Gastroenterologija

MASNA I OŠTEČENA JETRA

BRIGITA

MAJKA SAM DJEVOJČICE KOJOJ JE SADA 10 I POL GOD.
PRIJE 6 GOD.TJ.SA 4 I POL.GOD.OPERIRALA JE TUMOR NA MOZGU.
PRIMALA JE KEMOTERAPIJE I ZRAČENJA. USLJED SVIH TERAPIJA
DOŠLO JE DO: HORMONALNIH POREMEČAJA,POVIŠENJA GLUKOZE U
KRVI-PA JE NA REGULIRANOJ DIJABETIČKOJ PREHRANI.ZA SADA
LIJEKOVE NE KORISTI.TRIGLICERIDI SU POVIŠENI 6,8.
TRENUTNO SADA NJAVEČI PROBLEM JE MASNA I OŠTEČENA
JETRA.ALT JE 258,AST 98,GGT ISTO POVIŠEN.
REDOVNO SE KONTROLIRA U KB SESTRE MILOSRDNICE.RADILI SU
PRETRAGE NA MARKERE A,B,C.SAMO JE B VIRUS POZITIVAN ŠTO
ODGOVARA DA JE PRIMILA CJEPIVO ŠTO I JE PRIJE 4 GOD.
LIJEČNICI U ZAGREBU SU PREPORUČILI DIJETU.NA DIJETI BEZ I MALO
MASNOĆE JE VEĆ DVIJE GODINE,ALI NEMA REZULTATA.
ZANIMA ME KONKRETNA DIJETA,ODNOSNO NAMIRNICE KOJE SU
DOZVOLJENE I NAMIRNICE KOJE SU STROGO ZABRANJENE.

DALI JE DOZVOLJENO KORISTITI LEGALON KAPSULE DR.THEISS,
ENCIAN KAPSULE JABUČNOG OCTA KOJE SMANJUJU MASNOĆU U KRVI I
OMEGA 3 KAPSULE
MOLIM VAS VAŠ SAVJET S OBZIROM DA SE RADI O VIŠE
BOLETI, A NAJEVĆI PROBLEM JE MASNA I OŠTEČENA JETRA.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Postupite samo kako Vam preporuča specijalista pedijatar.

Doc.dr.sc.Žarko Babić