Gastroenterologija

Oštećena jetra kod bubrežnih bolesnika

Andrea

Poštovani,

molim Vas za pomoć. Majka mi ima 51 god. i na hemodijalizi je tri godine.
Zadnji nalazi su pokazali da su joj se jetrene vrijednosti znatno povećale.
(ALT- 54; AST - 47; AF - 1000; GTT - 700)
Problemi sa jetrom su se pojavili unazad godinu dana.
Interesira me da li je njena bolest bubrega mogla uzrokovati ovakve probleme sa jetrom s obzirom da je dijalizu počela dosta kasno (kreatinin joj je tada iznosio 1200 ), ili je u pitanju nešto drugo?
Dodatni problem koji je nastao je prehrana, te vas stoga molim da mi odgovorite kakvu dijetu treba provoditi ovakav bolesnik a da zadovolji svoje životne potrebe?

Unaprijed zahvaljujem

Andrea

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Premalo je podataka za savjet. Javite se svakako u gastroenterološku ambulantu.
Doc.dr.sc.Žarko Babić