Gastroenterologija

kolonoskopija

vesna

Imam 70 godina. Naručena sam za kolonoskopiju. Molim da mi objasnite o kakvom se pregledu radi i trebam li čekati mjesec dana za koje vrijeme sam naručena ili da odem kod privatnika. Zahvaljujem unaprijed na odgovoru.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Radi se o pregledu debelog crijeva pomoću savitljivog aparata koji se uvodi u crijevo nakon pripreme (čišćenje tojekom 2 dana), a tijekom pregleda se dobiva uvid u izgled sluznice, peristaltike, sadržaja itd. Pregled je iznimno točan. Tijekom pregleda moguće je uzimanje uzoraka tkiva (biopsija) za patohistološku analizu. Doc.dr.sc.Žarko Babić

Vesna

Zahvaljujem, dr. Babić, na Vašem promptnom odgovoru.
Svako dobro,
Vesna