Gastroenterologija

Gastritis

livia

Imam 24 godine,pre tri godine uspostavljena mi je dijagnoza Gastritis chr., nalaz na Helicobacter pylori mi je negativan, uz ceste bolove i gasove u zelucu imam ceste aritmije, da li bi trebalo da se brinem zbog toga ili je to samo nus pojava uz napuhnut zeludac? Ne znam da li moguce leciti gastritis s obzirom da sam alergicna na penicilin. Unaprijed hvala!

Lejla

Imam 36 godine,prije tdvije godine uspostavljena mi je dijagnoza Gastritis chr. Imam ceste aritmije, i interesuje me dali je to vezano za navedenu dijagnozu

dr. Silvija Čuković-Čavka

Simptomi gastritisa su najčešće mučnina, povraćanje, bolovi u žličici i gubitak apetita. Aritmija nije simptom gastritisa stoga Vam preporučam dijagnostičku obradu (EKG, Holter, hormoni štitnjače), a potom ovisno o nalazima kontrolu kardiologa.
Gastritis se ne liječi penicilinom. Ako ste mislili na eventualno prisutnu H. pylori infekciju i nju je moguće liječiti kod bolesnika alergičnih na penicilin drugom kombinacijom antibiotika. Srdačan pozdrav.