Gastroenterologija

gilbertov sy

kresimir

Mozete li mi reci nesto o gilbertovu sindromu? uzroci,posljedice.....

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Radi se o poremećenom metabolizmu bilirubiina u jetri zbog nedovoljne količine jednog enzima uvjetovane genetskom pogreškom. Bolesnik povremeno požuti, najčešće nakon infekcije,stresa, traume, jako masne rane. Treba učiniti kod Vašeg liječnika ili test gladovanjem li fenobarbitonski test. Terapija je izbjegavanje gore navedenih provokativnih čimbenika. olest je bezopasna i ne ostavja posljedice. Doc.dr.sc. Ž.Babić