Gastroenterologija

kandidijaza

dolores

Cijenjeni,
Mene zanima koji su simptomi kandidijaze crijeva i kako se taj poremećaj dijagnosticira? Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Obični nema nikakvih simptoma, ali simptom može biti mekša stolica, pa sve do proljeva i povišene tjelesne temperature. Možete imati nadutost ali i bolove u trbuhu, kao i pečenje oko čmara, te pojavu krvi u stolici. Potrebna je mikrobiološka obrada stolice. javite se specijalisti infektologu.
Doc.dr.sc. Žarko Babić