Gastroenterologija

hemeroidi

antonija

da li su hemeroidi moguca posljedica analnog sexa?jer otkada sam pokusala imati analni odnos pojavili su mi se hemeroidi koji ne prestaju krvariti vec godinu dana.imam 24 godine.

Doc.dr.sc. Ž.Babić

Svako mehaničko oštećivanje sluznice može dovesti do slabosti stijenke krvne žile, pa se mogu razviti hemoroidi (tvrda i neredoivita stolica, začini u hrani itd). S obzorom kako tegobe traju dugo, a ima i primjesa krvi preporučam pregled gastroenterologa i rektoskopiju.
Doc.dr.sc. Ž.Babić