Gastroenterologija

Cista na jetrima

Snjezana

Bila sam na ultrazvučnom pregledu jetre te su mi ustanovljene ciste na jetri 15 i 9 mm. Pošto povremeno imam bolove u tom dijelu trbuha zanima me može li uzrok boli biti cista. Odnosno ( da pitanje bude jasnije ) da li jetra boli kao žuč i slično

Hvala

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Može ako je uz kapsulu jetre, ali ne vjerujem da je to kod Vas tako. Jetra ne boli, boli rastezanje kapsule jetre zbog neke bolesti. Doc.dr.sc.Žarko Babić