Gastroenterologija

Stomacni problemi

Vjenceslav

Vrlo cesto stomak mi je nadut (bez uzimanja hrane).Vrlo cesti su vjetrovi i svrbi me cmar.Uzimam peptaron ali ne prestaje.

dr sc Željko Krznarić

poštovani,
kako brojne, ali važne podatke niste naveli (npr. dob, učinjenu obradu, tko Vam je i nakon koje obrade prepisao terpiju....) mogu odgovoriti samo načelno. Potreban je pregled Vašeg liječnika, a potom gastroskopija, te eventualno nastavak obrade probavnog sustava. Moguće se radi samo o sindromu iritabilnog kolona, no takova dijagnoza ne postavlja se bez učinjene obrade. Empirijska terapija nije preporučljiva.