Gastroenterologija

krvna slika nakon dijete

Anita

Zabrinuta sam zbog nalaza jer se bojim da nije kriva možda dijeta( umjetna sladila, bez kruha tablete papaya enzima.)
Nalazi su sljedeći; glukoza4,4, urea5,2 bilirubin sveukupni 27,1(povišen ??) kolesterol sveukupni 0,91 AST 14 ALT 11 GGT15 sedimentacija eritrocita je 15 a u urinu je nalaz proteina , glukozei ost. negativan ali su prisutne ( dosta)pločaste epit.stanice i bakterije( dosta). Leukociti u urinu su 4-5. Imala sam prije par dana napad želuca( povraćanje) i mislila sam da sam se otrovala sa hranom ?!? Zato sam i tražila pretrage .
Da li da napravim urea izdisajni test i kolika mu je cijena( strah me gastroskopije.
Srdačan pozdrav

anita

Ponovo se javljam
moj doktor nije uopće reagirao na ove simptome, a u međuvremenu se pojavila tupa bol na desnoj strani trbuha u razini pupka koja se proteže prema križima i traje već par dana . Nalaz urinokulture nije mi još gotov.
Bez pregleda mi je samo sugerirao da ako me počne boljeti da odem
na hitnu ??????
Srdačan pozdrav

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Predlažem miukrobiološki obradu stolice, gastroskopiju uz test na Helycobacter pylori ili barem izdisajni test. Doc.dr.sc. Žarko Babić