Gastroenterologija

hepatitis C i trudnoća

janja

Poštovani,

u 6. mjesecu ove godine imat ću 30 godina. Sada sam 6 tjedana u drugom stanju i voljela bih zadržati dijete. 1997. dijagnosticiran mi je hepatitis C. Zadnji nalazi jetrenih proba od 08.01.2002. su: ALT 41 U/L, AST 36 U/L, bilirubin 15 umol/L, GGT 18 U/L, KREAT 66 umol/L. Ultrazvuk jetre pokazao je da je pravilnih kontura, samo je lagano uvećana. Zanima me kako se virus hepatitisa C ponaša u trudnoći, kako djeluje na trudnoću i vice versa, koja je mogućnost da se dijete zarazi? S obzirom na to da, osim riba i morskih plodova, ne jedem meso molim savjet glede prehrane.

Sa zahvalnošću
Janja

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Za miljenje potrebno jenadopuniti obradu, pa se stoga javite svome gastroenterologu. Doc.dr.sc. Ž.Babić