Gastroenterologija

povišeni ALT

Gorana

U okviru redovite kontrole zbog uzimanja HNT nacinjene su mi neke uobicajene pretrage ciji su svi rezultati unutar referentnih podrucja osim:
ukupni kolesterol: 6,8
ALT:62
Imam 55 godina, nemam viška kilograma, zdravo se hranim i zivim
Zadnjih 10 godina uzimam HNT (najprije Trisequens, potom Trisequens Forte, a zadnjih pola godine Climen). Uz to, unatrag 4 mjeseca, redovito uzimam Controloc zbog viska zelucane kiseline (hijatalna hernija).
Molim vas za misljenje i savjet.
Hvala!

Doc.dr.sc.Ž.Babić

Javite se gastroenterologu zbog obrade, je povišenje ALT može nastati tijekom uzimanja hormonalte terapije. Doc.dr.sc.Ž.Babić