Gastroenterologija

Čir

???

Imam čir na dvanaesniku duže vrijeme ,povremeno uzimam peptoran(kad zaboli).Postoji li način da se taj problem trajnije riješi?

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Preporiučam prvenstveno testiranje na Helycobacter pylori (HP) što možete učiniti izdisajnim testom ili tijekom gastroskopije uzimanjem uzoraka za analizu. Ovisno o tome da li je prisutan HP ovisiti će i dljanje liječenje. Također je važan podatak da li je sužen dvananestnik, o čemu također ovisi dalnja terapija. Doc.dr.sc. Ž.Babić