Gastroenterologija

hepatitis c

ante

postovani
imam kronicni hepatitis c i poslije biopsije jetre odredena mi je terapija peg-interona alfa 2b ,jednom na tjedan i tablete rebetol( ribavirin,usp)po tri tablete ujutro i navecer.moram raditi krvnu sliku svakih dva tjedna ,i ostati na terapiji najmanje 6 mjesci.jetra mi je bez oziljaka normalne velicine i boje.zanima me sto se dogada poslije terapije .dali ce ljekovi ubiti virus i dali cu normalno moci zivjeti ,jer mi je zabranjen kafein ,alkohol i cigarete.dali cu moci poslije popiti casu vina ,ili pivo ,imati kafu i cigaretu.imam 29 godina .
s postovanjem unaprijed zahvaljujem

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Cilj liječenja je postići nemjerljivu razinu virusne replikacije i poboljšanje nalaza jetrenih enzima, kao i kliničke slike, te svakako i nalaza biopsije jetre. Uvijek će biti potrebne mjere opreza i u određenoj mjeri postoji opasnost reaktivacije virusa.

Doc.dr.sc.Žarko Babić