Gastroenterologija

Trbušni problemi

Mladen

U zadnje vrijeme dosta često me peče u predjelu trbuha, ispod lijevog rebra, pa se to preseli u desni donji dio trbuha. Također me često puta probada s desne strane prepona, u visini mjehura, i to naročito kad ležim na leđima. Imao sam Helicob. pylori, prije godinu dana, i od tada imam dosta često vjetrove. Da li je to posljedica od bakterije ? Hrana koja mi je prije stvarala probleme, sada mogu normalno jesti, i nemam problema.

Damir

Imam tupe bolove u donjem dijelu trbuha, 4-5 cm ispod pupka, koji se pojasno sire prema ledjima. Dosada sam koristio mnostvo lijekova, pocev od lijekova protiv povisene kiseline, pa zatim protiv depresije, i nista mi nije pomoglo. Bolovi traju vec godinu dana, a stolica mi je redovna i uredna, nisam gubio na tezini. Ne znam sta da radim.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Potrebna je osnovna gastroenterološka obrada. Pitanje da li je eradiciran Helicobacter pylori. Potreban je nalaz ultrazvučnog pegleda trbuha, mikrobiološke obrade stolice itd. javite se gastroenterologu. Doc.dr.sc. Žarko Babić