Gastroenterologija

ispiranje..

mato

Poštovanje!
Zanima me da li je zdravo nakon obavljene velike nužde vršiti ispiranje debelog crijeva,te dali su moguće i koje posljedice usljed više godišnjeg postupka.
Hvala!!

dr. Silvija Čuković-Čavka

Ispiranje debelog crijeva dio je pripreme za endoskopski pregled crijeva, a ne dio osobne higijene. Kako bi se procijenile posljedice učestalog ispiranja na sluznicu debelog crijeva može se učiniti rektosigmoidoskopija.