Gastroenterologija

gastroskopija

marko

Već 6 mjeseci imam problema sa želucem, kao i čest osjećaj malaksalosti u nogama i rukama. Često podrigujem.
Koristim gastal. Interesira me da li osjećaj malaksalosti može doći od problema sa želucem. Napominjen i tata je godinama imao gastritis, koji je prerastao u karcinom i umro je u 42 ž.od. života.
Radio sam danas gastroskopiju sa dijagnozom:
Gastritis chr seu infiltratio. Biopsio.f.
PHD-gastritis ch.activa, H.p. pozitivan
Sydeny score 7/15 (kronična upala 3, aktivna upala 1, atrofija žlijezda 0, intestinalna metaplazija 0, gustoća H.pylori 3.
Počinjem uzimati terapiju: Ulzol, Amoxil, Medazol.
Molim Vas da mi pojasnite slučaj bakterije, odnosno gastritisa, da li moguće izliječiti to ili samo zaliječiti.
Unaprijed zahvalan. Marko.

Doc.dr.sc.Žarko Babić

Infekcija Helicobacerom pylori uzrokuje gastritis. Po eradikaciji infekcije dolazi uglavnom do poboljšanja, pogotovioako je infekcija kraće trajala. Oporavak je duži ako se razvio neki od oblika kroničnog gastritisa. terapija je uglavnom vrlo uspješna. S obzirom na podatak o malignoj bolesti u obitelji potrebna je povremena endoskopska kontrola. Budite pod nadzorom Vašeg gastroenterologa. Doc.dr.sc. Žarko Babić