocekivati.
Da li je moguce da je pocetna dijagnoza bila pogresna?

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Potrebno je praćenje bolesti, jar ona može imati ozbiljne komplikacije. Također je potrebna dugotrajna terapija. Bolest se može povući, a za to postoje razni terapijski pristupi (medikamentozna terapija, terapija argonom itd.). Javite se Vašem gastroenterologu zbog dalnjeg dogovora. Doc.dr.sc. Ž.Babić