Gastroenterologija

nadutost

mia

Imam 34 godine i zadnjih godina, čini mi se posebno nakon poroda (imam bebu od 14mj), vrlo često imam problema sa gasovima. Zadnjih mjeseci mi se dogodilo da mi se želudac toliko nadme da ne mogu da se krećem, osjećam užasan pritisak na okolne organe. Traje neko vrijeme i završi se vjetrovima.
Stolica mi je redovna i "normalna", s tim nemam problema.
Koliko se sjećam, ranije sam vjetrove imala samo od pasulja i sl. ali sada ... pa izgleda mi da je proces neprekidan. Ova pojava mi je vrlo neugodna.
Molim vas da mi pojasnite o čemu se "vjerovatno" radi i šta da poduzmem.
Unaprijed hvala.

Doc.dr.sc. Žarko Babić

Učinite gastroskopiju s testiranjem na Helicobacter pylori.Doc.dr.sc.Žarko Babić